• 14 Kasım 2015, Cumartesi 9:24
EmirŞenol

Emir Şenol

Suçlarken Aynaya Bakıyormuyuz?
 “Ahlak, millet yapısının temelidir. O olmadan hiç bir şey olmaz”.H.N.ATSIZ

Çok düşündüm,yazıp yazmama konusunda.Nereden başlasam diye bir çok kere yarıda bıraktım.Sonra bir de baktım MHP ve ÜLKÜCÜ düşünce birtakım mihraklar tarafından saldırı altında.Ben de uzun senelerce içinde bulunduğum siyasi yapıyı ve fikri düşüncemi reflekslerimle savunmaya geçtim.Aslında benim savunmama ihtiyacı olan siyasi yapı ve dünya görüşü değil.Hani derler ya çorbada tuzum bulunsun anlayışıyla.

Sevgili dostlar ben inançlarımla yaşamayı kendime ölçü edindim.Sandıklar konulunca da vatandaşlık görevimi yapmak üzere gidip oyumu MHP ye verdim.Hiç yılmadım ve iktidar olmasını da hayal etmedim.Muktedir olunamayacak iktidarlığın menfaatçiliğe dayandığını biliyordum.Savunduğum dünya görüşü düşmanı çok bir milletin ve devletin geleceğiydi.Ben Türk İslam davasını anlayıp siyasi mücadelesini veriyordum.Dışarıdaki düşmanlarından daha tehlikeli içeride ki işbirlikçileri olduğunu okudum ve gördüm.Hani bir kıssa vardır.BİZE BENZEYENLER.TÜRK Milletinin düşmanlarının,tarih boyunca içeride ki işbirlikçileri olduğunu tarih yazmaktadır.

1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından ülkede bir çok konu gündemde.Türk milletinin en aktif kitlesi olan TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE incir çekirdeğini doldurmayacak bir konu bulunup meşgul edilmekte.Esas konudan uzaklaştırılmakta.Dedikodu merkezlerini sosyal medyada araştıran olursa zaten görecektir.Belki de havuzdan fışkırdığını göreceklerdir.Birileri sürekli cambaza baktırıyor ülkenin en dinamik kitlesini.En duyarlı insanlarını.Tam da burada bende sizlerle bir daha düşünelim diye paylaşmaya karar verdim.

Sevgili dostlar,sizlerle bazı sorulara cevap bulmaya çalışacağım.

MHP gibi geçmişi köklü bir siyasi harekete bugüne kadar Genel Başkan adayı adını açıklayıp çıktı mı.Her zaman yapıldığı gibi bir yerlerden mi körükleniyor. Yiğitçe çıkmayan bir adayı kim ya da kimler çıkarıyor.Aday çıkaranlar diyet isterler mi.Sayın aday ülkücülerin tarihini yazacaksa hangi ülkücü ile görüşüp çalışma ekibini ülkücülerden oluşturmuştur.

Beyler siyaset dürüstlük ve istikrar ister.Siyaset öngörü ister.Siyaset doğru zamanda doğru yerde bulunmayı gerektirir.MHP Genel Başkanlığı ise çok zordur ve ağırdır.Başbuğ Türkeş (SLOGAN BÖYLE İDİ) bile tartıştırıldı.Yaşı müsait olanlar hatırlarlar.Kimler tartışmıştı.Nereler tetiklemişti bir ZAMANlar.

Kendi vicdanlarımızda cevap vermemiz gereken başka bir konu.

MHP ye oy veren kendini ülkücü hissedenler.Siyaset gereği MHP seçim çalışmalarına KAŞ KURUŞ verdik yada harcadık.Yine savunduğumuz fikrin gönüllerde taht kurması konusunda neler yaptık.Yaptıklarımız yeterlimiydi. Yoksa herzaman yapıldığı gibi birbirimize anlatıp,huşu içinde yatıp UYUDUK MU.Çevremizde fikri çalışmalarla kimleri kazandık.

Eğer cevabımız olumsuz ise,bugün neyi tartışıyoruz.Kolaycılıkla birilerini suçlayarak kurtulacağımızı zannediyorsak yanılırız.Kul hakkı ile boğulur gideriz. İktidar görmek isteyenler zaten iktidar partilerinin içinde yerlerini alıyorlar.Para kazanmak isteyenlerde birilerinin emrine giriveriyorlar.

Yine biz baş başa kalacağız sevgili dostlar.Evimizi fazla taşlamayalım.Yolumuzda beraber yürüyen insanları inciltmeyelim.Dinimiz gereği büyüğe karşı saygısızlık yapmayalım. Edep ve adap ölçülerinde seçim sonuçlarını beraberce değerlendirelim.Unutmayınız ki bildiklerimizi ve fazlasını birileri de biliyor olabilir.Gençlik üzerinde yeterince oyunlar oynanıyor.Bizler onların üzerinde algı oluşmasına sebep olmayalım derim.

Hırsızlıkla,arsızlıkla mücadele etmemiz gerekir.Mazlum Türk Milletini geleceğini kurtarmak gerekir.Hainleri dize getirme formülleri bulup mücadeleyi iç ve dış düşmanlara karşı sürdürmek gerekir.Ben tercihimi bu yönde kullanacağım.
Beyler yetkili olduğumuz kadar sorumluyuz.Bu konuyu herkes bu terazilerle tartarak doğruyu bulabilir.Türk Milliyetçisi ÜLKÜSÜNÜ kendime hayat tarzı olarak aldım diyorsak sorumluluğumuz çok ağırdır.Derler ya” İğneyi kendine çuvaldızı karşındakine batır”.İsterseniz bir deneyelim.Konuları akıl yoluyla mantıkla değerlendirecek olursak işimiz çok zor.

“Bir millet,büyümek ve iş yapabilmek için kendisinin büyük bir millet olduğu inancını duymalıdır.Bir millete, geçmişini unutturmak,onu yok etmenin ilk şartıdır.Bir millet için, büyümekten korkmak kadar ölümcül düşünce olamaz”. H.N.ATSIZ

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık