• 17 Temmuz 2016, Pazar 16:21
EmirŞenol

Emir Şenol

Diyet Ödeyebilecek Samimiyet

 Herkes sözlerinin,düşüncelerinin diyetini ödeyebilmeli.Ya da diyetini verebileceği/ödeyebileceği sözler söyleyebilmeli.Söz söyleyen de sözlerinin kendisini bağlayıcı olduğunu bilebilmeli.”Ben söylerim siz ne anlarsanız anlayın”.”Ben bir yerde yetkili isem o yerdeki her konuyu bilirim”,anlayışlarını beynimizden silmeliyiz.Her konuyu şartları içerisinde değerlendirebilmeliyiz.

Okumanın öğrenmenin o sebepten önemli olduğu her aklı olan insan tarafından söylene gelmiştir.Temelinde Allah’ın ilk emri OKU olarak biz insanlara tavsiyesi ile başlamıştır.Tarihimizde bir çok atasözü bizlerin nasıl insanlar olmamız gerektiği ile ilgili örneklerle doludur.Atalarımız bizlere hem güzel bir vatan,hem de güzel sözlerle güzel bir gelecek bırakmışlar.Atalarımız vatan için canlarını verdi.Ödediklerini torunları yok sayarlar,laf ebeliği yaparlarsa başarılı olamazlar.Bugün içinde bulunulan durum hiç iyi değildir.

“Hakkı hakikati kimse gizleyemez.Her gizlenende olmamış farz edilemez”.

Miting alanları beni çok sinirlendiriyor.Bir çok insan oralarda toplanıp birilerinin el kol işaretine göre bağırıyorlar.Slogan atıyorlar.Konuşanı bile dinlemeden tepki gösteriyor gibi oluyorlar.Bir de taşımalar ve montajlarla insanları yönlendirmeye çalışılıyor olması,beni çıldırtıyor.Kişilerle ve kişilik haklarıyla uğraşarak ülke idare edilemez olduğunu artık milletçe öğrenmeliyiz.

Ülkemizi idare edecek insanlar donanımlı olma yerine,slogan kahramanları olmayı yeğliyorlar. Atalarımızın dediği gibi “incir çekirdeğini doldurmayacak” sözlere tepki veriyormuş gibi olunması bunun açık delilidir.Bizi ilgilendirmeyen, ya da konu hakkında hiçbir bilgimiz olmamasına rağmen savunuyor gibi olunması ise de çok ilginç.Adamın arabası yok.Hiç şehirler arası yolculuk yapmamış.Birinci derecede yakınları da böyle bir durum yaşamamış.Ne hikmetse BÖLÜNMÜŞ yol yapımını ve RİZİDANS yapımını konuşuyor.Kamu bütçesinde yapılan genel harcamaları savunuyor.Acaba bu insanlarımız biraz düşünerek konuşuyor ve tavır sergiliyor olsa bugün içinde bulunulan durumları yaşayacak mıyız.Demokrasi gereği oyumuzu veriyoruz da sonuçlarını hep beraber ödeyeceğimizin hesabını yapmıyoruz.

Çünkü verdiğimiz oyun diyetini ödeyeceğimizi bilmiyoruz.Vebalinin ağır olduğunu düşünmüyoruz.Bence bizi kendi halimize bırakmıyor birileri.Bizi aldatarak,kandırarak çıkarlarına ortak ediyorlar.Benim düşüncem bu.Sizlerde isterseniz,kendi pencerenizden adamcılık oynamadan bakınız.Eminim gereceksiniz.

Bir de etiket kullanıcılık var ülkemizde.Ben eskiden buydum.Şimdi nesin denilince,şimdide şuyum.Eski ROZET takıcılığı da çabası.Bir insan neyse odur.Bulunduğu yere gelmesi doğru karar ise orayı pekiştirmesi kalınlaştırması gerekir.”Ben on (10) sene ŞÖYLE düşünerek yaşadım,sonra BÖYLE düşünmeye başladım” sözü kendini inkardır.Ya 10 sene sen suç işledin,ya da neler değişti ki 10 seneni sildin attın.Belki de ilk on senen de kendine ve insanlara yalancılık yaptın.Kandırdın.

Yoksa çizgi değiştirmenin, hemen diyetini ödemelisin ve çizgini değiştirmelisin. İnsan düşünmeden yaşamayacağına göre,bu yolu tercih ederek istediği gibi yaşayabilmeli.Bir makam sahibi kişi suç işleyince kaçmamalı.Diyetini ne olursa olsun ödeyebilme cesaretini göstermeli.Kamu vicdanını rahatlatabilmeli. Adalete,hukuka saygı gösterebilmeli.Çünkü her hadisenin muhatabı olan bir kurum vardır demokratik ülkelerde.Suç adalet önünde temizlenir veya bedeli ödenir.Yok öyle olmaz diyorsanız; Mahkemeleri, hakimliği, savcılığı, avukatlığı, mübaşirliği meslek listelerinden kaldırmalısınız.Okumayı yazmayı yok sayacaksanız;Okulları ve öğretmenliği iptal edeceksiniz.Bu uygulamaları hayatın her kademesine uyarlayınız.Eğer onlara görevlerini yaptırmayacaksanız,açılımı krallık veya diktatörlüktür.Bir devlet ve millet için ise bu konuşuluyor olması bile yüz kızartıcıdır.Asırlık devlet tecrübesi olan TÜRK Milleti için ise asla kabul edilemez bir anlayıştır.

Son günlerde Paralel Devleti anlayabilen var mı.23.03.2013 günü Kazlıçeşme İstanbul da Paralel devleti görmüş olmalısınız.Eğer yinede neler döndüğünü, döndürüldüğünü göremediyseniz EYVAH.Eğer hala benim adamım mantığını güdüyorsanız EYVAH.Her gün cebimizden çıkanları kimler nerelerde harcıyor fark edemediyseniz EYVAH.Bu EYVAHLARI çoğaltarak diyetini sadece bizler ödeyecek isek o büyük bir EYVAH.

Taraflı yanlı düşünmemeniz için kelimeleri,OLAYLARI sizlerin takdirine bırakıyorum.İNŞAALLAH ödeyeceğimiz bedel çok ağır olmaz.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık