• 15 Mayıs 2015, Cuma 13:56
EmirŞenol

Emir Şenol

Seçimler Ahlaksızlığı Artırmamalı
Milletin huzuruna YÜZ AKIYLA çıkamayanlar sadece menfaatleri uğruna yapamayacakları hiçbir şeyin olmadığını son yıllarda görmekteyiz.

Cumhuriyet,Demokrasi insanlar için gerekli olan yönetim biçimi.Hürriyet ise insanların olmazsa olmazları iken ülkemizde siyaset ve hürriyet kalıplara sokulmak istenmekte.Azınlığın hürriyeti.Azınlığı mutluluğu gibi algılatılmak istenmektedir.Bu kalıplar bazen yetkililerce.Çoğu zamanda DALKAVUKLAR tarafından dozu artırılarak despotizm Türk insanına uygulanmaktadır.

Hürriyet;Bir şahsın başkasından emir almadan kendi iradesine göre karar verebilmesi hareket edebilmesidir.Başkalarının baskı ve etkisinde olanlar hür değildirler.

Hür insanların yaşadığı ülkede Millet Meclisi siyasi temsil organıdır.Siyasi temsil organı diktatörlere bağlı olamaz.Temsilciler meclisini ise ülkede yaşayan her sosyal dilimin temsilcileri oluşturmalıdır.

İşçilerin temsilcileri.

Memurların temsilcileri.

Köylülerin temsilcileri.

Esnafların temsilcileri.

Serbest meslek mensuplarının temsilcileri.

İş verenlerin temsilcileri.

Bu temsilcileri de,o gurubun mensupları seçerler.Dolayısıyla diktatöre bağımlılıktan kurtulur vekillerimiz.Türk Milleti bir bütün olarak siyasi kararların alınmasına katılmış ve siyasi demokrasi gerçekleşmiş olur.

Demokratik milliyetçi devlet olabilmek için devletin,milli,toplumun kendi öz kaynaklarına ve kuvvetlerine dayanması gerekir.Ekonomik olarak kendi kendine yetebilen ve kendi varlığını koruyabilen bir ekonomiye sahip olması gerekir.Siyasi olarak ise bahsedilen altı sosyal dilimin temsilciler meclisinde yer alması ve direk olarak millete bağlı seçilmesi gerekir.Milli devlet milleti esas alan bir hizmet ve refah devletidir.Milletin bütün fertlerine hizmet etmek,onların huzurunu ve refahını gerçekleştirmek zorundadır.Milli devlet her türlü sosyal,siyasal ve ekonomik imtiyazlara karşıdır.Milli devlette bölücülük ayrımcılık yoktur.Milli devlette ahlaksızlık yoktur.

TBMM oluşturacağımız 7 haziran 2015 seçimlerine giderken bu bahsedilen değerler hayata geçirileceğe benzemiyor.Bir de bunun yanında siyasi ahlaksızlıkta tavan yapacağa benziyor.Ne oluyorsa DALKAVUKLAR ve YETKİLİLER bu zamanlarda edep ve adap dışına çıkıyorlar.Türk Milletine örnek olması gereken her bir meslek gurubu (Sözde aydın ve bir kısım Televizyon maymunları)sadece küçücük şahsi çıkarları için etraflarını kırıp dökmekteler.

Şunu unutmamalıdırlar ki hepimiz bu ülkede yaşıyoruz.Bu siyasi ahlaksızlık herkesi içinde boğar.Siyaseten küçücük bir menfaat elde ederken kendi neslinizi de zora sokarsınız sayın DALKAVUKLAR.Yol yakınken vaz geçin.Bu dünyanın bir imtihan sahası olduğunu hatırlatırım.İnanmasanız bile bunun hesabı sorulacaktır.”Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste”demiş atalarımız.

Siz iftiracılar,size ve yakınlarınıza yapılmış olsa ne yapardınız.Bakınız önünüzde çok manidar bir hadise tecelli etti.Bir zamanlar (1980) astığı astık,kestiği kestik olan.Etrafında bir çok dalkavuğun cirit attığı günlerde ruhu bozuk ve satılmış insanların cenazelerine kimseler katılmadı.Bu herkese bir ibretlik vesikası olmalıdır.Bunların bir çoğu tarihimizde mevcuttur.Hem diktatörler,hemde dalkavukları bu cenazeden ibret almalılar.

Haksız kazanılan varlıkların da kendilerine yar olmayacağını 1999 Marmara depreminde görmediniz mi.Özel kanunlarla,çıkarılan aflarla milletimizin milyarlarının üzerine oturanlar.Onlara bu şartları ne amaçla sağladıysanız siz yöneticiler.Vakit geç olmadan güzel dinimizin AHLAKI DEĞERLERİNE ve Milletimizin ASİL KÜLTÜRÜNE dönün.

Televizyonları parselleyen sözde aydınlar.Maaşlarını nereden alıyorlarsa alsınlar, milletin değerlerine saygısızlık yapamazlar.ÇAMUR AT İZİ KALSIN DİYEMEZLER. Böyle bir emir aldılarsa bile bu milletin vergileriye okumuşlardır.Dolayısıyla bu millete hizmet etmeleri gerekir.Vatandaşları yanlışa yönlendiren sözde aydınlardan bu millet davacıdır.Sadece hakkını aramasını bilememektedir milletimiz.Milletimiz her türlü ahlaksızlığa.Saygısızlığa.Hırsızlığa karşıdır.Yöneticilerinde de bu gibi kötü değerlerin olmasını da arzu etmezler.

Yok olmaktan kurtulmamız için milli kültürümüze yeniden sımsıkı sarılmak,ona bürünmek zorundayız. Bu kültür,İSLAM felsefesinin süslediği,Türk tarihinin şekil verdiği büyük TÜRK kültürüdür.İslamın emri doğrultusunda iftira,gıybet,dedikodu Türk milletinin kültüründe bulunmamaktadır.

Üstte Gök Basmasa Allta Yer Delinmese Senin ilini ve Töreni Kim Bozabilir.

EY TÜRK TiTRE ve KENDiNE DÖN.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık