• 06 Ocak 2018, Cumartesi 15:23
EmirŞenol

Emir Şenol

TÜRK MİLLETÇİLİĞİ ÜLKÜSÜ
 Ülkücü/Milliyetçi Harekete sürekli nifak sokuyorlar.Ülkücüleri salak yada aptal zannediyorlar herhalde.Bilmiyorlar ki ülkücüler özel insanlardır.Akılları vardır ki çok insanın seneler sonra gördüklerini o çocuk yaşlarda görebilmiştir.Çok okuduğu için her konuya vakıftır.Bu sözlerim ülkücüleredir.Ülkücü geçinen ve ülkücüden geçinenlere değildir.Ülkemizde bazen at izi it izine karışıyor ya da karıştırılıyor.O sebeptendir ki ara sıra oralar karıştırılır.Ülkücü samimi olduğu için herkesi de kendisi gibi zanneder.Vatanı ,Milleti için çözüm üretiyorum denilen sözlere de kanabiliyor.
Ülkücünün mahrem yeri TEŞKİLATIDIR.Hesaplaşma yeri tartışma yeri teşkilatıdır.Lider,Teşkilat,Doktrin derken kast olunan geniş anlamıyla budur. Ülkücü bunu da bilir.Sadece herkesi kendisi gibi zannetme ZAAFİYETİ vardır.Her konu öyle ulu orta her yerde ve herkesle konuşulmaz.Mahrem herkese açık olmamalıdır.Adı üzerinde MAHREM.Ülkücünün her çeşidini kullanmaya niyetli yapılar vardır.Zaman zaman cambaza baktırarak uygulamaya sokarlar.Şehit Mustafa PEHLİVANOĞLU üzerinden bile siyaset yapılırken de kandırıldı ülkücüler.12 Eylül kullanıldı.12 Eylül ile orduya saldırıldı.12 Eylülü en iyi bilenler yaşayanlar ülkücülerdir.12 Eylülün izleri hala ülkücüler üzerinde görülür. 12 Eylül öncesi ve sonrasını unutmayacak tek fikir erbabı vardır onlardan ülkücülerdir.

Bir şeyi daha bilir ülkücüler.Hayat devam ediyor hizmetini bekleyen TÜRK Milleti hala perişandır.Benim mücadelem ülkücülerle olmayacak.İçeride ve dışarıda görevli mihraklarladır benim mücadelem.Ben sadece kendi gücümü yakalayıp sonra içeride tamirata başlarım.Yönetme gücünü yakalamak istiyorum.Türk milleti adına,insanlık adına.Yürütme gücünü yakalamadan yapılacak her tür ayrılıkçı sözlere geyik muhabbeti gözüyle bakıyorum.

Herkes fikir adamı olamaz.Herkes lider olamaz.Herkes yönetici olamaz.Hele herkes ÜLKÜCÜ olamaz.Ülkücülük ben ülkücüyüm demekle de olunmaz.Bu konuda defalarca herkes yazdı.Herkes konuştu.Bütün tanımlar doğrudur.Ülkücü için kolay bir hayat vaat edilmemiştir.Tarih sahnesinde ki”Dava Adamlarını” şöyle bir inceleyin.Hayatlarını okuyun.Her birinin hayatı çileler ile doludur.Eğer zor olmasaydı herkes yapabilirdi bir şeyler.Zor ki, zoru başarmak özel insanlara düşüyor.Ya bu özelliği yaşayacaktır ülkücü.Ya da sıradanlığa talip olacaktır. Sıradanlığa talip olunca da sıradan yaşayacak.

Ülkücüye kimse konum belirleyemez.Ancak o ülkücü kendine bir yer seçer.Ülkücünün seçimi;Dava adamlığı ise dava adamı gibi yaşayacak.Başka bir çaresi yoktur.

Bilim adamları alanlarında dava adamlığına soyunmamış olsalardı buluşlarını gerçekleştiremez ve insanlığa faydalı olamaz.Elektriği bulan kişi kolay bir hayat mı yaşadı acaba.Rahat yaşamış sıradan yaşamış olsaydı elektriği o bulamazdı.O buldu ve insanlığa hizmet etmiş oldu.Ülkücü de kendisini bu boyutlarda değerlendirmelidir.Zoru başarmanın da ayrı bir keyfi vardır.İnanç ve irade gerektirir zoru başarmak.

“Yaşayıp yükselmek, ahlaklı ve iradesi sağlam milletlerin hakkıdır.Yerinde kullanıldığı zaman bir hastayı diriltecek olan ilaç, yanlış kullanılırsa insanı öldürebilir. O zaman suç ilaçta değil, yanlış kullanandadır.Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz.Ülküsüz millet, şuursuz insan gibidir. Ülkü yolunda yürüyen milletler başka milletleri hem korkutur, hem kendisine hayran bırakır. Türk tarihi, iki yanı kahramanlık, şan ve ahlak heykelleriyle süslü uzun ve ulu bir yoldur. Bu yolun her adımında Türk’ün göğsünü kabartacak, başını dikleştirecek ve üstünlüğünü belirtecek bir kahraman,Türklük için nöbet beklemektedir. Bu kahramanların çoğunu, biz tarihin yolunu aydınlatan ışıkları altında görebiliyor, onlardan kafalarımıza bilgi, gönüllerimize güç ve iman alıyoruz”.H.N.ATSIZ

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık