• 09 Mart 2015, Pazartesi 13:34
EmirŞenol

Emir Şenol

Liderlik Hata Kabul Etmez
 Doktrin var,Teşkilat var,niçin iktidar olamıyor Türk Milleti Sevdalıları.Eskilerin bir sözü vardır;”Un var,şeker var,helva yapılamıyorsa herkes kendinde arasın suçu”.

Türk milliyetçiliği ülküsünü güdenlerin bir hedefi vardır.Türk Milletini,Türk Devletini,Türk Bayrağını sonsuza kadar savunmak.Hangi teknikler,hangi şartlar,hangi olaylar karşısında ne şekilde tavır takınacağını zamana göre değerlendirir ve uygular.Fikir alanında, rahmetli Alparslan Türkeş ve arkadaşlarınca kaleme alınan 9 ışık doktrini çerçevesinde uygulama bekleyen konular esin kaynağıdır.Teşkilatlanma alanında siyasi yapılanması olan MHP bağlı bulunması gereken kuruluştur.İnsanlar arasında,inançlar arasında ayırım yapmadan yaratılanı yaratandan ötürü sevme ruhu taşır.

Siyasi yapılanma senelerdir her türlü olaylara rağmen dimdik ayakta kalabilen bir yapı.Her türlü entrikalara rağmen dağılmayan ve bugün de TBMM de temsil edilebilen bir kuruluş.Türk Milliyetçileri fikirlerini,zamanın şartları ile uyarlayıp insanlarıyla paylaşırsa,Türk Milletinin gönlüne oturabilse dünya Türklüğünün, İslam aleminin ve insanlığın yüzü gülecek.Kısacası fikir belli yapı belli kerameti kendinde vehmedenlerin yüzünden,TÜRK Milleti olması gereken yere gelemiyor.Siyasi alanda rahmetli Alparslan TÜRKEŞ arkadaşlarıyla yılmadan mücadelesini verdi.Türkiye’nin her yerinde ÜLKÜCÜ rozetli gençlik oluşturdu.Bu gençlik hedefe giderken birileri EYLÜL’de takoz koydu. Sonra birileri de içeride sıkıntılar yaratmaya başladı.Sonra,Başbuğ Türkeş beyin Hakkın Rahmetine kavuşması sonunda,sayın BAHÇELİ siyasi temsil yapısının yani MHP’nin başına geldi.Kanunlar gereği genel kurul toplantılarında adaylar çıktı ve sonuç sayın BAHÇELİ lehine gelişti.Sonuç öncesi ve sonrası bir takım siyasi nifaklar ortalıkta cirit attı.Lider yılmadı dava arkadaşlarıyla,yol arkadaşlarıyla fikri alanda, siyasi alanda mücadelesini sürdürdü.Buraya kadar her şey kanun ve kurallara uygun. Bir tek nifakçı guruplara göre ters gidiyor.
Sürekli eleştiri,sürekli dedikodu olmasına rağmen lider ve teşkilatı Türk Milletinin hizmetinde.Kervana katılıp omuz vermesi gerekenler zig zag çiziyor.Türk Milliyetçiliğinin iktidarını geciktiriyor.Buradan da şu anlaşılıyor. Birileri samimi değil.Yada birileri şahsi çıkarcı.Samimiyetten uzak,iki yüzlü, menfaatçi.Ya da yorgun yılgın.

O zaman her yapılanma da ilk halkayı sağlam oluşturmalı ve içeriye sıkıntı yaratacak kişileri sokmamalıdır.Eğer hareket iktidar olsun isteniyorsa.İl ve ilçe bünyesinde.Bilge insanlardan oluşan samimi bir danışma kurulu oluşturulmalı. Hem fikri seviyesi olgunlaşmış,hem de siyasi alanda çizgi değiştirmemiş kişiler olmalılar.Mümkünse bilgi imtihanlarından geçirilmeliler.Kadrolar seminer, konferans ve benzeri faaliyetlerle zinde ve dinamik tutulmalıdır.Türk Milliyetçileri seçimleri ölçü almadan insanlarının yanında bulunmalıdırlar.Her gün,her an sevdalısı olduğu TÜRK Milletinin yanında ve onlarla iyiyi,zoru paylaşarak teyakkuzda bulunmalıdır.

Her türlü siyasi konuşmaları ve yazıları takip ediyorum.Siyasi partililerin her çeşidi,insanlara bir başkasını kötüleyerek kendinden bahsedilmesini sağlamaya çalışıyor.Bu yanlış bir yöntem.Siyasi alanda çok konuşan,bağırarak konuşan, pirim yaptığı sanılıyor.Belki de medyanın güdümlemesi böyle.Medya da kendi çıkarı için bu yöntemi uygun görüyor olabilir.Devleti yönetmek için bilge kişiliğe sahip olmak,bilgili olmak.Yönetmek için programlı olmak şarttır.

Bunlar Türkiye’nin görünen gerçekleri.Doğru olmayan uygulamaları Türk Milliyetçileri uygulamamalıdırlar.Türk Milliyetçiliği fikri/programı olan bir siyasi oluşumdur.Hiç kimsenin ve hiçbir kuruluşun yönlendirmesiyle hareket etmemelidir.Hele hele yabancı akımların ve örgütlerin yönlendirmelerini kıskaçlarını görüp,kendi yoluna gitmelidirler.Türk Milliyetçiliği ÜLKÜSÜNÜ güdenler bunları görebilmelidirler.Bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ortada.Genel Başkan Salı günleri umuma bilgi veriyor.Taşraya düşen görev konuları uyarlayıp halka anlatmak.Alternatif fikirleriyle birlikte insanlarla bu konuları paylaşmak.İnsanları kucaklamak.Bazen de bölgenin özel meseleleri hususunda araştırmalarıyla,çözümleriyle onlarında fikirlerini alarak gönüllere girmek.
Ülkücülük bir meslek değildir.Hayat tarzıdır.Hayat tarzının sınırları da Kuranı Kerim de belirlenmiştir.İyi insan,iyi halife.

Gönül seferberliği ilan edilmişti,sadece uygulamak gerekiyor.Yol bellidir.Fikir bellidir.Kuruluş bellidir. Kimse kendinde keramet vehmetmeden ortak akıl ve çalışmalarla bölgesini ve bölge insanını kucaklamalıdır.Türküm diyebilen.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyebilin.Bayrağına ve istiklaline saygı ve sevgiyle bağlı her gönlü feth etmelidir.
TÜRK Milliyetçileri;Kızmadan,kırılmadan,saldırmadan bilgilendirerek gönülleri kuşatarak yollarına yürümeliler.

Fikri,gönlü bir yerler de olanlarla,cahillerle hareket edilmez.Aklı çelinmiş,kibirli insanlar bu hareketin lider kadrolarında yer almamalıdırlar.Samimi,mütevazı, küçükle küçük,büyükle büyük olabilenlerin liderliğinde yürünülmelidir.Takım hareketidir bu hareket.Bireysel yapılan her iş sonuçsuz kalmıştır.Her konuda takım çalışması yapılması halinde hem başarı sağlanır hem de toplum mutlu olur.Herkes yolunu açıkça belirlesin.Türk Milliyetçilerinin daha yapacak çok işleri var.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık