• 12 Mayıs 2015, Salı 22:40
EmirŞenol

Emir Şenol

MHP ve Devlet Bahçeli
Devlet Bahçeli MHP’nin başına geldikten sonra MHP’yi ve ülkücüleri siyaseten devlet yönetmeye hazırladı.Türk Milletinin, alanlarında yetişmiş evlatlarıyla ülkücü gelenekten gelenleri kaynaştırarak devletin yönetimine talip oldu.

"Ülkücü mafya" denilenler ile ülkücülerin birbirlerinden ayrılmalarını sağladı.Ülkücüleri bilimsel çalışmalara sevk etti.Ülkücü gençleri,karanlık sokaktan uzakta tuttu.Toplumsal olaylarda Türk Milletini sağduyuya çağırdı.Her yanlışa çok güçlü muhalefet yaptı.Kendi fikrine uygun,toplum için her faydalı faaliyete geçit verdi.Hiç bir ülkücünün başını öne eğecek tutum ve davranış sergilemedi.

MHP'nin programının açıklandığı toplantıda, ülkenin ve insanlarının bütün sosyal dilimlerine nefes aldıracak bir sözleşmeyi toplumun oluruna sundu. Toplumu kışkırtarak iktidar olmak için hiçbir hadiseyi kaşımadı.Toplum için faydalı olabilecek her faaliyeti detaylarıyla anlatıp,kurtuluş reçetelerini sundu.

Hep sorumlu davrandı.Şimdi karşımıza, güçlü bir ekonomi ve siyaset kadrosu ile çıktı.Bu kadro Milli iradeyi en iyi temsil edebilecek bir kadrodur.Devlet Bahçeli'nin devlet adamı duruşunu artık aklı başında her birey görüyor. İnanıyorum ki,bu duruş, enkaza dönen devletin yeniden yapılanmasında çok olumlu katkılar yapacaktır.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı,Türkiye'nin İslam dünyasında ve öteki ülkelerde yerle yeksan olan imajının düzeltilmesinde çok etkili olacaktır.Durmuş Yılmaz'ın adaylığı ile de her ön yargılıyı şakına çevirdi.Durmuş Yılmaz’ın hepimize ispat ettiği ekonomi bilgisi.Devlet adamı duruşu, tarafsızlığı, dürüstlüğü,mütevazılığı devleti teslim edebilecek yetkililerin varlığını herkese göstermiştir.

Yusuf Halaçoğlu gibi bir tarih adamını Türk siyasetine ve Türk Milletine kazandırdı.Türk evladı ekonomi uzmanlarını ekibine kattı.Ülkücü gelenekten gelen bir çok adayı da milletin oluruna sunması ayrı bir özel davranıştır.Ümit Özdağ gibi kendi alanlarında uzman bilim adamlarını aday göstermesi,hoşgörülü bir lider olduğunu da göstermiştir.

Türk Milleti sizde 7 haziran da bu kadrolara ülkeyi teslim etmeyi düşünmez misiniz.

Bütün siyasilerden bu tür davranışları görmek en büyük arzumuzdur.Hele ki devleti yönetme makamlarında oturanlardan hakaret yerine topluma saygı göstermelerini beklemek en tabii hakkımızdır. Vergilerimizden evlerine ekmek götüren görevliden bir kuruşumuzun hesabını sormamız gerektiğini de 17-25 Aralık yolsuzluk davasına gösterdiği titizlikle sergilemiştir.

Mevcut hükümetin;3. Köprü,İstanbulada yapılması planlanan 3.havaalanı ,İkinci İstanbul Boğazını yapabilmek için kaynağını sormayan sayın aydınlarımızın ve halkımızın artık uyanması gerekmektedir.MHP ve Bahçeli’nin ayakları yere basan seçim beyannamesini sorgularken bunları da göz önüne getirmeleri gerektiği inancındayım.

Bir yetkilinin,”çiftçiye ucuz mozot verilmesi sonunda hastane,okul yapılamayacağını”ifade etmesi,bizleri bu günlere kadar kimlerin,hangi anlayışla yönettiğini de ortaya koymuştur.Eyyy sayın yetkili, köylü ucuz mazotla üretecek. İstihdam sağlanacak.Ürünlerinin satışıylada devlete vergi verip aradaki farkı kapatacaktır.Yatlara verdiğin ucuz mazot devlete,milleti hangi geliri sağlamaktadı.Vergisiz pırlantalar devlete hangi geliri getirmektedi.

Diyanete milyarlık hizmet aracının alınmasına ses çıkarmayan bir hükümet ve din adamı.Öte yanda kendisine TBMM tarafından tahsis edilen arabaya binmeyen Devlet Bahçeli.

Diyanet yetkilisinin,kendisinin savurganlığına itiraz ederek,”dinde israf olmaz” diyenlere alaycı bir tavırla cevap vermesi.Ardından alınan aracın iade etmesi inanıyorum ki Bahçeli’nin başbakanlığında göremeyeceğimiz davranışlar olacaktır.

Ey din adamı bizlerin dini bilgisi ilkokul seviyesinde ise,bu güne kadar bizleri niçin doğru bilgilerle donatmadınız.Niçin yolsuzluğun dinimizce günah olduğunu açıkça ifade etmediniz.Yalancılığın günahından niçin bahsetmediniz. Hac ve umreyi kültür seyahati diyen firmalara niçin dur demiyorsunuz.Türklere Arapça Kur’anı Kerim.Kürt vatandaşlara Kürtçe Kur’anı Kerim sunulmasına niçin ses çıkarmazsın ey…

İnanıyorum ki MHP ve Devlet Bahçeli’nin yönettiği ülkede bunların hiç biri olmayacaktır.Parti yetkililerinin de sandıkta tecelli eden milli iradeyi yetkili makama hasarsız götürmede gösterecekleri hassasiyet kurtuluşumuz olacaktır.

“Milli kalkınmamızı gerçekleştirmek,her Türk ferdini hür yapabilmek için Türk Milletini yeniden kurmak zorundayız.Vatandaşlarımız arasında parti,mezhep,ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız”.A.TÜRKEŞ

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık