• 18 Mart 2017, Cumartesi 12:16
EmirŞenol

Emir Şenol

Türk Milliyetçiliği hedefine varıyor

MHP kapıya kilit vuracak diyenleri takip ediyorum.Biraz haklılık payları var galiba.Dünkü bölücü ve devlet-Millet düşmanlar hep bir ağızdan Türk milliyetçisi oldular.Bazıları haklarında ki Mahkemelerin soruşturma emrine uymadıkları için polis nezaretinde sorgulanmak üzere savcılığa çıkarılırken geride kalanları seslerini bile çıkaramadılar.Bağımsız mahkemelerce tutuklanmalarına ses çıkaramadılar.Toplumda devletinin yanında yer aldı.

Bazıları bozkurt yaptı.Mefkureci oldu ,Turan hayalleri olduğunu söylediler. Açılım adı altında sürdürülen yıkım projesi bile tedavülden kaldırıldı.

Herkes ve her kuruluş MİLLİYETÇİ olunca MHP hedefine varmış oldu,yani bütün Türkiye MİLLİYETÇİ olduuuu.

Bir de yetmezmiş gibi MHP mensuplarını hainlikler suçlayan tarzda Türk Milliyetçiliği yapar olanlar türedi.MHP nin görevi de buydu zaten.Herkes birlik ve dirlik içinde Türk MKilliyetçiliği fikrini konuşuyor ve yaşıyor olmasıydı.Türk Bayrağına saygı gösterip,Türk Milletini temsil eder hale getirilmesiydi.

Unutulmasın ülkücüler 12 Eylül Mamak zindanlarında bile,ülkelerinin yöneticilerini AİHM yönetimi ve AB Milletvekillerine şikayet etmediler.O zamanlar o şartlarda bile “Bizim iç meselemizdir”diyerek tavırlarını Türk Devletinden,Türk Milletinden yana sergilediler.Kısaca Avrupaya birlik-beraberlik tavırlarını gösterdiler.Unutulmasın ki Türk Milletinin birliğe beraberliğe dünden daha çok ihtiyacı var.Dış güçlerin değirmenlerine su taşımaktan uzak durulmalı. Bölücü mihrakların niyetlerine alet olunmamalı.Dışarıdaki saldırılara dur dedikten sonra içeride ki işbirlikçilere karşı da daha uyanık olunmalı.Yani bize benzeyenlerden.

Devlet ve millet değerlerini canlarından aziz bilen düşünce insanlari birlik içinde iken dünya karşılarında olsa vız gelir.onlar içlerine sokulan Nifaklara da dur diyebilecek inançtadırlar.Sadece akılları ile hareket etmeleri gerekmektedir. Üzerlerinde ki yük çok ağırdır.Hem de her zamankinden daha çok ağırdır.Sadece Silkinmeleri ve kendilerine dönmeleri gerekir.Bize kimse Vatan, Millet, Bayrak, Devlet konularında akıl vermeye yeltenmesin.

ÇÜNKÜ;Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik.

 

Önümüzde zorlu bir geçit var.16 Nisan Referandumu.Bu konuda da Türk Milletinin geleceğini düşünerek kararlar almamız halinde büyük bir engeli de aşabiliriz.Tercihimiz ne yönde olursa olsun içimizdeki ayrılıkçılara ve nifaklara alet olmayalım.Birbirimizi kırıp telafisi zor yaralar açmayalım.Millet vekili ve Hükümet seçimi 3 Kasım 2019 da.Yöneticilerimizin başarısızlıklarını o zaman konuşursak daha doğru olur.Hatta O tarihte en değerli,en doğru insanı seçmeye çalışalım.

Kişiler ve icraatları üzerinden tartışırsak,düşmanları sevindiririz.Anayasalar geleceğimizin meselesidir.16 Nisan 2017 yeni bir hükümet modeli için düzenlenen maddelerin oylanacağı bir gündür.Milletimiz uygun görürse ne ala. Uygun görmezse de mevcut durum devam eder gider.Yeter ki birbirimize saygıda kusur etmeyelim.Züccaciyeci dükkanına giren fil durumuna düşmeyelim.Ağaca bakmayı bırakıp,ormana odaklanalım.Ormanın yani Türkiyenin selametini düşünelim.Okuyalım araştıralım.Oluşturulan algılardan uzaklaşalım.

Algılar sadece bugün meydana çıkmadı.Açılım konusunda da algıcılar sahne aldılar.AB yolunda da vardı.Kozmik odaya girerken de.Uydurma davalarda da.Akiller furyasında da.Din tacirliğinde de.Türk Milletini aklı ile düşünmeye bırakmıyorlardı.Her konuda yoğun bir algı operasyonu başlatılıyordu.”Akıllıya bile,kırk kere deli dersen, deli olurmuş” misali.Sağlık ve aşı politikalarında.Milli Eğitim ve ücretsiz kitap uygulamalarında.Hep algıların peşine takıldık.

Bir konuya daha değinmek istiyorum.

Geçen gün Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesinden bir öğrenci ile tanıştım. Birden aklıma bir zamanlar ANAP,DYP hükümetlerine yön veren bazı ülkücüler geldi.Hatta AKP hükümetlerinde de varlıkları konuşuluyor.Ülkemizde bir çok üniversite açıldı.Bunlara her bir siyasetçi,devlet adamının isimleri verildi.Sadece milyonlarca Türk Milliyetçisinin üzerinde emeği olan Alparslan TÜRKEŞ’in adı yok.Bu konuda senelerce fikrimi söyledim.Ülkücülerin siyasi isim babası Alparslan Türkeş adı herkesin ağzında.Eyeleme dönüşmesi noktasında adım atmaları gerekmez mi.Her kademede ki ÜLKÜCÜLER haydi görev başına. Gösterin TÜRKEŞÇİLİĞİNİZİ.Bu konu Siyasal ülkücü ailenin meselesidir.Bu kampanyayı dalga dalga yayalım ve hedefimize varalım.

Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder”.A.TÜRKEŞ


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık