• 19 Mayıs 2015, Salı 10:29
EmirŞenol

Emir Şenol

Milli İrade İçin
7 HAZİRAN 2015 Türk milletinin ve Türkiye’nin her türlü hileden, yalnızlıktan, aldatılmaktan kurtulma tarihi olabilir.Bende oluşan kanaat budur.Böyle düşünüyor olmadan önce,Türk Milletinin tarihini ve Türk Milletinin inanç kaynağı Kur-an’ı Kerimi anlamak için okuyorum.Haberleri de her açıdan izlemeye çalışıyorum.Ülkemde olup bitenlere karşıda ilgisiz olmamak için de her türlü etkinliğin içinde de olmaya çalışıyorum.

Düzmece dinciliğin.Düzmece kakınmışlığın.Hırsızlığın.Talanın.Torpilin.Haksız kazancın.Devletin malını peşkeş çekmenin,son bulmasını istiyorsak.Herkes çok iyi düşünüp sandığa gitmeden önce iyi karar vermesi gerekir.Hatta Doğru karar verebilmesi için de algı operasyonlarından kurtulmak için de yanlı televizyonlardan uzak durmalıdır.Herkes kendisine sorular sorarak doğruya ulaşabilmelidir.

Sadaka kültüründen kurtulmak için.Çocuklarımızın geleceği için.Tüyü bitmemiş yetimin haklarının korunması için.Hak,Hukuk,Adalet için.Tuz kokmadan herkes aklını başına alabilmelidir.

Seçim meydanları yine hakarete varan ifadeleri duyabileceğimiz sahalar olmaya başladı.Birilerinde bir panik havası seziliyor.Hele MISIR da zuhur eden gelişmeler birilerini iyice panikletmeye başladı.Sandık ile adaletin mutlu azınlık için toplum için olmamalıdır.Adaletin herkese zamanı gelince lazım olduğunu son 6 senede iyice gördük.Balyoz davalarında.Türk tarihinin adının verildiği davalarda.Sonrasında da adalet ve emniyet kurumunda.Ardından bankacılık ve basın kuruluşlarında.Derler ya “herkes ettiğini görmeden bu dünyadan göç etmeyecek”.

Öte tarafta devleti hortumlayanlar.Bir takım sülükler de ifadelerini iyice karıştırır oldu.Erkek erkeğe aşklar.Aile efradını ve kendisinin varlığına birilerine feda edenler.Seçim meydanlarında adalet,hukuk tanımamalar.Seçim meydanlarında iftiralar,yalanlar.Tarihi hadiseleri çarpıtmalar.Ülkenin gelirlerinin makam araçlarıyla çar çur edilmesi.Gençlerin aklını karıştırmak için yapılan her türlü kirli bilgileri bırakmalıdırlar yetkililer.

Bir şey daha sergileniyor yürütme takımında.Meclis başkanının adalet arayışı.Bazı bakanların ve seçilemeyecek olan vekillerin adaleti ve istikrarı arayışı.Günah çıkaranlar. Milletin hür iradesinin sandığa adaletli ve hakkaniyetli yansımalarını engelleyici ne yapılabilir ise yapılıyor ülkemde.

Bir çok israf.Çevre kirliliği.Ses kirliliği.Seçmenleri anketlerle kirli emellerine alet etme çalışmaları.İki yüzlü ifadeler.Bölgelere göre tavırlar.

Senelerdir % 1 oy alamayanların her seçimde oy pusulasında yer almaları.Hesap sorabilme adına milli iradenin tam yansımasına engel olma zihniyeti.Ben bu guruptakileri hiç anlayamadım.Demokrasi adına yaptıklarına da inanmıyorum. Dahada ilerisi,birilerinin güdümü ile seçmeni farklı noktalardan oyalama taktikleri olarak bakıyorum.İki seçim geçirip,belli oranda oy alamayanların oy pusulalarında ki masraflarını kendilerinin ödemeleri sağlanmalıdır.Hatta Siyasi partilere devlet yardımının yapılmaması.Daha da güzeli olarak senelerdir savunduğum,her siyasi lideri bir arada televizyonlarda konuşturmak.Her birine tarafsız kişilerce sorular yöneltilerek,vatandaşların değerlendirmelerine fırsat verilmesi bence en demokratik davranış olacaktır.Hele bir de seçim barajlarının varlığı.

Ey ülkemin saf,arı,temiz vatandaşları.Bütün dünyanın ve devletlerinin gözlerinin üzerinde olduğu ülkende,senin hiç mi hakkın olduğuna inanmıyorsun.Bu ülke doğulusu,batalısı,kuzeylisi,güneylisi ile hepimizin.Birileri bizi oyuna getiriyor diye biraz düşünemezmisin.Bütün dünya devletlerinin Çanakkale’ye gelip senin bütün varlığını silmek için bir ve beraber hareket ettiğini bir hatırlasana. Dedelerinin bu azgınların hakkından geldiği gibi sende sülüklerin hakkından gelebilirsin.Adaletsizliğin.Yalanın.Talanın.Soygunun.İki yüzlülüğün önüne geçip DUR diyebilirsin.Sadece kim olduğunu hatırlayarak,doğru karar verip, sandığa gitmen gerekiyor.

Ey Türk Milleti.Vereceğin kararın da arkasında olacağını umarak saygılarımı sunuyorum.Allah çalışana yardım edecektir.İnananlar,gönül seferberliğini Vatan için,Millet için,Bayrak için hayata geçiriniz.

Gençlik Bayramımız kutlu olsun.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık