• 31 Ocak 2015, Cumartesi 23:39
EmirŞenol

Emir Şenol

Türk, Birliktir Adalettir
Hak kuvvetlinin değil, haklınındır.

Türk milleti dünyanın üzerinde yaşayan milletlerin içerisinde en eski milletlerden birisidir ve tarihi çok şanlı olayların yer aldığı büyük medeniyetlerin tarihidir. Milletimiz tarih sahnesinde göründüğü zamandan beri  teşkilatçılığıyla, çalışkanlığıyla, enerjisiyle,hareketliliğiyle,inançlarıyla varlığını göstermiştir.Milletimizin tarihini iki  bölüm olarak görebiliriz.Müslümanlığı kabul ederek İslamiyet’e girmeden önceki Orta Asya tarihi, bu dönem büyük medeniyetler ve devletler kurduğu tarihtir. İslamiyet’ten sonraki dönem ise Türklerin batıya doğru yayıldıkları ve batı Asya da ,daha sonra Avrupa’da ve Afrika da  kendilerini gösterdiği tarihtir.

Osmanlı İmparatorluğu üç büyük ideali gerçekleştirmeyi hedef almıştır. Birincisi; Aynı dine mensup olan insanların mutluluğunu sağlamak üzere,birlik ve beraberliklerini sağlama hedefi gütmüştür. İkincisi;Türklerin birliğini beraberliğini sağlamak hedefini gütmüştür.Üçüncüsü;Bütün dünyayı bir birleşik dünya haline getirerek,yeryüzünde bir hak ve adalet nizamı tesis etmek gayesini gütmüştür. Buna da Nizam-ı  Alem demiştir.

Türk milleti ne zaman ki bu idealinden uzaklaşmıştır, başına olmadık işler gelmiştir. Tarihte Türk milletinin keyfi olarak veya rast gele  öteki devlet ve milletlere savaş açtı vaki değildir. Tarihinde kara lekesi olmayan ve büyük idealleri olan TÜRK milleti ,dış etkilerle ve dış güçlerin içerideki işbirlikçileri tarafında  sürekli taciz edilmiştir.Bu günde küresel güçlerin Türk milleti üzerindeki oyunları budur. Yerli işbirlikçilerle bu oyun hazmettirilerek uygulanmaktadır.Türk milleti olarak Nizam-a Alem dersen,yani bütün dünya insanlığına adalet  getireceğim dersen birilerinin işine gelmeyeceği için seninle uğraşırlar.

Dış güçler görevini yapıyorlar.İçerideki bize benzeyenler,yani işbirlikçiler ne yapmak isterler.Açılımlar bu dış güçlerin oyunları olabilir mi.Bu günlerde en çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğimizi bozmak istenmesi anlaşılıyor mu.İşte burada  her TÜRK’e bir görev düşüyor. Siyasetçisiyle,aydınıyla,öğrencisiyle,esnafıyla,işçisiyle,işvereniyle bir ve beraber olmak.Bu birlik ve beraberliğimizi bozucu ifadeler kullananlar ise dış güçlerin işbirlikçileridir.

Cumhuriyetin kurulduğu günden günümüze kadar Türkiye de hayata geçirilen fabrikaların yabancılara satışı.Güya kendini Türkiyeli aydın diye tanıtanların ekranlarda,TÜRK’ün değerleriyle bağdaşmayan ifadeleri  kullanmaları.Basın yayın  da insanlık dışı programların yapımında  görev alanların görevleri nedir.Bunları denetleyecek olan kurullardaki yetkililerin görevleri nedir.Dış güçlerin niyetlerini anlamak kolay da içeride ki işbirlikçilerin görevlerini anlamakta insan zorluk çekiyor.Gerçi biraz düşünen okuyan insanlar olursak bunların emellerini hemen anlayabiliriz.TÜRK milleti zor bir dönem yaşıyor.Bu zor dönemi atlatabiliriz.Sadece mili ve manevi değerlerimize sahip çıkarsak bu zor günleri atlatmak kolaylaşır.

Bakınız TÜRKLER hakkında söylenen sözlere:

”İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur, kadının namuslu olması.Bu iki meziyetin yanında hem erkeği,hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı  olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır.Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir,lakin mağlup  edilemezler "Napoleon Bonaparte - Fransız İmparatoru

"Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz."  William Martin

"Seceat ve cesaret bakımından Türklerden üstün; büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan dirayetli hiç bir kavim yoktur. Cenab-ı Hak onları aslan sıfatında yaratmıştır." İbn-i Hassul

“Türkler bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır”.La Martine

“Savaşın zevkini almak isteyen herkes Türklerle savaşmalıdır”.Towsend (İngiliz Komutan)

“Türk kadınlarının en büyük süsü Türk oluşlarıdır. Onlar süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır”.Lady Mary Wortley Montagu

“Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batıl fikirler, basit düşünceler yoktur”.Semame İbn-i Eşreş (Arap Bilgini)

“Türkçeyi öğrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü Türk'ü anlamak için kendisiyle mutlaka tercümansız konuşmalıdır. Tercüman,ışığı örten zevksiz bir perde oluyor”.Gelland (Fransız Bilgini)

Allaha emanet olunuz.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık