• 23 Ocak 2017, Pazartesi 11:38
EmirŞenol

Emir Şenol

Saygı ve bilim Türk'ün kurtuluşudur

Ey Türk insanı gözünüz aydın her türlü saygı hakkın rahmetine kavuşmuştur . Cenazesini kaldıracak insan da bulunamayabilir.Belki de Türk Milletinin ölen saygısını,yine Türk Milletine kaldırtabilirler.En acısı da budur.İnanmaz iseniz etrafınızı gören gözlerle inceleyiniz sizlerde ölüme şahit olacaksınız.

Sizlerle paylaşacağım konuların içinde çok dürüst,çok vicdanlı,istisnai görevliler bulunmaktadır.Bu CAN insanları tenzih ederim.Bu güzel Türk çalışanları sayesinde birazcık nefes alabiliyoruz.Bu konuların içinde onlar yoklardır.Onlar adamdırlar. İnsandırlar.

Okullarda ki saygı ölünce bütün kademelerde ki saygı da etkilenmiş olur. Liyakatli idarecilerin yerine efendimciler gelmiştir.Liyakat hakkın rahmetine kavuşmuştur.Her alanda korkunun esiri olmuş öğretmenler.Haklarını arayamayan öğretmenler.Adalete güvenerek biçare bekleyen çalışkan millet sevdalısı öğretmenler.Acilen tecrübe ve liyakatın hayata geçirilmesi.

Her ortamda dürüstlük hak hukuk da sizlere ömür.Gümrüklerde olup bitenler.İnşaat sektörü dersen,oralarda olup bitenler ara sıra basına sızdığı kadar içler acısı.Bakar mısınız rüşvetin geldiği noktaya.Bire bin kazanma hırsı.Lüks yüketimde israf.Dürüstlük ölmüştür.Dinimizin güzel ahlak olduğu gerçeğinin bütün topluma öğretilmesi.

Sağlık kuruluşlarında çıkarılan kanunlar ve özel sektörün eline düşürülmüş sağlığımız. Sıkça (Çek/Ap) insanları sağlık tüketimine yönlendiren tıp alemi.Tedavi edici tıpta sömürü.Mutlaka önleyici tıp programına geçilmeli.

Görkemli lüks donanımlı binalar.İçerisinde birbirine şüpheyle bakan çalışanlar. Birilerinin içi yanarken,birilerinin mutluluktan eteklerinin zil çalması.Galiba insanlık saygısı da vefat etti.İsterseniz bu binalara ve donanımlarına gidip bakınız.Saray ve yavrularına.İçlerinin ruhsuz oluşlarını sizlerde göreceksiniz.İsraf dinimizce HARAM diyenlere inatçasına.İsraf ve cimrilik değerlerinin hayata geçirilesi.

Sürücülerin yayalara karşı saygıları/saygısızlıkları,herkes şehirlerde sıkça şahit olabilirler.Ulu orta park edilen araçlar.Yerlere atılan çöpler.Şehirlerde zamansız korna öttürmeler.Maçlarda oyunculara yapılan küfürler.Pazardan para verilip alınan sağlam meyvelerin evde ki çürük halleri.Topumda güzel ahlak yaygınlaştırılmalı ve örnek vatandaşlarteşvik için ödüllendirimeli.

Adalet sarayları ve içinde ki bir takım menfaat gurupları.Mağdur ve kimsesizler.Adamı olup işlerini kanuna uyduranlar.Bozuk terazili hukuk adamları.Geciken adaletin mağdurları.Tuzun kokmaya başladığı bir düzen.Ahlaklı,ehil,ADALETLİ hukuk adamlarının yetiştirilmesi.

Siyasilerin vatandaşlarına,oy alacakları zamanlarda ki davranışları ve seçildikten sonra ki tutum ve davranışları.Siyasette kalitenin sorgulanması.Bu alanda da hakikatler öldü yada öldürüldü.Herkesin payı olduğu da unutulmamalıdır.Siyasete kalite getirilmesi ile ilgili kurumların yaygınlaştırılması.

İnsanların gözlerinin içlerini bakarak yalan söyleyebilen yöneticiler.İnsanların biçareliğinden medet umarak oylarını alıp maden ocaklarında ve bütün çalışma alanlarında bir başlarına bırakılmalarıyla da her türlü insanlık ölmüştür.

Kuralsızlığı kural edinmiş bir toplum oluşturulana kadar birileri çok gayret sarf etmişlerdir.Yoksa bu güzel millet kendi başına bu hayatı arzulamadı.Bir tek suçu var,cehalete katlandı.Cehaletten çıkış arayamadı.Sadece ALLAHA kulluğu öğrenemedi.Çok acil CEHALETLE mücadele programları her yaş gurubuna göre uygulanır hale getirilmeli.

4 TEMEL HİNT KURALI:

” Karşına çıkan kişiler her kimse,doğru kişilerdir.Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz.Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır,ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler”.

“Yaşanmış olan her ne ise,sadece yaşanabilecek olandır.Hiç bir şey,hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi.Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz.’’Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı’’gibi bir cümle yoktur.Hayır,ne yaşandıysa,yaşanması gereken,yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de,hayatımız da karşılaştığımız her olay,mükemmeldir”.

” İçinde başlangıç yapılan her an,doğru andır.Her şey doğru anda başlar,ne erken ne geç.Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak,o da başlamaya hazırdır.“Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder.Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle yola devam etmek gerekir.”

"Kendine iyi bak.Tüm kalbinle sev.Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir,kıymetini bil".


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık