• 24 Şubat 2015, Salı 9:26
EmirŞenol

Emir Şenol

Devlet Yönetmek
Devlet adamlığı zordur.Zor olduğu kadar da keyiflidir.ÇÜNKÜ insanların işlerini göreceksin.İhtiyaçlarını gidereceksin.Mutluluklarını seyredeceksin.Onlar senden sen onlardan emin olarak birbirinizle beraber yaşayacaksınız.

Ülkede var olan her konudan haberdar olacaksın.Görev bölümü içerisinde sorumlu ve yetkili olarak çalışacaksın.Dağdaki koyundan haberdar olacaksın.Birinin başına bir şey gelse bileceksin/ bulacaksın. Yüksek tahsil yapmış alanlarında liyakat sahibi gençlerimize iş bulacaksın.Ülkende ilim ve fen ile uğraşanların emeklerini pazarlayacaksın.Ya da istihdam alanı yaratıcı çalışmalar yapacaksın. İthalatçıların önünü açacaksın.Yerli üreticinin her zaman yanın da olacaksın.Halkın içerisinde korumasız/kollamasız gezeceksin.

ÇÜNKÜ sen onların hizmetini görüyorsun.Sana zarar vermeyi akıllarından bile geçirmezler.

Ülkemiz gerçeğini sizlerde gözlemleyebilirsiniz.Yerli üretici her zaman işsizliğin azaltılmasında etkin rol oynar.Anadolu’muz da üretebildiğimiz tarım ürünü kalmadı sayılır.Elin yabancılarından alacağımıza yerli üreticimizden almayı deneyemez miydik.Hem işsizlik bu seviyelere gelmezdi.Hem de yabancının eline muhtaç kalmazdık.Devletin atıl olan mallarının satılmasına kimse bir şey diyemez.

Bazı alanlar vardır mutlaka devletin kontrolünde olması gerekir. Haberleşme, enerji,ulaşım gibi.Verimli çalışan iş alanlarının satışını anlayabilenimiz var mı. İsterseniz etrafınıza bir göz atın.Siz de biliyorsunuz ki eve yabancı sokulmaz.Her yabancı bir değerinizi alır götürür.

Kuru bir inat ile yanlışları savunacak kadar şaşkın bir TÜRK insanı yoktur. Bütün ülkeleri gezmek o kadar cazip olabilir. İstatistikleri yüz de oranlarıyla verirseniz aldatmaca yaşanır.Ülke insanları isterlerse bütün olayları izler ve siz yöneticilerimizi değerlendirebilir.

TÜRK insanının bir değer duygusu vardır, ihanet etmez,sadıktır.Bu duygular bazı yöneticiler tarafından istismar edilerek yanlış kullanılır.Ne oluyorsa burada oluyor.İnsanlar önce işsiz bırakılıyor.Daha sonra sadaka kültürü uygulanıyor. Hatta o kadar acı uygulanıyor ki ben gördükçe utanıyorum.Kamyondan atılan hediyeleri ve ekmekleri kapma yarışı içine giren sadakaya alıştırılmış insanlarımız.Daha sonra ucuzluk kampanyaları adı altında mağaza açılışlarında yaşanan kargaşalar.İnsanlık onuru ile oynanıyor beyler.Sizlerde bu manzaraları görüyorsunuz.

Sadaka kapmaya çalışan halkımız.Askere oğlunu kına yakarak gönderen halkımız.Terör örgütü tarafından mağdur edilen yine halkımız.Oğluna iş bulamayan halkımız.Saf temiz duyguları ile kandırılan yine halkımız.

Cahil bırakılıp demokrasi adına yönetimi eline almak isteyen çıkar çevreleri halkımızı sadece seçim zamanları hatırlayıveriyor.Bir zamanlar AB konusu gündemde idi.Daha sonraları;TÜRBAN.İki İstanbul.

Bu kadar kötü duruma dur diyebilecek halkımız artık kendine gelmeli.Uyanıp kötü gidişe dur demelidir.Bi çare halkımızın yanında olmayı gerçekleştirdiğimiz gün kötü talihimiz düzelecektir.Birçok insan kötü sonuçlar karşısında, sorumluluğu üstlenmez.Birilerini ya da bir şeyleri sorumlu tutar.Bir türlü kötü gidişin müsebbibi olabileceğini akıl etmez.Bilmeliyiz ki iyi yada kötü sonuçların hep içindeyiz ve ortağıyız.

Düşünmek en zor işlerden biridir.Bu yüzden olsa gerek,çok az kişi düşünür . İnsanların çoğu nasıl ve ne şekilde kime soru sorulacağını bilmez.Suçu da hep birilerinde arar.Böylelikle güzele gidişin yolunu bulamaz.Yakınınızda tanıdığınız devlet yöneticileri vardır mutlaka.Gözlemleyiniz ve araştırınız.Uzakta ise soruşturunuz.Bakınız neler göreceksiniz.

Devlet yönetmek için DEVLET ADAMI olmak gerekir.Milleti tanımak gerekir.Bağımsızlık fikrini benimsemek gerekir.Önce devletim ve milletim demek gerekir.Her aşamada ki devlet adamları bir şeyleri görebilmeli.Devletin ve Milletin Menfaatine olan işleri desteklemeli.Zarar verecek yatırımları ve yapılanmaları da engellemelidir.Halkın bir kısmını her zaman,hepsini bir zaman aldatabilirsiniz ama halkın tümünü her zaman aldatamazsınız.

Kürsülerde ağlamak devlet adamlığı değildir.Kandırılıyoruz ey dostlar.En kısa zamanda bu konular hakkında en azından bir kitap okumalıyız.

“Bir ülkede küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, o ülkede güneş batıyor demektir”.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık