• 28 Ekim 2015, Çarşamba 8:59
EmirŞenol

Emir Şenol

MHP ve 1 Kasım 2015 Yolculuğu
 ‘İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya asla müsaade, müsamaha etmezler’. Alparslan TÜRKEŞ

Yolculuk sürecinde gözden kaçanlar yada kaçırılmak istenenler.Lütfen,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aklını son viraj öncesi iyi kullanarak,doğrudan yani kendinden yana karar vermesi gerektiğini hatırlaması temennisiyle.
Birileri yorulmuştur.Şımarmıştır.Yıpranmıştır.Nefsini aklının önüne çıkarmıştır. Varlığının hikmetini unutması sonucu yanlışların içerisinde boğulur olmuştur.

Ülkede sandık güvenliği olmadığı için seçmenlerin taşınmasını düşünen en büyük yetkili der ki.”Vatandaş güvenlikli oy kullanılmayacak bunun da suçlusu MHP ve HDP dir diyor”.Bu sözü kınadığımı söylemek isterim.Bazı insanlar can ve mal güvenliği için her türlü tedbiri alırken,ülkeyi yönetenler ne ile meşguller acaba.Ya da herkes kendi güvenliğini sağlasın mı demek istiyor.O da kanunlarımıza göre suç.Sayın yetkili iki suçu bir arada işlediğini de mi fark edemiyorsun.İlgili kurum ve kuruluşlar ne bekler görevlerini yapmak için.Halkı suça teşvik ve ülkede ki güvenliği sağlayamamak suç değil midir.Sonra da teröre lanet mitingi düzenlenmesi.

İktidar gücünü elinde tutanların,iktidar hatalarının muhalefete yüklenmesi kadar abesle iştigal etmek yoktur.

7 Haziran akşamı konuşanları sırasıyla gözden geçirmeden.8 Haziran günü bir takım gazetelerin manşetlerini de hatırlatırım.Erken seçim çığırtkanlığını kimler yaptı.Sonra da“Biz koalisyonu kurmak için çok ısrar ettik ama muhalefettekiler, hayır dediler”.Kimler dedi.

Peki sayın yetkili isterseniz tekliflerinizi de bir söyleyiverseniz.Biz eblehmiyiz. Söyleyin ki farkı bizler görelim ve kararımızı hür irademizle verelim ne dersiniz ey yetkili.

MHP 4 teklifini ısrarla savunuyor.Kiminle aynı karede,kendi kararıyla bulunulmaması gerektiğini de söylerken ey yetkili siz ne diyorsunuz.

İktidarın kimlerle yola çıkıp,kimlerle devam edilmesine karar vermesi sonucu herkes eteğindekileri dökmeye başladı.Dökülmenin başladığı Tarih 17-25 Aralık.

MHP ne dedi 7 Haziran öncesi.Şimdi ne diyor.Koalisyon kurulması için bu tarihi olayın adalet önünde aklanması gerektiğini.Bu konuda mağdur olanların her biri MHP için 1 Kasım 2015 de sandığa gitmeleri gerektiği gün gibi aşikar olmuyor mu.
Yetmez ama evet kampanyaları yapılırken aklınız neredeydi.Ordu mensupları tutuklanırken susanlar ve destek verenler.Suçsuzların Hukuka uygunsuzca cezaevlerine doldurulmalarına susanlar.Özel güvenlikli araçlarla insanları Silivri Cezaevine doldurmasını alkışlayanlar.Ülke BOP’çulara peşkeş çekiliyor denildiğinde hayal görmekle suçlayanlar.Ülke adaletten,hukuktan koparılıyor diyenlere gülüp geçerken.MHP 4 maddeyi ileri sürerken HAYIRCILIKLA suçlayanların.Her biri MHP haklı çıktı diyemeyebilirler.Sandıkta oy gizlidir.Gelin hep birlikte pişmanlıklarınızı sandıkta dile getiriniz.İster inanın ister inanmayın.1 Kasım 2015 seçimlerinde MHP demeniz gerekiyor.

Önce ülkem ve milletim diyen bir liderle siyaset yaptığı için.Milleti devleti için Koalisyon kurmakta aradığı şartlardan hangisi kendilerinin çıkarları içindir.Çözüm süreci mi.Anayasanın Türkiye cumhuriyeti bur hukuk devletidir ibaresi mi.Yolsuzluklar ve hırsızlıklardan hesap sorulması mı.Anayasal kurumların (yasama,yargı,yürütme) birbirlerini devlet millet adına denetlemeleri mi.

Dostlar herkes aklını kullanarak sandığa gitmeli ve MHP demeli.Sayılamayacak kadar sebebi mevcuttur.

Niçin lafı uzatıp duruyorsunuz.Hep bir ağızdan “Her konuda olduğu gibi bu konudada MHP haklı çıktı” diye bağırmıyorsunuz.MHP Yarım asırdır siyaset sahnesinde.Lütfen MHP’nin bir siyasi kararının BELGELERİYLE doğru olmadığını söylermisiniz.

‘Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş. Zafer, asla mahvolduklarını zannedenler tarafından kazanılamaz’. Alparslan Türkeş

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık