• 26 Ağustos 2015, Çarşamba 8:08
EmirŞenol

Emir Şenol

Türk Ailesini Koruyalım
Milletin en küçük birimidir AİLE.Türk milletinin bir özelliği olduğu gibi,Türk ailesinin de özel yapısı vardır.İnceleyen herkes bilir ve bulur.Türk milletini oluşturan bütün değerler,milletin minyatürü olan ailede başlar.Şekillenir ve oluşur.Türkün örf,adet, gelenek görenekleri de böyledir.Türk aile yapısı GÜÇLÜDÜR.Bu sebeplerden dolayı dışarıdan bu özelliğini kaybetmesi için baskılar yapılmaktadır.Aile yapısının bozulmasıyla TÜRK devlet yapısının da bozulacağını bilirler. Aile, bir toplumun temel toplumsal kurumlarından birisidir.

Son yıllarda Türk aile yapısını bozacak planlar yapıldığı ve hayata geçirildiği görülmektedir.Türk milletinin seneler öncesine ve bu gününü bir kıyaslayınız.Türk milleti seneler önce düzenli,ekonomik,israftan uzak,üretken, herkesle iyi geçinen,büyüğe saygılı,küçüğü seven,İslami değerlere bağlı,gelenek ve göreneklerini yıkmadan ayıp,günah biliyordu.Büyük küçük saygısı ve sevgisi toplumda ne kadar uzaklaşmış.Herkes menfaat hesapları peşinde.Gençlik geleceğini sağlam temellere bağlama yerine günlük hevesleri tutturabilme peşinde.Özenti almış başını gidiyor.Kısa yoldan zengin ve meşhur olmak.Torpille iş sahibi olmak.Güzelliği ruhta arama yerine boyalarda ve özentiler de yakalama çabası.Bir anlık zevk ve heves peşinde koşturulan bireyler.Türedi TÜRK AİLE tipi yaratılarak topluma enjekte etmek.Kültürü yıkmak.Ataerkil yapıyı kökünden kazımak.Genel yapıdan uzaklaştırılmış gençlerin oluşturacağı aile tipiyle DEVLET ayakta tutulamaz.

Güçlü devlet için bilgili kültürlü birey ve o bireylerin oluşturduğu AİLE oluşturulmalıdır.

Uygulanan programlarla nasıl birey,oradan nasıl bir aile,nasıl bir devlet olacağını dış plancılar,işbirlikçiler biliyor.Bilmeyen:Türk milletinin bireyleri onlar adına devletin yöneticileri.Türk bireyi bu kadar saldırıya dayanabilir mi ki.Sıra sıra diziler.Aile bireylerinin hep beraber izlediği kin nefret ahlaksızlık kokan rol karakterleri.Yabancı kültürü enjekte eden filimler.Ne hikmetse bolca ABD yapımları.Sevdirilerek onunla aynı rolü yaşamaya zorlanan TÜRK insanı.Yerli diziler ahlak yapımızı ve zamanımızı çalarak toplumda kargaşaya ve ahlaksızlığa hızla götürmekte.Yarışma programlarında bireye güya para kazandırılıyor.Bu arada onun gücü karşısında boyun eğmesini de emrediyor.Yarışmalarda,dizi programlarda oluşturulan karakterler de sanki TÜRK İNSAN karakteriymiş gibi tanıtılmaktadır.

Televizyonlarda yayınlanan dizi ve yarışma programlarının insanlara neler kazandırdığını anlatabilen açıklayabilen var mıdır.Hele hele TÜRK insanına,TÜRK toplumuna,TÜRK ailesine,TÜRK milletine ne kazandırıyor ne kaybettiriyor.Herkes bu konuyu esas ölçülerle değerlendirmelidir.Bu kötülüklerden kendini koruyabilenler varsa,önlerinde saygıyla eğilirim.Ellerini öperim.

Türkiye’yi idare edenler sadece kendilerini ve ailelerini korumak için mi iş başındadırlar.Bu yaklaşımla TÜRK yöneticilerine soralım bakalım. Televizyonlarda yayınlanan dizi ve yarışmaları seyrediyorlar mı. Ailelerine seyrettiriyorlar mı.Onlar kendi ailelerini koruyorlar.Peki topluma hizmet etmeleri de gerekmiyor mu. Toplumun menfaatine çalışmaları gerekmiyor mu.

Sağlam birey,sağlıklı aileyi,sağlıklı aile güçlü devleti meydana getirir.

En azından buralardan hareketle bizlerde kendimizi ve ailemizi bu tür zararlı yayınlardan korumalıyız. Çünkü bizi koruyacak insanlar yoktur.Dünya da yalnız ve çaresiz bırakıldık.Bizlerde kendi çocuklarımızın geleceğini hazırlamakla yükümlü olduğumuzu unutmayalım.Bir anlık heves gibi bakmayalım bu tür meselelere.

Türkiye de korkunç bir kültür erozyonu vardır.Birazcık okuyup muhakeme yapan birisi zararını karını anlayabilir.Bu konularda TÜRK aile bireylerine annelere babalara dede ve ninelere çok iş düşmektedir.Bu sözlerim muhakeme yapanlaradır.Her sözümüz anlayanadır.

Her zaman söylerim ben bir tek CAHİLDEN korkarım.Cahil hem yalan söyler hem de inatçıdır.Yalanın ve inadın sonuçları ağırdır.Bunu cahil bilemez.Cehaletin yapamayacağı kötülük yoktur.Farkına varmaz cahil insan.Kar ve zararının hesabını yapamaz.Dolayısıyla kime ne zaman zarar vereceğini de bilemez.Bilmez ki en büyük zararı kendisine vermektedir.İnsan kendisinin dışında kimseye zarar veremez.Sadece zarar verdiğini zanneder. Aile içi ilişkilerde karşılıklı sevgi ve saygıdan, işbölümünden doğan işbirliği ve dayanışma gereklidir.Aile düzeninin sürmesi için eşlerin rollerini gereği gibi oynamaları tavsiye edilir.”Sevgi tercih, saygı mecburiyettir”.

Her konuda olduğu gibi,bu konuda DÜŞÜNMEYE değer ATA SÖZLERİMİZ.”Evliliği sürdüren beden değil ruhtur”.”Acele eden kız ere varmaz,varsa da baht bulmaz”. “Anasını babasını dinlemeyen evlat, kocasını saymayan avrat, üven­dire ile yürüyen atı kapında tutma hiç, durma sat.Buyurmadan tutan evlat, çağırmadan kalkan avrat, orada olur devlet”. “Bir baba dokuz oğlu besler, dokuz oğul bir babayı besleyemez”. “Ana baba bedduasını alan onmaz”. “Ata yolu doğru yoldur”. “Oğula devlet gerek ise, anaya ataya hürmet eyleye”. “Oğlan atadan öğrenir sofra açmayı, kız anadan öğrenir biçki biç­meyi”. “Çocuğuna iyi-kötü huy anadan gelir”. “Soydur çeker, huydur geçer”. “Bir evde iki horoz olunca sabah güç olur”. “Baba oğlunun fenalığını istemez”. “Baba nasihati tutmayan pişman olur”.

Her konuda Türkçe düşünün,Türkçe konuşun.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık