• 02 Kasım 2017, Perşembe 12:14
EmirŞenol

Emir Şenol

TÜRKÇÜLÜK RUHUNA SAHİP ÇIKILMALI
 Son yıllarda meydana gelen Dünya da ve Türkiye de ki olayları iyi okuyabilmek gerekir.Okumaya başlayıp bilgi sahibi olunduktan sonra da fikir sahibi olunabildiğini görür. SİYASET işte budur.Başka bir ifade ile siyasetçi böyle olmalıdır.

Türkiye de ve dünya da TÜRK MİLLETİ asırlardır yok edilme projeleri altında ezilmek istenmektedir.Cumhuriyet ilan edilip devletin adı Türkiye Cumhuriyeti olduktan sonra bu saldırılar iyice artmıştır.Çünkü Milletin adı TÜRK olarak geçmektedir.

Senelerdir darbelerle,anarşi ve terörle meşgul edilen ülkemiz ve insanlarımız çok mağdur edildi.Devlet yönetimi siyasi partilerle idare edildiği için,sistem böyle çalışırken göreve talip olanlarda da siyaset ilmi aranmamıştır.Her alanda ki görevlilerde bir diploma aranırken.Ülke yönetimine gelenler de vatandaşlarımızın kaliteli eğitim almaları yönünde çaba sarf etmemişlerdir.Ya bilgileri yoktu.Ya da birilerinin projeleri olarak işbaşına getirilmişlerdi.

Demokrasi gereği iş başına getirdiklerimiz de hangi özellikleri arayacağımızı bilemiyorduk.Sloganlarla ve şekillerle önümüze sürülenlerin özelliklerinin ne olduğunu bilemeden seçiveriyorduk.Dünya da böyle bir işleyiş yoktur. Tabi üçüncü dünya ülkeleri hariç.Önce insanlar eğitilir,ülkeyi yönetmeye talip olanları da eğitimli insanlar seçerler.Devletin de kurumsal yapıları,seçilenlerin tercihleri ile millete hizmet eder.Özellikle cahil bırakılan millet bir türlü doğru tercihi yapamaz.Hatta insanları inandıkları dini öğrenebilmeleri hususunda da yobazlıklar/yobazlar ön saftadır.

Böyle bir karmaşadan kurtulabilmek için vatandaşlık bilgisi programı yapılmalır. Her yaş gurubunda hızlı bir eğitim programı hayata geçirilmelidir.Bu program ehil eller ile devlet olarak yapılmalı.Sağlıklı bir denetim ile hayata geçirilmelidir. Öğretimde de ülkenin ihtiyaçları tespit edilip,gençliğimiz geleceğimiz doğru yönlendirimelidir.Üniversitelerde gençliğimiz karanlığa doğru başıboş bırakılmamalı.Her türlü terörün kucağına itilmemelidir.

Ülke genelinde yabancı mihrakların elinde oyuncak olan bazı Sivil Toplum Kuruluşları  sağlıklı bir denetime tabi tutulup gereği yapılmalıdır.Böyle kuruluşların ele başları da atalar sözü gereği “Yılanın başı küçükken ezilmelidir”. Pensilvanda ki sümüklüyü teslim etse okyanus ötesi devletimizin organları gereğini yapabilecek midir.Yoksa vampir apo gibi ona da bir ada tahsis edip örgütsel çalışmalarını daha rahat yapmaları için zemin mi hazırlayacağız.Bence her alanda Türk Milletine ihanet eden irili ufaklı herkes en ağır şekilde cezalandırılmalı.Virüsün dağılması da engellenmelidir.Birileri Pensilvanyalıyı suçlarken sürekli reklamını yaptıklları hatıra getirilmeli.Vampir apo ada da iken örgütünü daha rahat idare ettiği görülmüş olmalıdır.Açılımlar ülkemize ve insanlarımıza yaşattıkları acıları bir an hatırlayalım.15 Temmuz da olanlarıda.

Ülkemizde yapılması gerekenler doğru bir şekilde yapılmayıp,her alanda birilerini suçlayarak başarıyı yakalayamayız.Her darbede,her terör örgütünün verdiği zararlarda okyanus ötesini suçlayarak hiçbir siyasi iktidar vebalden kurtulamaz.Bu anlayış ile,suçladığımız okyanus ötesini özendirdiğimizi unutmayınız.Birilerini  iyi kötü yönleri ile gündeme getirmek yerine,Milli tarihimizi geleceğimizi doğru öğretmeliyiz.Türk kimliğimizi iyi anlatmalıyız. Asırlardır insanlığa yön vermiş atalarımızın icraatlarını iyi anlamalı,doğru anlatmalıyız.TÜRKÇÜLÜK bilinmeden TÜRK olunmaz.

Türkçülüğü TÜRKÇÜLERİ kimse hakir göremez.Herkes ağzından çıkanı iyice ölçüp tartmalı sonra konuşmalı.Türk milleti bu ruh ile asırlardır insanlık tarihinde vardır.Bu konuda birkaç kitap okumalı hatta okullarda ders kitaplarına zorunlu ders olarak konulmalı.Türk tarihin de utanacağımız bir anlık zaman dilimi yoktur.Zaman zaman hakir görülen TÜRKÇÜLÜK ve Türkçüler hiç yılmadan yollarına devam etmişlerdir.Özel gayretleri ile de bayrağı elden ele taşımışlardır.

Unutulmasın;Ataların tesbitine göre “Üzüm üzüme baka baka kararır”. Televizyon ekranlarında milli olmayan her program bir daha değerlendirilmeli. ”Zararın neresinden dönersen kardır”atalar sözü unutulmamalıdır.

Sümüklülerin,vampirlerin önüne geçilmek isteniyorsa Türk gençliği atalarını iyi tanımalıdır.Tarih kitaplarında,moda dergilerinde,kültür sanat alanlarında gençliğe özendirici yayınlar yapılarak TÜRK olduğu hatırlatılmalıdır.Türkçülüğün ruhu ancak bu ve benzeri alanlarda gündemde tutulmalıdır.Böyle bir programdan geçen gençlik de sandıktan kendine yakışır yöneticiyi seçer.Seçilen yöneticilerde o anlayışta ehil bürokrat ataması yapar.

Ne mutlu Türküm diyene.

Ek alanı

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık