• 10 Eylül 2016, Cumartesi 17:07
EmirŞenol

Emir Şenol

Karaman'ın koyunu
Kültürümüzde bir söz vardır. Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu.Dostlar bu sözü sizler de açıklayabilirsiniz.Atalarımız ne demek istemişler acaba.

Ülkenin birinde demokrasi adına özgürlük adına seçimler yapılıyor.Meydanlarda herkes ağzına geleni söylüyor.Bol keseden atıyor.Yeter ki gücü ele geçirebilsin. POLİGON ÜLKESİ burası.“Hele bir gücü elime geçireyim o zaman görürsünüz”. ”Gücü elime geçirmek için ne gerekirse yapabilirim”.”İşsizliği şak diye keserim”.”Üniversitelerde ki yanlış uygulamaları benden başka kimse halledemez” .”Herkesi iş aş sahibi yapacağım”.”Yolsuzlukları ortadan kaldıracağım feneri bile icat edeceğim”.”Kimse mahkemelerde haksızlığa uğramayacak”.”Ceza evlerinde kimse haksız yere yatmayacak”.”Gücü ele geçirebilmek için gerekirse PAPAZ elbisesi bile giyerim”.

Demokrasi amaç mı araç mı görmeye başladık.Ülkede ki yolsuzluğu,işsizliği ortadan kaldırabilmek için mutlaka güç elde edilmelidir.Hele bir de üniversite öğrencilerinin çektiği sıkıntının kaldırılması gerekir ki,o da papaz elbisesi giyerimin tercümesi.Haham elbisesini ABD de bir üniversitede giydirirler.İşsizlik uydurma istatistikler neticesinde sıfırlandı.İşsizliğin halledilmesi içinde Ülkede ki bütün milli varlıklar satıldı.Enflasyon hesaplamasına akıl sır erecek gibi değil.Her şeye iki basamaklı zam oluyor,enflasyon 9.Gerçi zam adı değişti. Ayarlama, düzenleme ve en sonunda GÜNCELLEME.Söz ve ifade özgürlüğü konusu da beyinlere çakıldı.Her konu da bölücüler için her şey mübah. Bölücülerden bir belediye başkanı var ki en büyük dokunulmazlığa sahip.Bütün yetkililere küfrediyor ama hala iş başında.Sonra da mili irade diye mecliste.Nedir konu ifade özgürlüğü.PKK militanlarının cenazelerine katılıyor,açılımlar gereği demokrasi gereği normal karşılanıyor. Vatandaş bir şekilde hakkını aramak için yürüyüş yaparsa cop-gaz-tutuklama.Hele bir de yetkililerin bulunduğu mekana yakın yerde olursa tepkiler,katliama yakın tedbir.Ceza evleri tutukludan geçilmiyor.Seneleri geçen süre TUTUKLU tutulan devlete hizmet etmiş devlet görevlileri.Basılmamış kitaplardan sorumlu düşünenler.Hatta seçilmiş Milletin Vekilleri bile TUTUKLU.

Seneler önceydi.Üniversite önlerinde öğrenciler ve arkadaşları hak ararlarken bu siyasileri görmüş müydünüz. Hafızanızı zorlamayın.Hatta bazılarının eşleri Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine ülkesini şikayet bile etmişti. Şimdilerde en pahalı maaşla,en pahalı elbiselerle Milletin saltanatını sürüyor.Hangi bir tanesini sayalım.Her biri sırça köşklerde.

Hani insanlara haksızlık yapılıyordu Adaletsizlik ve kanunsuzluklar vardı.Hani bunlar halledilecekti.Ne oldu.Yoksa şöyle bir anlayış mı vardı da bizlerin haberi yoktu.BEN YAPARSAM MÜBAH,SEN YAPARSAN GÜNAH.

Derler ya öğrenmenin yaşı yoktur.Bizler de öğreniyoruz.Ne hikmetse her hata bir tecrübe derler ama biz hatalardan tecrübe elde edemiyoruz.Beni en çok üzün bu.Bu da kulağımıza küpe olsun dedik.Kulağımızda küpe takmaya alan kalmadı hala aklımız başımız da değil.Hala birileri malı götürüyor.Yalan söylüyor.Bir kısım vatandaş inadına inadına adamcılık oynuyor.

Gündem kamuoyu çok çabuk değişiyor.İnsanların hafızaları ile çok iyi oynanıyor.Sahte gündemler.Biz cambaza bakarken,etraftaki soyguncular ellerinde fenerler ile ortalığı kasıp kavuruyor.Bir kısım medyada bu haberler inşallah maşallah sözleriyle halka anlatılıyor.Ardından da bir sakallı  fetva veriyor.

Bakınız asrın felaketi diye adlandırılan Marmara depreminde yaralar çok kısa zamanda sarıldı.Mevcutların kışkırtmalarına rağmen.3 ortaklı bir hükümet ile.Şimdi bir ilimizde kısmi bir zarar oldu.yöneticiler cek-cak ile milletin karşısına çıkıyorlar. Her konunun halledildiğini,yaraların sarıldığını,isteyenlerin hasarsız evlere girebileceklerini söylediler.Derken ikinci bir sallantı. İnsanlar yine mağdur ama sorumlu yetkili ortalarda yok.Halk tepki göstermeye kalkıyor,bildik manzaralar cop-gaz.

Bir kız çocuğu cumhurbaşkanından çorap istiyor. İnsanlar perişanlıklarını televizyonlarda haykırıyor.Basın yayın yetkilileri de bir alem insanlar.Baş yönetici toplantı da bu basıncılara her konuyu abartmayın demişti de,onlar da emrin olur demişti ya.Her şeyi göstermeyeceklerdi halka. Hani 3 sene yetecek yardım gitmişti Van’a.Dostlar birileri bizleri çok iyi kandırıyor.Planlı kandırıyor. Yada bu kandırma oyununun içinde hepimiz varız.

Özlü sözlerle eşliğinde hoşça kalın dostlar.

”Affetmek ve unutmak,iyi insanların intikamıdır.Ağzında bal olan arının,kuyruğunda iğnesi vardır.Akıllı adam hem kitapları,hem de doğrudan doğruya hayatı okur.Akıllı olmak da bir şey değil,mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır.Aklın üç ilkesi,iyi düşünmek,iyi söylemek,iyi yapmaktır.Aklın ve ilmin üç büyük düşmanı vardır:Kötülük,bilgisizlik ve tembellik.

11.11.2011 tarihli yazımdır.Değişenler,farklılıklar oldu mu bu süre içinde bilginize.

not:Bayram TURK alemine sağlık mutluluk huzur getirsin.Bayramınızı tebrik ederim

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık