• 10 Ocak 2015, Cumartesi 22:41
EmirŞenol

Emir Şenol

Milliyetçilik Değer Verdikleriyle Yaşamak Olmalı


Milliyetçi düşüncelere mensup insanlara bir tavsiyemdir.Vatanlarını, bayraklarını,devletlerini sevmeye devam edebilirler.Bu değerler önemlidir.Uğruna her şey göze alınabilir.O düşünceler için meşru zeminlerde mücadele edebilirler.Her alanda bu mücadelelerini sürdürebilirler.Hem de en samimi duygularıyla.Çünkü bende çocuk yaşımda bu değerleri öğrenerek,bilerek hayatı tanıdım.Hayatın içinde bir takım sloganlarla yaşadım.Bu sloganları seslendire seslendire şuuraltım bir kalıba girdi.Pişman da değilim.Ülkemin şartlarında güzel de bir hayatım oldu.

Bir şeyleri de gördüm ki,hep bir kısım insanlar bu güzel değerler için hep şehitliği,çileyi göze alıyorlar.Toplumun çoğunluğunun bu değerlerden haberi bile yok.Bizler bu değerlerle yaşamayı göze alır olsaydık,belki de o değerlerle yaşamayı mücadele etmeyi diğer insanlarımıza da öğretirdik.

Cennete gitmek için ölmeden önce inanarak amel etmek gerekiyor. İnancınla güzel ve doğru yaşarsan cennete gidebiliyorsun.Bu dünya hayatı çok önemli.Güzele ve doğruya varmanın bu dünyada güzel ve doğru yaşamak olduğunu artık bilmeliyiz.Hatta yeni sloganlarımızı bu ölçülerle söylemeliyiz.

Etrafıma baktığımda da aynı slogan değerlerini sosyal medyada görüyorum.Manevi değerler (Vatan,Bayrak,Millet) güzel.Aynı ülkede yaşayan bir çok insan var.Bunların ekseriyeti de tabir yerindeyse TUZU KURU insanlar.Bu insanların bu değerlerden hem haberi yok hem de ilgileri yok.

”Bu vatan için,bir ölür bin diriliriz”.Ölenlerimiz oldu.Geriye gelmedi onlar.

“Kanımız aksa da zafer islamın”.Zaten her zaman zafer İslam'ındır. Bizim kanımız akmadan da.İslam Allah tarafından korunuyordu.

“Vatan için,Millet için,Bayrak için ölmeye hazır olmak”.Vatan için,Millet için,Bayrak için yaşamaya çalışılmalıdır.Yaşamak için düşünülmeli mücadele edilmelidir.Sevdiğimiz değerler için yaşamayı planlamalı ona göre yol ve yöntem aramalıdır insan oğlu.

Türk Milliyetçilerinedir bu sözüm.

Allah için bu değerleri herkesten çok inanarak sevip sayabilirler. Kaybetme yerine kazanma merkezli düşünerek mücadele yöntemlerini geliştirmelidirler.Ülke şartları ne zaman kötüye gitse hemen ortaya atılarak,canları pahasına tehlikeyi göze alıyorlar.Sonra da birileri bir darbe yapıyor ve cezaevlerine toplanıveriyorlar.Hem de sorgusuz sualsiz.Sonra bir müddet fark ederek sessizce kabuğuna çekilip yaşarken yine birileri tarafından öne çıkarılıyorlar.

Vatan üzerinde bir karış toprakları,evleri bile olmamasına rağmen, saray-köşk sahiplerinin seslerinin bile çıkmadığı zamanda ortaya vatan için şehit olmaya aday olduklarını ifade etmeye başlıyorlar.

İşte yanlış burada başlıyor.

Her bir Türk Milliyetçisine düşen bir görev var.Bu değerleri sevmek ve bu değerleri sevdirmek için insanlarla bilgi paylaşımına gitmek. Bahsettiğimiz değerleri sevenler ordusu oluşturmak.

Vatanı koruyacak Asker,Polis ve Cumhuriyet Savcıları mevcut.Onlar görevlerini yaparlar.Konumları gereği bu güzel değerler için ücret alıyorlar.Hem de bizim vergilerimizle.Hırsızlıkları soysuzlukları engellemekte onların görevleri.

Değerleriyle yaşamak Türk Milliyetçilerinin hakkıdır.Hem de dolu dolu yaşamak.Sindire sindire yaşamak.Ak Deniz,Ege  sahillerinde denize girmek.Uludağ'da kayak yapmak.Tatil köylerinde nefeslenmek.Yani değer verdikleri Vatanlarında.Al Bayrak altında.Türk Milletiyle Türkçe konuşarak.Kuran Dini İslam'ın güzellikleriyle.

Allah’a emanet olunuz.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık