• 02 Haziran 2016, Perşembe 22:37
EmirŞenol

Emir Şenol

Türk Milleti Algı Ve Efsaneleri İyi Anlamalı
 Türkiye de hükümet değişmez,değiştirilemez.Çünkü para orada.Cumhuriyetin kazanımları nakite çevrildi.Olabildiğince hoyratça harcanıyor.Harcama da binlerce kalemi harekete geçiren İNŞAAT SEKTÖRÜ kullanılmakta.Milli gelirin büyük bir bölümü rantçılara peşkeş çekiliyor oradan da usulüne uygun dağıtımı yapılıyor.

Bu tür meseleleri görebilmek için eğilmek gerekmiyor.Büyüteç kullanmak da gerekmiyor.Çok çok bilgi de gerekmiyor.Bir kaç konuyu vakit ayırarak inceleyiversek hemen anlaşılır.
Her zaman öncelikli konu toplumda oluşturulan her türlü ALGI.

17/25 Aralık yolsuzluk EFSANESİ.

İnşaat sektörünün lokomotifi olan kurum.Kupon arazilerin ve ihalelerin dağılımı.

Özelleştirme yoluyla meydana getirilen dağılım.Cumhuriyet kazanımlarının usulüne uygun el değiştirmesi.

Usul ve ihtiyaç dışı kullanılan İNTERNET.İnternet ve MEDYA.

Bunların içerisinde en tehlikelisi 17/25 ARALIK EFSANESİ.Bu efsaneye dokunan yanıyor.Her türlü açıdan imha edilmeye çalışılıyor.Galiba bu konu içinde Küresel güçler de var.

Ülke seçmenini %/75 kadar oranı milliyetçi-muhafazakar tabir edilen gurup.Bu guruba yönelik yapılan her türlü siyasi yatırım iktidarın yolunu açar.Bu kesimin oyunu alabilen iktidardır.Yine öncelikli olarak ALGI ve USULLÜ-USULSÜZ kazanç. Yani madde.Ülkemizin genelinde okuyarak öğrenme yolu kapalı olduğundan, ALGİ oluşturulması en önemli araçtır.Sosyal medya ve görsel medya.

Her konuda ALGI,insanları ve siyaset alanını esasın dışına çekmektedir.Sol seçmenin temsilcisi CHP ise;% 25 SEÇMENE sahip siyaset alanının iktidar olması zor görülmekte.% 75 alanda ki MHP ise dış muhalefet yetmezmiş gibi,içeride ki bazı ABİLER ve türedi sözüm ona milliyetçi görünümlü Troller sayesinde meşgul edilip bir türlü öz siyasetini yapamamaktadır.

Ülke insanı Çanakkale Ruhunu kaybettiği için milli konular slogandan öteye gitmemektedir.İspatı ise,ülkemizde senelerce süren terör ve son günlerde verilen ŞEHİTLER.Şehitler ülke gündeminden kaldırılmıştır.Toplumda ki tepki ise yok hükmüne getirilmiştir.Bu konuya şehit yakınları da dahildir.

Her kesimden gençlik gözünü zenginliğe dikmiştir.Hatta bu konuda ne yazık ki kanun ve kural tanımayacak noktaya gelmiştir.

Gençlik okumaktan uzaklaştırıldı.Bu da planın bir parçasıdır.O kadar uzaklaştırıldı ki aile içinde her birey internette.Ya oyun oynuyor.Ya resimleri paylaşıyor.Ya da oluşturulan guruplarda geyik yapıyor.İnternet kullanan insanlar birbirlerine bilgi konularını sormaktalar.Akıl edip de internete bile sorma zahmetine katlanılmamakta.Sosyal medya köleliği icat edildiğinden kimse sonunun nereye varacağını bilememekte.

Sosyal medya ile her türden ALGI oluşturulmakta.Her türlü konu cazip hale getirilerek TÜKETİCİLİK özendirilmektedir.

Ülke vatandaşları bu konularda ne kadar mağdur ediliyor olsalar.Ülke yöneticileri de o oranda mağdurlar.Bazıları farkında ses çıkaramıyor.Bazıları oyunun parçası olmuş bataklığa batmışlar,kıpırdadıkça batmaktalar.Yani her birimiz küresel güçlerin oyuncağı konumundayız.

Olaylara böyle bakarsanız 17/25 Aralık efsanesinin önemini anlayabilirsiniz. 17/25 Aralık iyi okunmadan hiç kimse ülkede siyaset yapmaya kalkmasın. Yaparsa da sadece zaman kaybı olur.İnsanları kandırıp küresel güçlere hizmetin bir çeşidini yapmış olur.

Türkiye'nin ve Türk insanının bir kurtuluş yolu var.Allahın ilk emri olan OKU emrinin önemini kavramak.Okuyarak Çanakkale ruhunu yakalamak.Kendisine kurulan tuzaklardan uzak kalmayı denemek.Algılardan uzak kalabilmek.Sosyal medyayı BİLİM- FEN alanında kullanmak.Lüks tüketimden kendisini ve çevresini korumak.

Oruç ayının,Türk Milletinin kendine dönüşüne vesile olmasını,hayırlar getirmesini ALLAHTAN dilerim.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık