• 16 Nisan 2016, Cumartesi 22:07
EmirŞenol

Emir Şenol

Nasıl Hükümet Olunur
“Milletler yabancı kuvvetlerin orduları ve diğer maddi güçleri tarafından yok edilmeden önce, manevi ve fikir güçleri tarafından esaret atına alınırlar. Böyle bir toplumun esir ve yok olması kesin hale gelir”.A.TÜRKEŞ

Son yıllarda ki siyasi söylemleri ve eylemleri ayrıntılı inceleyerek anladım ki iktidar olmak çok kolay.Sadece bazı değerleri tanımayacaksın.Bazı konularda  her tepkiyi sineye çekebileceksin.Yüzün kızarmayacak.Her ne pahasına olursa olsun yeter ki iktidar olayım diyorsan.  

Milliyetçilik,yani millet sevgisini.Vatan,yani vatanseverlik.Milleti ve vatanı temsil eden Bayrak sevgisi değerlerini rafa kaldıracaksın.
Doğruluk,dürüstlük,dava adamlığı,ahlak.Bu değerlere gerçekten önem veriyorsanız.Adalet,saygı,sevgi değerlerine bağlı iseniz,siz ekseriyet insanların teveccühünü alıp siyaseten iktidar olamazsınız.Terk edeceksiniz.

Her canlıya ve bilhassa insanlara saygı duygularına sahipseniz.Adalette güçlünün yerine,haklının yanında oluyorsanız.Unutun.
MHP içinde veya içinde gibi gözüken bir kısım şekillendiriciler.MHP yönetiminin iktidar olamamasından dertliler.Her olumsuzluktan yönetimi suçlayanlar. Suçlama algısına kapılanlar.Sizler nifak saçmaya devam edebilirsiniz.

Türk Milliyetçileri ÜLKÜCÜLER.Hükümet olma yöntemlerini lütfen iyice izleyerek,duruşunuzu kontrol etmelisiniz.
Dostlar hükümet olabilmek için ahlaki değerlerinizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Bu güne kadar ülkeyi siyaseten yönetenlerin söylediklerine ve eylemlerine bakarsanız anlarsınız.Lütfen ormana bakarak değerlendiriniz,ağaç kurtarma zamanı geçti.

Ülke gündemini sürekli meşgul eden algı konuları.ÖTEKİLEŞTİRME.
Sağcılık,solculuk.
Alevicilik,Sünnicilik.
Laiklik,dincilik.
Açılımdan yana olanlar,açılıma karşı olanlar.
Yolsuzluk,yoksulluk,adaletsizlik.
Ülke ekonomisi bozuk iken üç anahtar abartısına bile inandırıldık/inandık.

Bir gerçek görülebilir,sürekli ötekileştirilerek,bütünün diğer yarısı üzerinden siyaset yapıldı.Kadınların oyları alınması istenerek afaki projeler üretildi. Erkeklerin oyları alınabilmek için de akla gelmedik sloganlar üretildi.Her halükarda siyah,beyaz gibi zıt kutuplar oluşturularak bir tarafa hakaret edilirken,diğer tarafın oyları alınmaya çalışıldı.

Bol keseden vaatlerde bulunuldu.İnanç üzerinden oy devşirilmeye dahi çalışıldı.Süslü laflar üretildi.Devlet sömürülüyor denilirken,devletin önemli yatırımları yabancılara satıldı.Yahudiler,Hıristiyanlar denilerek sözde savaş açıldı.Ülke ithalatı ihracatı o ülkelerle yapıldı.İnsanlar bunaltıldı ve sadaka kültürü oluşturuldu.

Yapılması gerekenler yapılmadı.Milleti;Fakirlikten,cahillikten kurtarmak için bir adım atılmadı ama edebiyatı yapıldı.
Bu saydıklarım bilinenlerin bir kısmı.Milliyetçi Hareket Partililer iktidar mı olmak istiyorsanız.Toplumun her kesimini ötekileştirin.Ayrıştırın.Süslü içi boş vaatlerde bulunun.İkiyüzlü ve riyakarca davranın.Nifak saçın.Gıybet edin.Yani insanlık dışı her şeyi deneyin.

Unutmayınız.Her yanlışın ödemesi bu dünya da veya öbür dünyada yapılacaktır. İlahi adalet önünde mutlaka hesabını vereceğinizi aklınızdan çıkmasın.
Haydi iktidar olmak için kolları sıvayalım.Hak ve hakikat çizgisinde veya şeytani çizgide.Tercih sizindir.

“Millî kalkınmamızı gerçekleştirmek, her Türk ferdini hür yapabilmek için Türk Milletini yeniden kurmak zorundayız. Vatandaşlarımız arasında parti, mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız”.A.TÜRKEŞ
 

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık