• 15 Mart 2015, Pazar 15:04
EmirŞenol

Emir Şenol

Ergenekon Destanı 2015
 İl Han komutanlığında Moğollara karşı açılan savaşta ağır bir yenilgi alınır. Bu savaşta büyüklerin hepsi kılıçtan geçirilir. Küçük çocuklar ise esir edildi. Esirlerin arasında İl Kağan’ın oğlu Kayı ve dokuz yeğeni olan Dokuz Oğuz sağ kalmıştı.Bir süre esir tutuldukları yerden eşleriyle birlikte kaçarak hiç kimsenin ulaşamayacağı Ergenekon adını verdikleri verimli topraklara ulaştılar.400 yıl boyunca bu topraklarda yaşayıp çoğaldılar. O kadar ki artık Ergenekona sığmaz oldular. Toplanan kurultayda çıkan kararla Ergenekondan çıkma kararını verdiler.Tam bu sırada bir bozkurt görüldü. Anladılar ki bu bozkurt onlara yolu gösterecekti.Onun önderliğinde karşılarına çıkan herkesle savaşıp herkesi yendiler.Böylece atalarının öçlerini almış oldular.

Önce sözlü olan efsane daha sonra çeşitli kaynaklarda bahsedilerek yazılı hale getirilmiştir. Tamamı hakkında fikir birliği olmadığı ve yazılı metinlerde kısa özet şeklinde olduğu için "ERGENEKON EFSANESİ" şeklinde de isimlendirilmektedir. Ergenekon Destanı olarak bilinen öykü, iki ana kısımdan oluşmaktadır:
Bozkurdun yardımı ve korumasıyla soyun devamlılığının sağlanması.

Geçit vermez dağlarla çevrili bir vadiye yerleşilmesi ve daha sonra buradan çıkılması.

İlk öykü üç ayrı Çin vakayinamesinde Türklerin türeyiş öyküsü olarak anlatılmıştır.İkinci öykünün özeti yine Çin kaynaklarında yer almıştır. Reşidüddin Hamedani'nin Cami’üt-Tevarih'i ve ikincisi ise Ebul Gazi Bahadır Han'ın Şecere-i Türkî isimli eserleri gibi XIII-XVII. yüzyıl arasında yazılmış çeşitli eserlerde, efsanede yer alan vadiye "ERGENEKON" adı verilmiştir.Orta Asya tarihi profesörü Devin DeWeese, bir mağara ya da vadideki tutsaklıktan kurtuluş motifinin Orta Asya halklarınca değişik biçimlerde anlatıldığına dikkat çeker ve Türkler ile Moğollar arasında benzer öykülerin anlatılmasının olağan olduğunu belirtir.Fuat Köprülü'ye göre, Cengiz Han'ın soyunda var olan Türk kökenli aile nedeniyle efsanede bahsedilen Moğollar aslında Oğuzlar'dır. Reşidüddin Hamedani ve Ebul Gazi Bahadır Han'ın hikayelerindeki benzerliğin nedeni de budur.
Biz buradan hareketle;Türk Milletini Tekrar sil baştan bir ERGENEKONDAN (SIKINTILARDAN) çıkışının olması gerektiğinin düşünmekteyiz.Çünkü TÜRK Milleti vatanından,birliğinden koparılmak isteniyor kanaatindeyiz. BOZKURT rehberliğinde 2015 kurtuluşunu gerçekleştirmelidir TÜRK Milleti.

Son yıllarda TÜRK Milletinin başı yine dertte.Etrafımız düşmanlarla kuşatılmış.Dış güçler ve içeride ki işbirlikçiler;Türk Milletirne ve geleceğine savaş ilan etmişler.Türk Milleti geleceğini kurtarmak için yeni bir çıkış bulmalı.Bu çıkışı da ancak milli değerlerine sıkı sıkıya sarılarak gerçekleştirmelidir. Kurtuluş; Nesillerini Tarihinden gurur duyacak hale getirerek başanabilir.

İmanlı inançlı hale gelmenin yolu da okumaktan geçer.Geçmişinden onur duymaktan.İlimde fende kendini geliştirmekten.Maddeye tapınmayı bırakıp, mana ile beslenmekten.Kula kulluğu bırakıp,Allah’a kul olmayı öğrenmekten.Atalarının mirasına saygı duyarak.Bu sıkıntılardan çıkmak için.Anadoluda ki sıkıntılardan kurtulmak için.Ergenekondan çıkmak için ise,Türk Milletinin titreyip kendine dönmesi gerekmektedir.

Ülke parçalanma noktasına getirildi.Devletin elinde avucunda hiçbir yatırım kalmadı.80 senenin yatırmlarının yerlerinde yeller eser oldu.Türk milleti bir avuç eşkıyaya teslim edildi.Ülkenin sınırları yol geçen hanına çevirildi.Kendi işsizimize,yoksulumuza bakmazken,komşularımızın işsizleri ülkemize dolduruldu.Okullarımızda eğitim ve öğretim süresiz tatile gönderildi.Gençlik üzerinde bir çok oyunlar oynanmaya başlanıldı.Tarım ürünlerinin çöpünü bile ithal eder olduk.Aşırı bir tüketici toplum haline getirildik.Sağlığımızla ilgilenen kalmadı.GDO’lu ürünler hayatımızın bütün alanlarında.Kansorojen ürünler ithal edlmekte.Televizyonlara da pembe,beyaz,magazinsel proğramlar dolduruldu. Sosyal medya ve cep telefonlarıyla insanlar robotlaştırıldı.Ordumuz hapishanelere tıkıldı.Cani başı devletin bütün organlarıya pazarlık yapar hale geldi.Demokrasi rafa kaldırıldı.Adalet yerle yeksan edildi.Devletin vatandaşına,vatandaşının da devlete güveni kalmadı.Kozmik odalar yol geçen hanına döndürüldü.Saymakla bitmez melanetler milletimize reva görülür oldu.

Önce Mahkemelerde, suçlanan ERGENEKONU hafızalarda ki yerine doğru yerleştirerek.Türk’e kefen biçenlere de kefen biçererk.Bozkurtların seferberliği bunu gerçekleştirecektir.2015 Haziranının Türk Milletinin ikinci bir Ergenekon destanını yazabileceği düşüncesiyle;

NE MUTLU TÜRKKÜM DİYENE.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık