• 08 Mayıs 2015, Cuma 9:27
EmirŞenol

Emir Şenol

MHP Seçim Beyannamesinin Ruhu
Milliyetçi Hareket Partisi çok anlamlı bir günde,3 Mayıs Türkçülüğün tekrar derildiği bir günde Seçim Beyannamesini açıkladı.MHP ve yönetimi her faaliyetinde bir anlam barındırmaktadır.

“Dokuz Işık Doktrini, derin bir insan sevgisi ve insan haysiyetine saygı ile bağlı olma isteğini içerisinde taşır”.

''BU ÜLKEYİ HIRSIZIN, ARSIZIN, UĞURSUZUN ELİNDEN KURTARMAYA YEMİNLİYİZ'' sözü ile başlanan açıklamada,her sosyal dilime yönelik taahhütler bulunmaktadır.6 sosyal dilim ile ilgili çok kapsamlı projeleri olan MHP. Beyannamede bu sosyal dilimlere yönelik yapılan çalışmalar göze çarpmaktadır. 9 ışık Türk Milleti için yazılmış çok amaçlı bir programdır.Uzun yılların ekip çalışması sonucu ortaya çıkarılmış bu nadide eserin,Türk Milletinin kurtuluş reçetesi olduğu gerçeği bir daha gün yüzüne çıkmıştır.Türk Milleti MHP’yi tek başına iktidar yapması halinde kendi kurtuluşuna adım atmış olacağını aklı başında her vatandaşımız görebilmektedir.TBMM oluşumun da 6 sosyal dilim her zaman akıllarda tutulacaktır. İşçi,köylü,esnaf,memur,serbest meslek mensubu,işveren guruplarından oluşan sosyal kesimler TÜRKİYEDİR.

MHP iktidara talip olduğunu Millet Vekili adaylarının tespitinde de göstermiştir. Ötekileştirmeden,alanlarında uzman her müracaat eden vatandaşını listelerine almıştır.Mecliste oluşacak komisyonlarda bilgili kültürlü tecrübeli vekiller olacaktır. Her alanda uzman Teknokratı meclise taşıyarak ülkeyi yönetmeye talip olduğunu göstermiştir. (TEKNOKRAT;Ekonomik mekanizmaların kuramsal incelenmesine dayanan, ama insan etkenini her zaman yeterince göz önünde bulundurmayan devlet adamı ya da memur, uygulayıcı).

Ahlakçılık ruhunu TBMM taşıyarak,Türk milletinin her kademesindeki vatandaşlarını huzura kavuşturmayı hedeflemiştir.Gelecek neslin eğitimine yatırımı da unutmamış, değerlendirmiş.Başarılı öğrencilere destek sözü vermiştir.

Tarım kentleri projesini de hayata geçirmeye kararlıdır.Kamu arazilerini atıl olmaktan çıkarıp milletin kullanımına açmayı taahhüt etmekte.Tarımı sektörünü,kalkınma ve istihdam alanı olarak planladıklarını açıklamıştır.

Program ahlak,ekonomi ve birlik beraberlik ayakları üzerine oturtulmuştur. Hırsızlıkla, yolsuzlukla,işsizlikle,yoksullukla mücadelede iradelerini ortaya koymuştur MHP.

Türk milletinin ruh sağlığını düzeltmeye yöneliktir.Geciken adalet adalet olmaktan çıkar denmektedir.Türk Milletinden çalınanları millet adına geri almayı planlamıştır. Haksız yere açığa alınan,sürülen hak sahiplerine haklarının iadesini.Her türlü mağduriyetin önüne geçileceğini Türk Milletine taahhüt etmektedir.Hak haklınındır demektedir MHP.

Yeni anayasanın hazırlanmasında öncelikli konuları ve kırmızı çizgileri belirtmiştir.Bin yıllık kardeşliği korumak gerektiğini.Bölücülüğe fırsat verilmemesi gerektiğini.İç ve dış düşmanların başlarının ezilmesi gerektiğini de gönüllere su serpecek şekilde açıklamıştır.

Büyük şehir yasasının tekrar ele alınacağı;Büyük Şehir Mülki Sınır uygulamasının kaldırılması gerektiğini vurgulamıştır.Kaldırılan belediyelerin haklarının iadesini gerçekleştirerek yerinden yönetimi uygulayacağını ifade etmektedir.

Sosyal devleti hayata geçirmeye kararlılığını ifade etmektedir.Sosyal devlet tanımına uygun olarak vatandaşa hizmet eden devlet ve devlet çalışanlarını LİYAKATLARINA göre değerlendireceklerini ifade etmektedir.Sosyal devlet olmanın gereği olarak dar gelirliyi koruyup kollamayı planlamıştır.Varlığı birliği tabana yaymak ise milletin hasretidir.

Devletin babalığı.Vatanın ana kucağı sıcaklığı ile huzurlu toplum oluşturulması gerektiği her alanda gösterilmiştir.

Hırs,Kibir,Haset gibi kötü ahlaklardan uzak;İnsanları ahlaksızlığa,caniliğe, yalancılığa, hırsızlığa götüren bu kötü ahlaki değerleri ruhunda barındırmayan yöneticilerle ülkeyi yönetmeye kararlı bir MHP.

Türk Milleti karar vermeden önce kendi geleceğini düşünerek sandığa gitmelisin.

“Medeniyetler para ile değil,ilimle,irfanla,imanla,ahlakla,adaletle kurulur. Medeniyetler parasızlıktan değil. ilimsizlikten, irfansızlıktan, imansızlıktan, ahlaksızlıktan,adaletsizliktençöker”.

“Bu ülkede teknik üniversitelerin,fen fakültelerinin laboratuvarları ile yüksek ilahiyat akademilerinin koridorları birleştirilmelidir”.A.TÜRKEŞ

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık