• 24 Mart 2016, Perşembe 10:52
EmirŞenol

Emir Şenol

Saygılı Ehil Eller Yönetimlere Getirilmeli
“Emirlere mutlak itaat lazımdır.Laubali,gevşek,disiplinsiz,metotsuz kimselerle davamız yürümez.Her şeyde örnek olmak lazımdır”.A.TÜRKEŞ

Ülke kan gölüne dönmüşken,koltuk derdinde olan herkesi kınıyorum.Hele ki Türk milliyetçiliği fikrini savunuyorlarsa kınamam kat kat artıyor.Milletin derdiyle dertlenmeyenler iyi düşünün.Millet evlatları kırılıyor...

İnsanlarımız biraz kendilerini,biraz da seçtiklerini iyice sorgulamalılar. Sorgulamadan rast gele sandık başına gidilirse sonuçlarına kendimiz katlanacağız.Yani ektiğimiz biçeceğiz.

Türk Milleti kamu dairelerine saygılı ehil insanları seçebilmeyi gerçekleştirene kadar kendisi perişan olacaktır.Seçtiklerimiz kendilerini dokunulmazlıkla ve güvenlik ordularıyla koruyorlar.Heder olan sade vatandaşlar oluyor.Bu kötü gidişe dur diyebilecekte kendisidir.

Bazı kamu kurumları işgal altında.Geleceğimiz işgal altında.Sağlığımız işgal altında.Can mal güvenliğimiz işgal altında.Bu kurumlar ehil insanların elinde olması gerekirken.Saygılarını bitirmiş bir kısım yöneticiler buralarda saltanat sürdürmekte.İnsanlarla içli dışlı olan kurumlar her birimizin günlük hayatında yer aldıkları için sık sık muhatap olup şikayet ettiğimiz yerler.Adamcılığın oynandığı hizmet alanları insanlarımızı canından bezdirmiştir.

Korkuya esir düşen vatandaşlarımız yapılan haksızlıklar karşısında suskundurlar.  Vatandaşın suskunluğunu fırsat bilen zavallı bazı  yöneticiler ya da yetkililer ellerinden gelen her türlüğü azgınlığı uygulamaktalar.

Ehil olmadıkları gibi saygısız ve küstahlar.Çünkü insan sevgisi yani milli duyguları yok.Milli ve manevi değerlere saygılı da değiller.Yüce Dinimizin her alanını fütursuzca gösteriş için kullanmaktalar.Dinimizi iman dininden çıkardılar.Yüce dinimiz şekilci çakalların elinde bilerek yada bilmeyerek kullanılır hale getirildi. Allah korkusu olmayan kuldan niçin utansın.

Davalarımızın çözümü kendimize dönmek,sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür”.A.TÜRKEŞ

Ceddim ne güzel tavsiyede bulunmuş bizlere; Büyük Türk atası Bilge Kağan'a ait bir uyarı mesajıdır.Bugün bir takım kişilerce fütursuzca kullanılan bu seslenişin aslı şöyledir:"Ey Türk;Üstte gök çökmedikçe,altta yer delinmedikçe,senin ilini ve töreni kim bozabilir.Titre ve kendine dön".

Her alanda milletine değer veren.Milli,manevi yönden donanımlı olan ehil ihsanlara ihtiyaç her zamankinden daha çoktur.Türk Milletinin DNA değerleriyle oynadılar.Hala da oynamaya devam ediliyor.

Saygılı kültürlü ehil eller iş başına getirilmeli.Ehil insanlar göreve hazırlar.Sadece görüp algılara kapılmadan göreve getirilmeleri lazım.Çok şey bilmeye gerek yoktur.Atalarımızın,dava adamlarımızın işaret ettiklerini anlayıp uygulayabilsek yeterlidir.Algıların peşinde koşmadan.Cambaza bakmadan.Millete hizmet etme yolu çok zorludur.Çok çetindir.Sabır ister.İmkansız değildir.

Türk Milleti esareti kabul etmediyse,bir an önce kendine dönmenin yollarını bulmalı.Türk Milliyetçilerine,Ülkücülere düşen görevde Milletiyle buluşmadır. “Türk Milleti tarihin en eski çağlarından bu yana,hatta doğduğundan beri esaret hayatını kabul etmemiş,hiç bir düşmana boyun eğmemiş,şan ve şerefiyle yaşamış bir millettir”.A.TÜRKEŞ

Her Türk Milliyetçisi,ülkücünün unutmaması gereken hayat düsturu; “Ülkücülüğümüz;Türk milletini en kısa yoldan en kısa zamanda modern uygarlığın en üst seviyesine çıkarmak;mutlu,müreffeh hale getirmek;bağımsız, özgür,kendi haklarına sahip bir hayata kavuşturmaktır”.A.TÜRKEŞ

Görevi ve misyonu belli olan millet sevdalıları;“Ülkücüler,insanlık alemi içinde ne uşak olmayı,ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır”.A.TÜRKEŞ

Seneler önce ne güzel ve doğru söylemiş BAŞBUĞ;“DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKIBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER”.

Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez,

Toplu vurdukça yürekler,onu top sindiremez”.M.Akif


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık