• 13 Ekim 2015, Salı 9:16
EmirŞenol

Emir Şenol

Devlet Bahçeli’nin Devlet Adamlığı
 Siyasetin dürüstlerce yapılmasına veya yapılması gerektiğine inandığım için.Seçimler öncesi iftira ve karalama kampanyalarının artmasını görünce MHP ve Lideri hakkında biraz araştırma yaptım.Bulabildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.İslamın emri gereği “birbirinizi hayırla yad ediniz”düsturuna uymak istedim.Bu anlayış ile Siyasi fikrimin ve liderinin analizini yapmaya çalıştım. Yaptığım iş okyanusta bir damladır.Ülkücüler bir filimlik hayat sürmediler. Ülkücüler Türklükten hiç ayrılmadılar.Ülkücüler her daim liderlerine bağlı kaldılar.Ülkücülere şekil veren Başbuğlarını da hiç unutmadılar.

MHP ve Ülkücüler duygusal kişilerdir.Onların karşılıksız bir sevdası vardır.Bu kara sevda Türk Vatandır,Türk Milletidir.Türk Bayrağıdır.Bu sevdaları karşılıksızdır.

Ülkücülüğün çok tanımı yapıldı.Besmele ile başlayan hayatını,Kelime’i Şehadetle sonlandıran.Geride bıraktığı çileli ömrünü davasına adayan kişi olarak tarihe biz de bir not düşelim.

Ülkücülerin kara sevdalarını bilen bazı siyasi tacirler,bir çok oyunları oynarlar. Bazılarını ESKİTİRLER ve pazara sürerler.Bazı bozkurt lakabı taktıklarıyla RECON üzerinden yol verirler.Bazı karanlık amaçlılara BOZKURT İŞARETİ YAPTIRILARAK sahaya sürülürler.Bu gibilerin ülkücülerle,milliyetçilerle uzaktan yakından alakalarının olmadığı her seferinde görülmüştür.Bu kanunsuz, hukuksuz davranışlardan ülkücüleri siyasi Lider Sayın Bahçeli korumuştur.Provokasyonlara karşı uyarmış.Provakatörleri teşkilatlarından uzak tutmayı başarmıştır.Her siyasi öngörüsü de zamanı gelinrce anlaşılmıştır.

7 Haziran 2015 seçimleri sonrası AKP’nin koalisyon teklifine ilk günden beri Türk Milletinin çıkarlarını düşünerek 4 şart öne sürmüştür.

Yolsuzlukla mücadele.

Anayasanın ve yasaların işletilmesi.Kuvvetler ayrılığının muhafazası.

Açılım zırvasının çöpe atılması.

Anayasanın ilk 4 maddesinin tartışılmaması.

Önce devletim ve milletim sonra partim ve ben diyebilen günümüzün tek siyasi lideri.Ülkücü hareketin içinden hiç ayrılmadan siyasetini sürdüren şahsiyet.

Hiçbir yolsuzluğa ve ahlaksızlığa bulaşmadan siyasi çizgisini sürdürmektedir. Devlet imkanlarını hakkı olmasına rağmen kullanmamayı kendine ölçü edinmiştir.İbadetin Allah için yapılması gerektiğine inanan şahsiyet. Yardımların, bir elin verdiğini diğer elin görmemesi gerekir anlayışıyla yapmayı düstur edinen şahsiyet.

Devlet Bahçeli’nin önemli özelliklerinden bazıları; Mütevazılığı,Ciddiyeti,Hayırseverliği,Davadan sapmaması,Davasına inanması, Anadolu insanı,bizden biri oluşu,İnsan sevgisi,Vatan ve millet aşkı, Devletin menfaatlerini her şeyden üstün tutması.Sade hayatı sürdürmeyi tercih edişi.

MHP Genel Başkanı sayın Dr.Devlet Bahçeli'nin milletvekili maaşını hiç almadığını,kişisel seyahatlerinde parti makam otosunu kullanmadığını,ermeni araştırmalari için hükümetin vermediği 400 milyarın üzerindeki parayı kendi mal varlığından TÜRK TARİH KURUMUNA bağışladığını,Genel Başkan olmadan önce çok zengin olduğunu,siyasete girdikten sonra durumunun kötüye gittiğini biliyor muydunuz.Bursa Yenişehir ilçesinde yaptırdığı camiyi seçim rüşveti olmasın diye,seçim sonrasına bırakmıştır.Okuttuğu öğrencilerin sayısını dahi merak etmemiştir.

Adıyla da bütünleşen ciddiyetli devlet adamı.Karar vermeden etraflıca düşünüp sonra zig zagları olmayan güçlü iradeli siyasetçi.Açılım öngörüsüne dikkat etmiş olaydı ülkemizin yöneticileri,bugünkü dramlar yaşanmayabilirdi.Hep bir ağızdan aldatıldık ifadelerini kullanan siyasetçilerin durumuna hiç düşmemiştir.

“İnanıyorum ki: Birbirimizin varlığından mutluluk duymadığımız sürece; kardeşliğin dilini, dostluğun sesini ve sıcaklığını hissedemeyiz”.D.Bahçeli

”Şiddet aklın durması, kalbin lekelenmesi, duygunun körleşmesi ve merhametin iflas etmesi anlamına gelmektedir”.D.Bahçeli

“Tutuklamasız,yasaksız,düşüncelerin her zaman ifade edilebildiği ve herkesin mutlu ve huzurlu olduğu bir ülke olsun Türkiye”.D.Bahçeli


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık