• 15 Ağustos 2016, Pazartesi 15:47
EmirŞenol

Emir Şenol

Kalp ve menfaat birlikteliğini bozmayalım
“Herkes için yaratılan bir şeyi yalnız kendi hesabına kullanan kimse,suçlu ve kanun karşısında sorumludur” Buhari..
Yahya Kemal Beyatlı milleti tarif ederken ”Millet;Kalp ve menfaat birliğidir” demiştir.1071 den günümüze kadar geçen süreçte Türk milletinin RUHU oluşmuştur.Zaman ve zemin TÜRK MİLLETİNİ meydana getirmiştir.Bu güzel birlikteliği bozmak isteyen insanlığa ihanet ediyor demektir.Türk Milletinin RUHUNU anlamayanlar da, Ruhun dirilişi anında kendilerine zemin bulmalıdırlar.

Türk Tarih yazar. Türk’ü tarihe yazacak,müzede sergileyecek devlet yer yüzünde yoktur.Türk sallanır ama yıkılıp yok olmaz. Günümüz de Vatanımızda oynanan oyunları sessizce seyreden TÜRK RUHU dirilmesinin zamanı gelince, dirilecektir. O zaman da insanlık kurtuluşu yakalayacaktır.Dünya KÜRESEL GÜÇLERİ de bugünleri görmemek için TÜRK ve Türkiye üzerinde oyunlar oynamakta, ya da içeride ki işbirlikçilerine oynatmaktadırlar.Herkes bulunduğu durumu yeniden gözden geçirmelidir.

Tek Dil,Tek Bayrak,Tek Millet,Tek Vatan.Bu güzel birliktelik bozulmak isteniyor.Cahil bırakılmış okutulmamış.Kimin ne dediğini anlayamayan insanlarımız.İşsiz ve aşsız bırakılarak dilenci yapılmak istenen güçlü TÜRK RUHU Dirilecektir.Dışarıda ki güçler görevlerini yapmaktalar.Peki içeride ki işbirlikçilerinin niyeti nedir acaba.Hiç bir ülkede bu tür oyunların oynanmasına yöneticileri ve insanları müsaade etmezken,Türkiye de ne yapılmak istenmektedir.Birliği dirliği bozmak için yapılanlardan herkes nasibini alır. Huzursuzluk ve mutsuzluk başlar.Bedelini de hep beraber öderiz.Benim korkum budur.Oyunlara alet olan işbirlikçiler derdiniz davanız nedir. Dünyalık ise, giderken iki metre kefen ile gidiyorsun. İnancınız  ve bilginiz böyle ise,o zaman bir daha değerlendirmelisin.

Maksadım bir konuyu dayatmak değildir. Bazı okuyucular bütünü okumadan değerlendirme yapıyorlar yanlış sonuca varıyorlar.Yazdıklarım benim duygularımdır.Bugünlerde Türkiye de yaşayan herkesin bu duygulara yoğunlaşması ve sorgulaması gerekir.Bizler hepimiz bu vatanda yaşıyoruz.Bizi yeryüzünde temsil eden bayrağımızın şerefinden kimsenin şüphesi yoktur.Dilimiz bütün dünyada konuşulmaktadır.Yahya Kemal BEYATLI’nın dediği gibi Türk Milleti;Kalp ve menfaat birliğini de oluşturmuş ve adına TÜRK denmiştir.Devlet bu konuda bütünlüğü sergilemelidir.Bu anlayış üzerinden siyasi oyunlar oynanmamalıdır.Sözlerim Yöneticilerimizedir.Dış güçler,içeride ki işbirlikçiler bal gibi biliyorlar ki TÜRK adalettir.Türk Sevgidir.Türk insanlıktır.Türk saygıdır.Türk bu güzel ruhta buluşursa küresel güçler insanları sömüremeyecekler.Yeryüzüne adaletin gelişini engelleyemeyecekler.

“Hiçbir insan;Her şeyi bildiğini zannedecek kadar aptal ve gafil olmamalı.Her insan;Hiçbir şey  bilmediğini anlayacak kadar bilge olmalıdır.Yalanların revaçta olduğu dünya da bile yalanlar gerçeğe egemen olamaz.Normal insan gerçeğe, sahtekarlar yalana sığınır”.

Türkiye ekonomisini de değerlendirecek olursak, ortada bir gariplik var. Enflasyon hakkında yanıltılıyor muyuz.Aldatmalarla nereye kadar gidilecek. Yoğurdu bulan TÜRK,ayranı da yaptı.Galiba TÜRKÜN ayranının kabarması bekleniyor.Atalarımız unu şekeri bulmuş biz helva yapamıyorsak sebebi bu güzel millet değildir. Burada millet kendisi meseleleri sorgulamalıdır. Birey olarak ,toplum olarak en çok birlik ve beraber olacağımız günleri yaşıyoruz.Kimsenin oyununa alet olmamalıyız.TÜRK ruh ve beden birliğini korumalıdır.Türedi aydınların oyunlarına gelinmemeli.Ruh besinini Kuran dan alan TÜRK özüne dönmelidir.
Gelin bir daha istiklal marşımızı okuyalım. Mehmet Akif Ersoy’u anmış olalım.
“Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ”.
“Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez”.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık