• 09 Nisan 2016, Cumartesi 0:08
EmirŞenol

Emir Şenol

Türk Milleti Güzel Ahlakla Kurtulur
 Ahlak; Bir toplum içinde kişilerin benimsedikleri,uymak zorunda bulundukları davranış biçimleri ve kurallardan oluşan huylardır.Kişilerin benimsediği, iyi, güzel,hoş davranış biçimleri ve huylara güzel ahlak denir.Güzel ahlaka sahip kişi ne yaptığını bilen,ailesinden iyi terbiye ve eğitim almış,iyi ve kötüyü ayırt edebilen kişilerdir.

Güzel ahlaklı kişiler kötülüklerden,kötü sözden,küfürden uzak insanlardır. Dinimizde güzel ahlaka önem vermekte iyi huylar edinmemizi,kötü huylardan kaçınmamızı emretmektedir.Güzel ahlak,nefse hakim olup küfür,yalan,lanet okuma,alay etme,kibirlenme,koğuculuk yapma,gıybet etme,riya,cimrilik, kıskançlık suizan gibi kötü duygu ve davranışlardan sakınmaktır.

Güzel ahlak çerçevesinde meselelere bakmaya çalışmak her TÜRK Milletinin asli görevi olmalıdır.Ben kendi adıma TÜRK olmaktan memnunum.Geçmişim ile de uğraşmıyorum.Sadece ben Türküm diyerek mutlu oluyorum.Sonra da TÜRK tarihini okuyorum.Tarihin sayfalarında utanılacak hiçbir şey yapmamış olarak TÜRK Milletini görüyorum.Bu sebepten de mutluyum.Onurluyum.Benim gibi düşünen yol arkadaşlarımla.Dava arkadaşlarımla da bir arada olmaktan mutlu oluyorum.Türk olmak bu kadar basit ise diye düşünürken,TÜRK Milleti ile uğraşanların niyetlerini anlamaya çalışıyorum.Hiç bir art niyet beslemeden.

Tarihçilerin söylediklerini toplayıp onur duyuyor olmak bile tek başına yeter. Türk tarihi ile ilgili romanları okumak,insanın TÜRK olmak için yeterli sağlıklı sebepleri olduğunu görebilmek yeterlidir.Muhteşem bir tarihe sahip olan Türk Milleti ile amansız bir savaş içinde olanların da ancak zavallılar olduğunu görebiliyorum.

Senelerce TÜRK milletinin ahlakı yapısıyla oynayıp durdular.Uydurma bir çok olaylar icat edip peşinden sürüklemek istediler.Direnç noktalarını uyuşturmaya çalıştılar.En sonunda da ayrıştırarak başarabileceklerini zannettiler.Kılcal damarlarda tahribat oldu ise de ana damarlar sağlam.

Senelerece yapmaya çalışıp da başarabildikleri bir tek konu oldu. Maddecilik. Paraya tapar hale getirilmemiz.Uydurma bir çok sözleri de algı oluşturma hususunda ATA SÖZÜ olarak yamadılar.Senelerce BANKERCİLİK ile kandırılıp soydular bu güzel Milleti.Hiç düşünemez hale geldi bir kısım madrabazlar. Terazide,alış verişte,önce kazanmak ön pilana getirildi.

Hac da Umrede bile SELFİ yapıp imanı belgelemeye çalıştık.Faizcilik,tefecilik mübah sayılarak topluma ahlaken şekil verilmeye çalışıldı.Gıybet,dedikodu imanen yasak olmasına rağmen,sıradan ifadeler gibi algılatıldı.

Son yıllarda bir kısım kıyafetler din diye yutturulmaya çalışıldı.Bu kıyafet ve şekiller üzerinden toplum yozlaştırılmaya çalışıldı.Din iman her esas konu şekil ile,kıyafet ile geçiştirilir olundu.Yüce dinimiz her alanda güzel ahlak derken, birileri bu konuyu gündeme bile getirmemeye çalıştı.Saltanat,hırsızlık,ahlaksızlık neredeyse meşrulaştırıldı.

Herkese şehitliğin yüce bir makam olduğunu söyleyenler,kendileri ve çocukları için bu yüce makama erişmeyi düşünmediler.Ya da işlerine gelmedi.Çünkü bu hayatın imkanları kendileri için çok gösterişli idi.Fırsat ele geçirilmiş.Devlet adına yetki ele geçirildikten sonra kimse bu gücü elinden kaçırmak istemedi. Azınlığın mutluluğu için çoğunluk heder olsa da önemi yoktu bu tür canlılar için.

Ara sıra da sözlerinde bizleri yani çoğunluğu kurtarmak için çabaladıklarını söyleme aymazlığını sergilediler.Bizlerin en büyük suçu kurtarıcılardan kurtulmak yerine onlara kanmak oldu.Çıkış noktasının ise kaynağından merkezinden öğrenmek olduğunu unuttuk.Yani okumayı unuttuk.

Saçma sapan dizilere köle ettiler çoğunluğu.Gençlerimizin hayalleriyle oynadılar.Geleceklerini kararttılar.Ne için,sadece bu dünyada ki keyifleri için.Karınları doysada gözleri ruhları doymadı bir türlü.Ruhlarını kiraya verenler o kadar aç gözlü oldular ki;Dinimizin İmani konularını bile menfaatleri için kullandılar.Kullanmaya da devam ediyorlar.Sayısal çoğunluk ile yeni bir din icat etmeye çalıştılar.Dini ılımlı hale getirdiler.Şekilcilik içine soktular.

Ahlaksızlıklar oy çokluğu ile gizlenmeye çalışıldı.Hırsızlıklar milletin gözleri önünde şirinleştirildi.Tecavüz gibi sapkınlıklar dinci kıyafetlilerin ağzından savunulur oldu.Ülkenin paralarıyla satın alınan sözde bir kısım medya her türlü azgınlığı ahlaksızlığı savunmanın mutluluğunu yaşadılar.Millete de algı yolu ile kabul ettirilmeye çalışılmakta.

Bu güzel millet kendine dönmedikçe onu kimse kurtaramaz.Kurtaracağını iddia edenler,sadece kendi nefisleri için çalışırlar.Millet topyekün kendi kurtuluşu için mücadelesini vermedikçe sonu hüsrandır.Güzel ahlak ile kurtuluş meşalesinin yanacağı hatırlanmalı ve hatırlatılmalıdır.

Sadece GÜZEL AHLAK.Türk Milletinin özüne dönüşünün ilk basamağı olacaktır.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık