• 21 Haziran 2016, Salı 21:59
EmirŞenol

Emir Şenol

Muhalefet Etmek İçin Doğru Noktada Olunmalı
“Emirlere mutlak itaat lâzımdır.Laubali,gevşek,disiplinsiz,metotsuz kimselerle dâvamız yürümez.Her şeyde örnek olmak lâzımdır”.A.TÜRKEŞ

“Bilginlerle beraber düşünmeli,halkla birlikte hareket etmelidir”.

Bazıları tecrübeli abi olup gençliğe hakta hakikatte yol gösterici olacağına .Eski olup kendilerini bit pazarına atmayı uygun gördüler.Bizlere düşen eski hukuk gereği,sessiz kalmak ve sonucu zaman bakmaktır.Zaman en iyi ilaçtır.Olayları sorgulamak,kişilere hakaret etmek anlamına gelemediğini ben anlatamadım. Sizde denemeyin.Zamana bırakın.Su akar yolunu bulur.

Haydi gelin hep birlikte vatana millete zarar veren hükümetin açıklarını yazalım. Konuşalım.Konularla ilgili kamuoyu oluşturalım.Fikrimiz ve siyasi bilgimiz var diyorsak.Ülke meseleleri ile ilgili insanlarımızın bilgilendirip harekete geçirelim.

Okuyalım araştıralım ve doğruları insanlarımızla paylaşıp onların gönüllerinde yer tutmayı deneyelim.Hazır siyasi organizasyonlarda algılarla yönlendirmelere alet olmamak adına.Çocuklarınıza dilini tutmasını öğretin.Konuşmasını nasıl olsa öğrenecektir.Dedikodu,basit ruhlu insanların eğlencesidir.Dehanın ilk ve en büyük şartı hakikati sevmektir”.

Hükümetin çıkardığı kanunların milletimizin zararına olan kısımlarını insanlarımızla paylaşalım.Hükümetin yaptığı doğru şeyleri de kabul edelim. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları da sağlam dayanaklarıyla insanlarımızla paylaşalım.Kısır particilik yaparak hem kendimizi hem de milletimizi oyalamayalım.

Hükümetin en başından en sonuna kadar bütün yetkililer PKK silahlanırken tünel kazarken bomba döşerken görmezden gelinmesi sonucu bu kadar şehidin gelmesinin sorumlularını anlatalım.Yolsuzlukların teker teker gündemde tutulmasını sağlayalım.Halkımızı bilgilendirip harekete geçirelim.

Hükümetin eksiklerini söyleyerek kuru bir muhalefet yapma yerine çözümler üretip sunalım.Ürettiğimiz siyaset ile gençliğe de örnek olalım.Arkamızdan gelen nesile teslim edeceğimiz vatanlarını sevmeyi ve mücadeleye kesintisiz devam etmede örnek olmalıyız.

Bir paranın nereden geldiğini görmek istiyorsan,nereye gittiğine bak.Bir şeyi bildiğin zaman,onu bildiğini göstermeye çalış.Bir şeyi bilmiyorsan,onu bilmediğini kabul et.İşte bu bilgidir”.

Küfretmek,hakaret etmek ve saldırmak işin en kolayı.Herkes kendine yakışan tavrı sergilemiş olur.Gerçekten vatan sevgisi ve millet sevgisi damarlarımızda ki kanın akışına hız veriyorsa,hep birlikte sahaya inelim.Milletimizle kucaklaşalım. Bütün yıl özel işimizle meşgul olup kısa bir an bilgisayarın başına geçip ahkam keserek pek uygun kaçmaz.Muhalefet etmek kırmak dökmek anlamı taşımaz. “Başkalarının hürriyetlerini tanımayanlar,hürriyete layık değildir”.

“Bedava peynir fare kapanında bulunur”demiş bir düşünür.Hiç mücadele etmeden.Emek harcamadan varılan yeri küçümseyerek sonuca varılamaz.Yani ektiğimizi biçiyoruz diye düşünüp,ekimi fazlalaştırmalıyız.Mahsulümüz bol ve bereketli olsun.Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır”.

Can verecek kadar sevdiğimiz vatanımızı ve milletimizi savunmak sloganlar ile olmaz.Olursa da bu kadar olur.Vatanı ve milleti ölümü göze alacak kadar sevenlerin bir günleri diğer bir günlerine eşit olmamalı.“Bir gencin hata yapmasını önlersen,onun kararlarını da kendi kendine vermesini önlemiş olursun”.

“Millî kalkınmamızı gerçekleştirmek, her Türk ferdini hür yapabilmek için Türk Milletini yeniden kurmak zorundayız. Vatandaşlarımız arasında parti,mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız. Başarı için muntazam plânlı çalışma yapmak lâzımdır.Son nefesimizi verinceye kadar çalışacağız.Alınan görevleri yapmak ve yapıldığını takip etmek lâzımdır. Millet hayatında başarı devamlılığa bağlıdır”.A.TÜRKEŞ


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık