• 25 Haziran 2015, Perşembe 23:16
EmirŞenol

Emir Şenol

Milli İrade ve Siyasi Partiler
Türkiye çok garip bir ülke oldu son yıllarda.Siyasetçiler sahte ve asılsız gündemlerle seçim meydanlarında bildiklerini okuyorlar.Bir kısım medya da işine geldiği gibi ya da görevi icabı gündem oluşturuyor.Seçimler bitiyor bu seferde herkes siyasetçi kesilerek hükümet kurma aşamalarında ahkam kesiyor.Bu da yetmiyor algı operasyonu oluşturuluyor.Yetkililerce söylenmeyen konuları söylenmiş gibi kamuya pompalıyorlar.Bu ve bütün olaylarda her şey yapanın yanına kar kalıyor.

Yapılanlar ahlaksızlık.Bu yapılan ahlaksızlıklara adalet hesap sorması gerekirken o da sessiz.İktidar gücünü eline geçiren ise.Milli irade tecelli etti diyerek,kendi çıkarı doğrultusunda tavır sergiliyor.

Beyler seçimler bitti.Seçimler süresince her partinin seçim beyannamesi vardı.Bilmem okuyanınız var mı bu beyannameleri.MHP beyannemesi gereği tavrını seçim sonu açıkladı.Kendi beyannamesini uygulamak için oy istedi ve sonucunda da 80 vekil ile meclise gönderdi MİLLİ İRADE.

Seçimlerden sonra da sürekli her alanda MHP sorgulanır oldu.Biraz insafsızlık olmuyor mu.Her konuda her aklı esen MHP ile düşmanlığını pekiştirmek için çabalıyor.

AKP ve gurubu vaatleri ile birlikte niye sorgulanmaz.

CHP ve gurubu vaatleriyle ilgili neden sorgulanmaz.

HDP ve gurubu vaatleriyle ilgili neden sorgulanmaz.

Bu üç siyasi partinin eylemleri ve söylemleri neden masaya yatırılmaz.Türkiye’nin meseleleri;İşsizlik,Yoksulluk,Hırsızlık.Rüşvet konuları ile ilgili siyasilerin görüşleri sorulmaz.Bu konularda açık-kapalı oturumlar düzenlenmez. Hatta dört siyasi partinin yetkililerini bir araya getirip aynı sorular her birine sorulmaz.Nasıl olsa MİLLİ İRADE tecelli etti.

Meclis açılışında İstiklal Marşını söylemedikleri için,sosyal medya yerine neden bütün kamu meseleyi enine boyuna tartışmaz.Dağdan ovaya,oradan da meclise girildi.Eğer ülkenin bölünmesi ve terör şimdi kınanmayacaksa ne zaman kınanacak.Silahlar ne zaman bırakılacak.Birlik beraberlik mesajları ne zaman verilecek.Ne zaman bütün millet için projelerini açıklayacaklar.Bir kısım sözde aydınlar.Sözde tarafsız basın.Bu konuları sorgulamaz da sazlı sözlü cümbüşlü konuları gündeme getirirler.

Seçimler öncesi 8 Haziranda açıklanacak yolsuzluk iddiaları gündeme neden getirilmez.Savcılar suç duyurusunda bulunmazlar ilgili kişiler hakkında.Sahi AKP yetkilileri ve vekilleri geçen dönemin 17-25 Aralık ve benzeri sıkıntılar ile ilgi düşüncelerini ne zaman açıklayacaklar.Yeni oluşan meclis bu konuda ne düşünmekte. MİLLİ İRADE % 60 AKP ye oy vermedi ve bunların hesabının sorulmasını istemekte. Neden bu pencereden bakılmaz.

25. Dönem meclisinden bu millet çok şey bekliyor.MİLLİ İRADE öyle söyledi.Siz algıcılar DÖRT Partiyi de aynı terazide tartmalısınız.Beyannameleri aynı olan partilerin bir araya gelip hükümet oluşturrmalarını sağlamalısınız.Bırakın da MHP muhalefet görevini üstleniversin.Ya da DAĞDAN İNİŞİ sağlaması gerekenleri,terörü kınamaya sevk ediverin.

Bir de milli iradenin malını çar çur edenlere hesap soruverin. Cumhuriyetin bütün kazanımlarının nerelere harcandığını ve milli iradenin hakkını hukukunu arayıverin bir zahmet.

Her partiye seçim beyannameleri ile sorgulasanız olmaz mı.Her konuda MHP suçlanarak sadece milletin gözünden bir şeyleri kaçırmaya çalıştığınız anlaşılıyor ey bir kısım medya cambazları.

Biraz da milli iradeye bir sözüm olacak.Seçimler öncesi iyice düşünerek mi kararınızı verdiniz.Kime ne kadar sorumluluk verdiyseniz ondan onun karşılığının isteseniz olmaz mı ey milli irade.Seçimden önce milli meselelerde biraz duyarlı davranıp sandığa gitmeyi deneyiversen ey milli irade.Birileri senin adına konuşuyor.Biraz da sen kendi adına konuşsan ya ey milli irade.

Her yaştan ve cinsiyetten oluşan MİLLİ İRADE.Bu Vatan senin.Bu Devlet senin.Bu Bayrak senin.Senin olan bu değerlere sahip çıkmak senin görevin.Bu ülkede en ağır işleri sana yaptırırlar.Askerlik yaparsın.Vergini verirsin.Yokluk içinde yaşarsın.Evlatların işsiz ve aç yatarlar.Birileri de askere gitmez rapor alır.Vergiyi vermemek için türlü yollar dener.Devletin bütün imkanlarından yararlanır.Hala senin ekonomik ve sosyal durumunun iyileşmesi için bir adım atmaz.Sonra da birilerini suçlarken senin üzerinden saldırır.MİLLİ İRADE diye suçu senin üzerine atar.Sen de artık milli irade olma yolunda adımlar at.Suçluyu suçsuzu ayır et.

“Süngü ile, silahla, kanla elde ettiğimiz zaferden sonra, kültür, ilim, fen, ekonomi gibi alanlarda zafer kazanmak için çalışacağız. Milleti refah ve mutluluğa götürecek bu alanlarda güvenle, başarıyla yürüyebilmek ise, yalnız bir şarta bağlıdır. Bu şart bulunmazsa o alanlarda başarımız imkansızdır. Bu şart şudur: Milletin, doğrudan doğruya kendi egemenliğine kendisinin sahip olmasıdır.M.K.ATATÜRK-1923 (Atatürk’ün S.D.II, s.135)

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık