• 13 Ocak 2015, Salı 21:33
EmirŞenol

Emir Şenol

Lastik Ayakkabı Türk Milletinin Fıtratında mı var
Ey Türk Milleti;Ülkende neler oluyor hiç mi göremiyorsun.Bir yanda yolsuzluklar.Bir yanda yoksulluklar.Bir yanda işsizlik.Bir yanda yabancılara iş sahası açmak için çırpınan devlet yöneticileri.Ülkenin sınırları kalbura dönmüş.Her alanda anarşi çıkaranlar sınırlardan sorgusuzca girip çıkıyorlar. Soran,sorgulayanların akıbetleri ise sürgün.

Teröristler kargaşa çıkarmakla meşgul olurken.Terörle mücadele edecek konumdaki görevliler tutuklanıyorlar.Daha sonra da sıkıntı yaşamamak için de olaylara seyirci kalmaya başlıyorlar herhalde.Mücadele azimleri kırılıyor galiba.

Hep savunurum.Kimsenin adamı olmamak gerekir.Olacaksan Devletin adamı (memuru),Allah’ın kulu olacaksın.Sorumlu vatandaş,bilgili vatandaş olacaksın. Okuyan araştıran,doğru kaynaktan beslenen işinin ehli olacaksın.Vekalet vereceğin zaman da ehline vereceksin.

Burası TÜRKİYE.

Kömür ocakları patlıyor.Ocakları su basıyor ve onlarca,yüzlece vatandaşımız şehit oluyor.Benzer olaylar dünyada ki diğer ülkelerde olunca günler sonra göçük altında kalan işçiler kurtarılabiliyor.Kömür ocakları şehitlerinin aile fertlerinin durumları içler acısı.Sorumlu bir kısım medya tarafından kamuoyuna gösteriliyor.Babaların ayaklarında yırtık lastik ayakkabılar. Çocuklarının ayaklarında soğuk havalarda terlikler. Evlerinde kuru ekmekli sofralar.

Yine ülkemizde dört kardeş,nöbetleşe giydikleri ayakkabılarla okula gitmeye çalışıyor.Bir tezat daha.Yüksekova ilçemizin bu talihsiz çocukları ile rezidanslarda oturan BABALARININ ÇOCUKLARI.Evlerinde kasalar dolusu paralarla yatan ÇOCUKLAR.Lüks çukulata ve benzeri kutularla hediye edilen DOLARLI çocuklar.

Yüksekova,Hakkari ilimizin bir şirin ilçesi.Aynı ayakkabı ile okula gitmeye çalışan DÖRT KARDEŞ.Bu dört kardeş aynı zamanda oranın belediye başkanının da hemşerisi.Dört kardeşin hemşerisi Belediye Başkanı ne işlerle uğraşıyor.Belki de İmralı,Kandil trafiğinde çalışıyordur.Hemşerisi olan bu çocukları göremiyordur. Belki de okuma-yazma öğrenmek için bir ayakkabıyı paylaşan çocukları görmüyordur.Okuma yazma öğrenirlerse kendilerinin oyuncağı olmayacaklarını bildikleri için de ilgilenmiyor olabilir.Bu saatten sonra ilgilense ne olur ilgilenmese ne olur.

Ermenek maden ocağında şehit olan kömür madeni işçisinin babası ve ailesi ile ilgilenilmesi gibi.Onlar Anadolunun göbeğinde yaşıyorlar lastik ayakkabı giyebiliyorlar.Dört çocuk da Anadolu’nun Güney Doğusunda yaşıyorlar. Her ikisinin de kaderi aynı.Lastik ayakkabı.

Saraylar da,Rezidanslar da yaşayan da çocuk,Yüksekova,Ermenekte yaşayanlar da.Bunlar medyaya yansıyanlar.

Yine aynı ülkede saraylarda yaşanıyor.Hatta saraylarda bazı ilginçliklere de şahit oluyoruz.Türk Milleti yoktur denmesine karşılık,saray da temsili 16 Türk Devletlerinin kurucuları resmi törenlerde güya yaşatılıyor.Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alıyorlar.Bu yaşananların anlayabilen vatandaşlarımız var mıdır acaba.

Bir ilginçlikte Din görevlisinin makam arabası.Pahalı olduğu söyleniyor. ”Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” diyen Peygamberin en yeksek SİYASİ temsilcisi.Nereye gider bu lüks araba ile.Kimlerden korunurlar bu lüks arabalara binen yetkililer.

Hani bizim adımıza o görevlerdi bulunuyorlardı. Hani bize hizmet ediyorlardı. Hani kefen giyip yola çıkılmıştı.Hani kömür madenlerinde ki ölüm insan fıtratında vardı.İnsan fıtratında iş kazası var ise,Devleti yönetmekte iş kazasına girmez mi.Nedir bu koruma saltanatı.Nedir bu saray hasreti.

Bu millet okumayı yazmayı FITRAT haline getirmezse daha çok çeker her türlü madrabazlardan.

Türkçe okuyun,Türkçe düşünün.Allah’a emanet olun.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık