• 13 Haziran 2015, Cumartesi 14:08
EmirŞenol

Emir Şenol

Türkiye Normalleşiyor
7 HAZİRAN 2015 Türkiye’nin ve Türk milletinin zorda olsa normal şartlara dönmesine sebep oldu galiba.Galiba diyorum,Çünkü her aslanın gönlünde bilerek bilmeyerek bir aslan yattığı için onların kırılmalarını istemiyorum. Sadece kendi fikrimi ve bakış açılarımı sizlerle paylaşmaya gayret ediyorum.

AKP hükümeti seçimde tek başına iktidarı kaybetmesiyle birlikte bir takım kurumlar ve yetkililer dayatmalara karşı adaletli davranmaya başladılar.Bu durum bile normalleşmeye bir örnektir.KAMUSEN açtığı davayı kazandı.Mağdur olan bir çok yöneticinin kanunen arkasında durdu.Yasalara bağlı olarak mahkemeler karar verdiler.Bir takım dayatmalara direnmeler veya hakkı haklıya vermeler baş gösterdi.

Hele birde meclis yemin edip eyleme geçer de, soruşturma komisyonları kurulur ve adaletin tecellisi yönünde yolsuzlukların araştırılması son noktaya kadar ilerlemesi sağlanırsa.Kaçak yapıların hesabı sorulursa.İsrafın savurganlığın önüne geçilirse.Her yetkili Anayasal çizgiler içinde çalıştırılırsa.Haklının hakkını almaya başlamasıyla da ülke bir nefes daha alır.Yasama,Yürütme,Yargı kanunlar çerçevesinde hiç bir ayrım yapmadan çalışarak İnsanlar bir nefes daha alırlar.

Seçimden sonra birileri yine üzerine vazife olmayan davranışları sergilemeye başladılar.Kapılı kapılar arkasında hükümeti oluşturmaya başladılar.Her zaman olduğu gibi oy vermedikleri MHP’li formüller üretmekte.MHP yi suçlayıcı ifadeler kullanmaktalar.

Beyler herkesin matematik bilgisi olduğunu unutmayınız.Hükümetin kurulması işinde AKP ve CHP bir formül.AKP ve HDP bir formül.Hatta çok güçlü bir hükümet için AKP;CHP;HDP daha güçlü bir formül.Sayın Bahçeli’nin dediği gibi bu üç partide bir takım ortak müşterekleri olan siyasi kuruluşlar ve sayıları da hükümet olmaya da, Anayasa değiştirmeye de yetiyor.

Hiç bir formül tutmaz da CHP ye hükümet kurma yetkisi verilir ve o hükümetle seçime gidilirse AKP’nin sonu olur.Hülasa AKP ye sarılan yanar.Bu sözlerimden oy veren vatandaşlar alınganlık göstermesin.Eğer onların da çocukları milyon dolarlar kazandılarsa.Bal tutup parmak yaladılarsa o başka.Alınganlık gösterebilirler.

Biz seçim ve geçim derdine düşerken,Şubat ayından bu güne,ülkemizi terk etme kararı alan uluslararası sermaye çevrelerinin de olduğu unutulmasın.Ülkemiz ekonomik krizi teğet geçmedi bilakis yaşıyor.Hükümet bunu biliyor zaten.

Seçimlerden alınan sonuçlara göre MHP de muhalefette kalmak istiyor.Seçim Beyannamesinde belirttiği gibi kırmızı çizgileri ve inançları var olan bir siyasi kuruluş.Farklı düşünüyor ki onlardan ayrı.Seçmenine vaad ettiği değerlerin arkasında olduğunu söylüyor.Bence doğrusunu da yapıyor.17-25 aralığın hesabını soracaklarını beyan ettiler.Torba yasaları kaldıracaklar.Açılım zırvasından vaz geçilecek.Hırsızlık ve adaletsizliği engelleyecekler varsa.O zaman onlarla beraber devleti yönetmede görevden kaçmayacaklarını beyan ettiler.Ben bu tavra varım.

Her zaman MHP’nin elini taşın altına koymasını isteyenler.Sizler bence onlara 300 Millet Vekili kazandıraydınız.Sonra MHP ye hesap soraydınız.Oyları bir yerlere verip hesabı MHP ye sormaya kimsenin hakkı yoktur.OLMAMALIDIR.Kim emanet oylarını,kime verdi ise oralara hesap sorsun.Ya da onlardan istesin ey EMANETÇİLER.Emanetçiler sizlerde ya olduğunuz gibi görünün,ya da göründüğünüz gibi olun.Millet sizlerden bıktı usandı.Kimin adamısınız.Kim adına çalışırsınız.

MHP Meclise devleti yönetecek kalitede vekilleri yerleştirdi.Türk Milleti bunu anlayamadı.Bundan sonra,SOMA dahil yanlarında olanlarla yürümeye karar verillerse hem kendileri hem de gelecekleri için bir adım atmış olurlar.Bundan sonra yapılacak her seçim,baskı olmadan yapılacağı için Türkiye çok hızlı normalleşecektir.

Birlik beraberlik içinde,işi-aşı olanların oluşturduğu bir ülkeyi görüp yaşamak umuduyla.

Ne mutlu Türküm diyene.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık