• 27 Ekim 2016, Perşembe 23:14
EmirŞenol

Emir Şenol

Milliyetçi ahlaklı iktidar lazım

Bir Devlet veya bir Millet geleceğini karanlığa kendi elleriyle gömerse yapacak bir şey yoktur.Yine kendi elleriyle çıkış yolu bulmalıdır.

 Bu ülke Millet Meclisi/Parlemnto,Vekil sistemiyle idare ediliyorsa o zaman siyasilere çok çok büyük görevler düşmektedir.Yani ülke idaresini elinde tutan kurumların başında yönetici olarak bulunan siyasi yöneticilerine büyük büyük görevler düşmektedir.

Ülkemizin birinci meselesi Ahlaklı Kültürlü gençlik yetiştirmek olmalıdır.

Bakınız ekonomi,sağlık,adalet,savunma,gibi can alıcı konular hep insanlarla yürütülmektedir.Bunların en başında eğitim geldiği için çok önemlidir.İslam Ahlakıyla ahlaklanmış.Soylu bir eğitim almış.Hiç bir vatandaş yolsuzluk, adaletsizlik yapamaz.

Eğer bir devletteki insanlarda Adalel yoksa.Ehliyetli insanlar iş başına gelmiyorsa. Emanet ehline teslim edilmiyorsa.İnsanlar doğru bilgilendirilip rızalıkları alınmıyorsa. Her konu,konumlarında ki ehil insanlarla tartışılıp enine boyuna istişare edilmeden rast gele hayata geçirilmeye çalışılıyorsa.Bu ülke insanlarıyla beraber tarih sahnesinden silinebilir.İleride ki yüz yıllarda müzelerde yerini alır.

Bugünlere durup dururken gelmedik.Hem siyasilerin suçları var.Hem de onlara oy veren bizlerin.Onlar bizleri sadakaya mahkum bıraktılar ve eğitimimizle ilgilenmediler. Bizlerde bir lokma bir hırka geleneğini esas zannederek sessiz kaldık.Kendi kendimizi eğitme yoluna gitmedik.Okullar diplomalarımızı veriyor.Eğitimimiz ise her alanda bizlere kalmıştır.

Eğer asil bir aileden ve soydan geliyorsa,(Ben bütün Türk Milletinin asil olduğunu düşünüyorum) insan bunu aile içinde halleder. Asalet çok önemlidir. Eğitimli kültürlü insanlar,eğitimli kültürlü insanlar ortaya çıkarır. Eğer fukaralık yüzünden çalışmakla geçiriyorsa aile büyükleri zamanlarını. Çocuklarına iyi ve doğru eğitim veremiyorsa,o zaman Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) görevler düşer.Bu sivil toplum kuruluşların en başında da SİYASİ PARTİLER gelmektedir.

Bu sebepten diyorum ki geleceğimizi sandığa bağlayarak,bizleri sadece oy deposu görüyorsa siyasi partiler,o zaman yine kendi başımıza kaldık demektir.

Ben TÜRK Milliyetçisi bir düşünceye mensup kişi olarak,insanlarımızın eğitilmeleri konusunu öncelikle MHP den bekliyorum. Altı oktan birisinin Milliyetçilik olması sebebiyle de CHP de bu konuda aktif olmalı.Bazılarının ise adları ve tüzükleri böyle bir konuyu acil görmemelerinden dolayı bu kuruluşların böyle çalışmalar yapmamalarını da normal karşılıyorum.

Milliyetçi Hareket Partisine çok büyük görevler düşmektedir.Bütün teşkilatlarını gözden geçirmeli.YÖNETİMLERDE Ehil olmayanlar var ise uzaklaştırılmalı. Eğitimli, kültürlü, deniyimli,tecrübeli kadrolarla seçimlere hazırlanmalıdır.Her konuda bilgi birikimli,toplumdan kopmadan,milletine gitmeli ve tek başına iktidar olmayı gerçekleştirmelidir.

Durup düşünmeye vakit yoktur.Biliyorum ki Milliyetçilerin ülkeyi idare etmeye fikri ve projeleri vardır.Ehliyetli kadrosu çoktur.Ahlaklı bir ekibi her zaman göreve hazırdır. Sadece ekibin yönetime gelme de eksikliği vardır.Bir takım ehliyetsiz bilgisiz kişilerin teşkilatlarda görev yapıyor olmaları, iktidarlığı geciktirmektedir.Edepli kültürlü bilgili insanların ise,beceriksiz yöneticilerin bulunduğu o girdaptan kaçıyor olmaları iyi anlaşılmalıdır.Önümüzdeki seçimlerde her milliyetçi ülkücünün,ellerini taşların altına koymaları gerekir.Hem de kızmadan küsmeden.İç ve dış yıpratıcı oyunlara gelmeden.

İktidar olma yolunu birilerinin Vekil seçilmeleri için ya da her alanda koltuk kapmaca olarak değerlendirmeden.Türk Milletinin geleceği düşünülerek hareket edilmelidir. Son 10 yıl,çok yaralar açtı milletin bünyesinde.

Hele bir açılım konusu var ki,Allah düşmanlarımızın başına vermesin.Bir de Parelel yapı çıkarıldı iktidar tarafından.Adalette paralel yapı.Emniyette paralel yapı.Sağlıkta paralel yapı.Kozmik odalara girmek için TSK da paralel yapı.Din kurumunda makam arabalı bir yapı.Paralel yapı denildi de tedbir alınmaması da manidardır.

Bir tek dikili ağacı bırakılmadan satılan devlet malları konusu.Şuursuzca özelleştirmeler.Elde edilen gelir ile yollar ve köprüler yapılması da bir daha gözden geçirilmelidir.Hele devlet yönetirken üretilen mazeretlerin akıl almazlığını duydukça yüzüm kızarıyor birileri adına.Hele EĞİTİM de ki ehliyetsizlikler.İş bilmezlikler.Heba edilen yıllar ve gençliğimiz.O sebeptendir ki çok acilen MİLLİYETÇİ,AHLAKLI siyasetçilere her zamankinden çok ihtiyacımız vardır.

Herkes şapkasını önüne koyup iyice nefis muhasebesi yapar umuduyla.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık