• 15 Şubat 2016, Pazartesi 12:32
EmirŞenol

Emir Şenol

Kendi Kurtuluşumuz İçin Görev Başına
 Dostlar günlük yazmak kişiye özeldir.Umuma ait bir yerlerde yazmak ise bilgiler edinmek.Edinilen bilgilerin sağlamasını da okuyanların katkılarıyla,(olumlu-olumsuz) test etmek içindir.

Ülkemizin konuları bellidir.Neresinden bakarsanız bakın.

İşsizlik.Karnı aç olan hiçbir konuda sağlıklı düşünemez.

Ahlak erozyonu.Vereceği kararlarda düşünmeden ve menfaatine uygun yanlı kararlar alır.

Cehalet ve İhanet.Eğitimini,öğretimini doğru alamayan bireyler ileride ki günlerde atanarak yada seçilerek millet hizmetine geldiklerinde EHİL olmamanın sonucu çıkarcı,nemelazımcı ve ahlaksızca davranış sergileyebilir.Bu açıdan her türlü ihanete açıktır.İhanetin sınırını dahi düşünemez.Okumuş meslek sahibi olmuş olsa da EĞİTİMSİZ oluşu;Yani milletin,insanlığın,örf ve adetlerinin dışında kalarak mesleğinin icra etmeye çalışır.Bu durum da ihanete sebebiyet verebilir.
Bu ana başlıklar altında her gün yazabilmek sadece eski deyimle temcit pilavı gibidir.Çünkü bu konuları düzeltecek kurumlar ve o kurumlarda görev yapan kişiler atanırlar.Ya da seçilirler.seçimlerde de bütün vatandaşlar seçecekleri kişileri enine boyuna tanırlar ve emin olduklarına inandıklarını.EHİL olanını seçer.Onlarda hükümet ederler.Beğenilmemeleri halinde,problemleri çözmemeleri halinde vatandaşlar karar verirler ve yeni birilerini seçerler. Seçilecek olanlar da milletin huzuruna çıkarlar yapacaklarını anlatırlar.

Şimdi bu bilgiler ışığında son yıllarda olan biten olayları hep birlikte değerlendirmek istedim.Lütfen olumlu veya olumsuz yönleriyle katılmanız ülkemiz,insanlık ve geleceğimiz için çok önemli olduğu hatırlanılsın.

-Ülkemizde insan öldürmek.Öldürülmesine yol açacak direk ya da dolaylı emrin verilmesi suç mudur?


-Ülkemizde kurumların ve kurumlarda ki atanmışların,görevlilerin kanunlar çerçevesinde görev yapmalarını siyasi baskı ile engellemek suç mudur?

-Kamu görevlilerine kanunsuz emir verilmesi ve o emrin yerine getirilmesi hususunda kamunun,ülkenin zarara uğratılması sonucunda doğacak maddi manevi zarardan kimler sorumludur.Suç mudur?

-Toplumda karmaşa çıkarılmasına sebep olabilecek söz ve davranışlarda bulunmak suç teşkil eder mi.

-Devletin kurumlarına,kurumlarında çalışanlarına baskı yapılması halinde, mağdur olanların hak ve hukukunu kim yada kimler nasıl koruyabilirler.İlgili ve yetkililerin mağdurları korumamaları suç mudur?

-Kamu malını peşkeş çekmek.Torpil yapmak.Rüşvet almak.Kamuyu zarara uğratmak suç mudur?

-Ehliyetsiz herhangi bir taşıtı kullanmak,hem de alenen suç teşkil eder mi?

-Dokunulmazlık suç işleyenleri korumak için mi.Yoksa çalışanların iş yapmalarını engellenmemesi için mi kullanılmalıdır.Sınırı nerelere kadardır.Suç olmaktan kurtarmak için sınırlandırılmalımıdır?

-Kanunsuz ve haksız kazanç sağlamak.Kamu malını zarara uğratmak suç mudur.

-Her türlü “Tüyü bitmemiş yetim hakkının” zaman aşımına uğratılması suç mudur? AF çıkarılması halinde muhatapların fikri sorulmalımıdır?

-Devletin geçerli kanunlarının uygulanması ya da uygulanmaması halinde yetkililer suç işlemiş sayılırlar mı.Adaletin gecikmesi adalet sayılır mı?

Dostlar daha çoğaltabiliriz belki.Bu konular zaman zaman konuşulmuşta olabilir.Konuşulmuş olması çözülmüş anlamına gelmez.Zaten çözülmüş olsa şimdilerde çok farklı konuları konuşuyor olurduk.

Bahse konu olanların adalet mekanizması tarafından çözülmesi gerekmektedir. Bu konuda da en yetkili kurum CUMHURİYİT SAVCILIKLARIDIR.Çünkü kamu adına görev yaparlar.Buralarda çalışanların işleri oldukça zordur. Ağırdır.

Tehlikelidir.Talip olanlar en doğrusunu yapmakla da yükümlüdürler.Galiba tıkanıklık buralarda boy gösteriyor.

En önemlisi de kamu da çalışanların yetişmeleri hususunda Öğretmenlerimize görev düşmekte.Öğretmenleri iyi ve donanımlı yetiştirmeyen toplum geleceğini sağlıklı ve sağlam kuramaz.

ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEK SİZİN ELLERİNİZDE ŞEKİLLENECEKTİR.UNUTMA.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık