• 25 Aralık 2016, Pazar 1:03
EmirŞenol

Emir Şenol

Güven kayboldu

“Alışkanlıkların zincirleri,önce duyulmayacak kadar hafif,sonra kırılamayacak kadar güçlü olurlar”.

Ben cehalet ve ihanete savaş ilan ettim.Kendi ölçülerimde,bir mücadele.Başarı oranım nedir bilmiyorum.Derece almak amaçlı olmadığı için,can bedenden çıkana kadar devam edecektir.

Güven bitti.Türk Dil Kurumu Sözlüğünden güven kelimesini kaldırabilir.Tanımı uygulama alanları tedavülden kaldırıldı.Çevrenizde değişik kesimlerde ki insanların tutum ve davranışlarını inceleyiniz.Ya da birazcık sohbet ediniz.Her bir kesimdeki insanlar söze başlarken”açtırma kutuyu söyletme kötüyü”diye başlıyor.Hangi partiye oy verirse versin söze böyle başlıyor.Sonra da sırasıyla başına gelen kötü örnekleri sıralıyor.Eleştirmiyor adamcılık oynuyorsada o daha kötü.Tesbitlerim böyle bir araştırma sonucudur.

Bu olumsuzlukları sıralarken istisnai kurumlar ve o kurumlarda çalışan insanlarımız da az değildir.Onlara da buradan saygılar selamlar sunuyorum.Az veya çok güven bitmiştir.Güven sıfırlanmadan müdahale edilir umuduyla yetkililere duyurayım dedim.Zaman zaman bu konuda dertlerimizi paylaşıyorum.

”Talebelerine öğrenme arzusu aşılayamayan bir öğretmen soğuk demiri döven bir demirci gibidir”.

Eğitimcilerimizi çok büyük görevler düşmekte.Hem insanlar arasında ki saygıyı yeniden tesis edecekler.Hem de kurumlara karşı yok edilmek istenen güven duygusu ikame edilecek.Yanı Öğretmenlerimiz Mum olmayı gerçekleştirecekler. Biraz daha ileri giderek hep verecekler.Beceremezlerse acısı kendi çocuklarından da çıkabilir.

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz.Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur”. Whoopi Goldberg

Eğitimde;öğrenci,veli,öğretmen gurupları arasında saygı ve güven acilen tesis edilmeli.

Dinimiz İslam’a yapılan bir saldırı vardır.Bu saldırılarla;Ilımlı islam,Dinler arası diyolog fikirlerini ortaya atan üst akıl davasından vazgeçmedi.Dini semboller kullanılarak İslam dinine saldırmaktalar.Doğru din adamlarına güven bitiriliyor.Bu duruma ses çıkarmayanlara da yazıklar olsun.Din,din tacirlerinin kirli ellerine terkediliyor.Din bu tür madrabaçlarlardan kurtarılmalıdır.15 Temmuz kalkışması da göstermiştir ki oyun çok büyük.Din birliği tavsiye ederken,din tüccarları insanları ötekileştirerek nemalanma çabasındalar.

Onlarca uyarıcı ayetten bir tanesi.”Fitne ortadan kalkıp din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vaz geçerlerse bilin ki düşmanlık ancak zalimlere karşıdır”.Bakara 193

Adalete hukuka saygı yoktur,güven bitmiştir.Ülkemizde tuz kokmaya başladı. Adalet kurumlarına ve hukuk adamlarına güven acilen tesis edilmelidir.FETÖ mücadelesi kapsamında YSK gözden geçirilmelidir.Oralarda bu ahlaksız yapılanmanın ve benzerlerinin kırıntısı kalmamalı.

Şans oyunlarına ümit bağlayanlar dahi bu kuruma güvenmemekteler.Bu alanda da bir takım oyunların döndüğünden şüpheliler.Şüphenin girdiği yerde huzur güven kalmaz.

Emniyet asayiş bölümü ise içler acısı.Hırsızlık,ahlaksızlık almış başını gidiyor.Emniyet mensupları ve emniyet kurumları bizlerin gece gündüz huzur içinde yaşayabilmemiz için görev yapmaktalar.Oralarda da ötekileşmiş çalışanlar var olduğu bir gerçek.Açığa alınan görevlilerin sayıları ispatı.

Hafızasız baş,bekçisiz kaleye benzer.Hak beklediğin bir yola yalnız da olsan gideceksin.Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez”.

Sağlıkta hasta ve çalışanların birbirlerine karşı saygısı kalmadığından güven bitmiştir.Kurumlar adamcılıkla kadrolaşmakta.Kurumu ele geçiren her kim ise ötekine hayat hakkı tanımamaktadır.KPSS ve ÖSYM de yapılan yolsuzluklar ve usulsüzlükler de gösteriyor ki birileri VATANIMIZA ve MİLLETİMİZE acımasızca saldırmaktalar.Gün suçlu arama günü değil.Biz bu günlere nasıl geldik.Kimler getirdi.Birliğimizi beraberliğimizi korumak için aklımızı kullanmalıyız.

Devlet malları çarçur edilirken susan yetkililer,size de sıra gelince siz hakkınızı kimden alacaksınız.”Geç kalan teselli,idamdan sonraki affa benzer.Geçmişi hatırlayamayanlar,onu bir kere daha yaşamak zorunda kalırlar.Gençken bilgi ağacını dikmezsek,ihtiyarlığımızda gölgesinde barınacak ağacımız olmayacaktır. Gençliğe üç öğüdüm vardır: ÇALIŞ, ÇALIŞ, ÇALIŞ”.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık