• 26 Şubat 2015, Perşembe 23:10
EmirŞenol

Emir Şenol

Muhalifliğin Altında Yatan Nedir?
“Türkün en önemli vasfı teşkilatçılığıdır”.
A.TÜRKEŞ


Senelerdir anlaşılamaylan bir uygulama var ülkemizde.Muhalefet için de muhallif gurup oluşturmak. Baştan zaten sen birilerini sevmemiş,fikirlerini kabul etmemiş ve bir başka yerde temel atmak için çıkmışsın.Şimdi de bulunduğun konumda muhalefet etmeye başlıyorsun.Sen zaten beğenmediğin yerden ayrılmışsın. Bu takdir edilir.Tekrar yeni kimlik arayışına gitmen ne anlam ifade ediyor acaba.Yoksa sana birileri cambaza bak mı oynatıyor.Görevlimisin yoksa.

Herkes yanlış bir tek sen mi doğrusun.Ya da bütün insanlığın senin peşinden gelmesi gerektiğine mi inanıyorsun.Belki de çok çok özel olduğuna inanıyorsun. O zaman da çıkar öne geçersin.İcat ettiğin fikrinin bayrağını açarsın.İnsanların peşinden gelmesini sağlarsın ve yeni bir eski oluşturursun.Ya da yepyeni bir çıkış bulup büyür gelişirsin.

Bir seçenek daha var.Asgari müştereklerin çok olan yerde buluşursun.Gerçekten insanlığa hizmet etme noktasında kararlı isen çözüm budur.Elinden geldiğince katkı sağlarsın.Kurallarına göre yaşar ve yaşatırsın.Bilgin ilgin nisbetinde katkı.

Ne hikmetse bu muhaliflik tam da seçimler öncesi HORTLAR.Belki de hortlatılır. Kim yapabilir bu seçimler öncesi çıkışı.Tabii ki İktidar.Eğer bunların hiç birisi olamaz diyorsanız.Siz ya bulunmaz hint kumaşısınız.Ya da …….

Fikir guruplarında doğruya gidilene kadar tartışılır her konu.Mutabık kalındıktan sonra ise bir ve diri olarak yürünür.Fikrin gelişmesi için ise zamana ve şartlara göre uyarlamalar yapılabilir.Bir de o kunularda okumuş,dirsek çürütmüş olman gerekir.Yani eğitimini öğretimini o alanda çok iyi yapmış olmalısın.Hem de rüştünü ispatlamış olursun.

Bunların hiç birisini kabul etmiyorsan,durum başka.Aciliyetlik arz ediyordur.

Siyasi alanda yapılan bu eleştiriler ile hem kendi azmini kırıyor hem de takım oyuncularının.Olmadı dostum.Yanlıştasın.Bırak böyle tavırları.Hele ki ulu orta yerlerde böyle fikirler irad etmen külliyen yanlıştır.Her konunun bir adabı vardır.Yerinde ve zamanında yapılıyor olması.

Bir başka açıdan daha bakabiliriz.Fikrinin iktidar olması acilen şart ise insanların gönüllerinde kabul bulması ve seninle yarenlik yapmak için yola çıkması gerekir. Yok sen illa da hemen diyorsan,o zaman acilen iktidar olunulan yerde ötekiler gibi yer alıverirsin olur biter.Orada fikrini savunursun.Orada mücadeleni verirsin.Tabii oradakiler müsaade ederlerse.Sahaya çıkan her takımın kendi oyuncusu vardır. Bu işler bir inanç ve gönül meselesidir.Sorumluluğun ise seni bağlar.Yapacakların da senindir.Kimseyi iyi,güzel,doğru bir hayata götürmekten mesul değilsin.Kendin için yapacaksın her alanda ki vazifeni.Sadece asgari müşterekte anlaştığın arkadaşlarınla çıkış yolları arayıp uygulayabilirsin.Bilgin seviyesinde tartışabilirsin.Hiç bilgin olmayan bir konu dada tartışma yapılamaz. Tartışma eşitler arasında yapılır.

Ben bütün meselelere olumlu yanlarından bakmayı tavsiye ederim.Kimsenin amiri memuru da değilim.Kimseyi biryerlere getirmek ve bir yerlerden indirmek gibi bir davam da yok.Böyle inanıyorum.İnanacağım.Böyle yaşayacağım.

Unutulmamalıdır.Taş yerinde ağırdır.Rahmetli Alparslan TÜRKEŞ ne güzel söylemiştir.”Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder”Bu sebepten bağlı bulunduğun daldan kopmamak gerekir.Ya da bu kopuşun kendini rüzgara teslim etmek olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.Bir oraya, bir buraya savrulmak vardır yolun sonunda ve asla istediğin yere gidememek.

Birileriyle yola çıkmadan önce o kişiyi veya o fikri çok iyi tanıyacaksın. Atalarımız bu görüş için derki.Yarenlik edeceğin kişiyle;Yolculuk yap.Yemek ye.Alışveriş yap.O ortamlarda iyi tanırsın.Tanıdıktan sonra da yarenliğini olur olmaz sebeplerle bozma.

“Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin”.TÜRKEŞ

“Bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz”TÜRKEŞ


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık