• 24 Haziran 2015, Çarşamba 12:10
EmirŞenol

Emir Şenol

Milli Düşünce, Milli Duruş

Türkiye,iç yapısı sağlam olmak kaydı ile dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıyı durdurabilecek güçtedir.Ancak bugün asıl tehdit dışarıdan değil içeriden.Dünya yeniden yapılanırken,Türkiye de iç kriz merkezli çok zor bir süreçten geçiyor. Türkiye politik, ekonomik,sosyal,ahlaki,kültürel,etnik ve askeri boyutları kapsayan bir krizle boğuşmaktadır.Krizin yarattığı en büyük tahribat,Türkiye Cumhuriyetinin yurttaşlarının beyinlerinde ve yüreklerinde meydana gelen tahribattır.İnsanımız kendisine ,devletine  güvenini kaybetmektedir.Türk Devleti ve halkı bir irade zaafı içerisine sürüklenmektedir.Genel bir kötümserlik ve yılgınlık havası insanlarımız üzerine serpilmiş bir virüs gibi dalga dalga yayılmaktadır.Korku,algı insanlarımızı içe kapanık hale getirmiştir.Kısmen de küçük menfaatler.

Türkiye’yi sömüren ve sömürülmesine alet olan çürümüş Türk siyasal seçkinleri,yaşadığımız krizin sorumlularıdır.Türk iş adamı krizin ağırlığı altında ezilmiş,milli kimliği silikleşmiş,özgüvenini ve ülkesine olan güvenini kaybetmiştir.İş adamları bu krizden kurtuluşun Türk siyasal elit tarafından kurtulamayacağını anlayınca da fabrikalarını devrederek AB sermayesinin acentası,süpermarketi yöneticisi görevini üstlenmiştir.Milli bir ekonomik yapının kurulabilmesi için de Milli bir düşüncenin,Türk siyaset sahnesinde varlığını göstermesine bağlıdır.

1919-1920 de işgal altındaki İstanbul da mandacılık akımına destek veren gazeteler bugünde benzer bir görevi üstlenmişlerdir.Kıbrıs’ın verilmesine karşılık AB den gün alma.Musul Kerkük kırmızı çizgileri unutularak,bir sürede olsa iktidar gücünü elde tutmak.Özgürlük adına parçalanma alt yapısı hazırlanmış bir Türkiye.Plansızca çıkışlar.İç siyasete malzeme edilen davranışlar. Okumayan,araştırmayan,sorgulamayan bir toplum.Günü kurtarma,sadaka kültürünün yerleştirilmek istendiği ahali.Senin adamın,benim adamım anlayışlarıyla sandığa giden seçmen.

Birilerinin,bir yerlerin dayatmaları sonucunda ülkemizin içine düştüğü durumları göz ardı edemeyiz.Bu ülke sadece bizim değil,bizden sonraki evlatlarımız için de lazımdır.Devleti idare edecek olan siyasal  yapının millileşmesi,iş adamlarımızın meselelere yaklaşımında milli duruş sergileyebilmeleri,ordumuzun bir an toparlanması ve asli görevini yapmasıyla,Türkiye rahat bir nefes alacaktır.

Siyasal ekibin de TÜRK gibi düşünerek meseleleri yönlendirmesi gerekmektedir.Bütün dünyada devletler önce kendi varlıklarını korumak birliklerini sağlamlaştırmak için çaba gösterirken bizim bu anlayışları görmememiz kendimizi kandırmaktan öte gitmez.Türk Milliyetçiliği siyasal,ideolojik,düşünsel,ahlaki ve kültürel bir bunalımdan geçmektedir. Savaştan çıkan Türk Milleti nasıl ki yokluktan yorgunluktan kurtularak kendi ayakları üzerinde durur hale geldi ise,bunu yeniden başarabilir.Bunu başarmanın yolu da Türk Milliyetçiliği ideolojisidir.

Devletimize saldırıların altında yatan gerçekleri görmemiz gerekmektedir. Devletin temeli olan TÜRK kimliği parçalanmaktadır.Türkiye bir iç savaşa itilmektedir.Böyle bir iç savaştan sonra sıra Türkiye Cumhuriyeti Devletini milli devlet olarak sona erdirilerek,etnik merkezli federal bir yapılanmaya doğru kaydırılmasına gelmiştir.

Yanlış yönetimler;Türk milletinin kaderde ,tasada,ve kıvançta ortaklık bilincine,Türkiye Cumhuriyetinin kutsal toprak bütünlüğüne,sosyal,kültürel ve ekonomik dokumuza ağır hasar vermiştir ve vermeye devam etmektedir.Acilen Milli duruş gösterebilecek yöneticilerimize ihtiyaç vardır.Türkiye Cumhuriyeti Devleti,özünü ve anlamını kaybedecek şekle dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Devletimizi 21. yüzyıla taşımayı hedefleyen Milli güçler ile içerideki işbirlikçilerle dışarıdan gelen küresel güçlerle  hesaplaşmaya götüren bir anlayışa doğru götürülmektedir.Bu şekil de sürdürülen kuşatmalar neticesinde,Türk Milliyetçilerinin,Milli güçlerin galip çıkması mümkün olamayacaktır.Türk Milliyetçileri bu durumları görebilmelidirler.Her siyasal yapının içinde olmaları gidişatı kurtarmaz.Bir ve beraber olmaları halinde Milli yapıyı kurabilir, küresel güçlere haddini bildirerek Milli devlet yönetimini oluşturabilirler.Bu aziz TÜRK Milletinin kendilerine biçtiği misyondur.

Türk Milliyetçileri Fikri yapılarını yenileyerek,asgari müştereklerde buluşarak tarihin kendilerine biçtiği misyonu yerine getirmeliler.Dava adamları kişilerle uğraşmamalıdır. Davaları büyüktür.Büyük adamlıklarını ortaya koymalılar.Tarihe yön vermeliler.İkinci adam olmaları TÜRK Milliyetçisi için zul addedilmelidir. Türk milliyetçileri,krizi Türk milliyetçiliğinin ideolojik dirilişi için bir fırsat haline getirmeyi başarabilirler.Türk milliyetçisi,kendisine güvenerek,Türk milliyetçiliği fikrinin verdiği onuru duyarak,Türk milletine ait her şeye sahip çıkarak,Türk Milletinin kaderini değiştirebilir.Her Türk milliyetçisi kendini eleştirerek işe başlayabilir.Yapacağı özeleştirilerle kendini olgunlaştırıp tarihi misyonunu yerine getirmede vakit kaybetmemelidir.

Türkiye dışında gideceği vatanı olmayan TÜRK Milliyetçileri vatanlarının bölünmesine, milletinin sömürülmesine daha fazla göz yumamaz.Milliyetçiliğin tarihin derinliklerinde ki başarılar ile övünme ideolojisi olmadığını,milletin geleceğini tasarlamaya yarayan politik yaklaşım olduğunu Türk milliyetçileri artık hatırlamak zorundadırlar.Siyaseti vakit geçirmek için bir öz tatmin aracı olarak görmemelidir.Türkiye’nin bir tek problemi olduğunu bilen Türk milliyetçileri her zoru başarabildikleri gibi yokluğu,işsizliği,yolsuzluğu da el birliği ile kökünden kazıyabilirler.Etnik bölünmüşlüğü de önleyebilirler.Türk Milliyetçileri kendilerine hazırlanan tuzaklardan haberdar olmalıdır ki iç ve dış mihrakların oyunlarına gelmemelidir.Birlikten kuvvet doğar.Aile içi meseleleri, aile içinde halledebilir.

Çin Seddi’nden, Adriyatik denizine kadar olan coğrafya hala Türkiye’den gelecek milli enerjiyi gözlemektedir.Türk milliyetçileri Ülkücüler tarih yazabilirsiniz. Herkese bir ders olabilecek bir tarih.Mazlum milletlerin mağduriyetini de önleyebilecek bir tarih.Kuzey Afrika,Ortadoğu ülkelerini görüyorsundur.Bu görüntüler daha önce Türkiye de denendi.Orada büyük bir imtihan verdin.Bu tür oyunların ülkende bir daha denenmemesi için bir daha düşünmelisin.

“AYDINLARI KORKAK OLAN MİLLETLER,EZİLMEĞE MAHKUMDUR”.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık