• 24 Mayıs 2016, Salı 15:44
EmirŞenol

Emir Şenol

Demokrasi, Cehalet, İhanet, İbret
 Ülkemizi 2002 Yılından bu güne siyaseten yöneten bir partimiz olağan üstü kongresini yaptı.Çok kısa süren bir Başbakanlık serüvenini bitiren sayın Davutoğlu ”görevini çok önce bir tarihte zaten en yetkiliye devretmiş idi”Fiilen de geçtiğimiz hafta içinde devretti.Bütün medya ve Türk Milletinin gözü önünde de demokrasinin bütün kurallarıyla anlı şanlı bir tören ile yeni Genel Başkana devretti.

Şimdi sırada kim var acaba.Ya da he şeye evet denilmesi halinde nasılda güzel bir demokrasi sınavı veriyor ülkemiz göreceğiz.

Kongre olmadan Başbakanı belli olan Ülkede demokrasi kesintisiz devam etmekte.1.,2.,3.,4. Başbakanı çıkartan siyasi yapı ve taraftarları,gönül verenleri birliktelikleri uğruna yola devam dediler.Çok iyi kenetlenmiş bir kitle.Bu topluluğu hiçbir olumsuzluk bozamaz.Mesela 17-25 Aralık dahi bozamadığına göre.

Herkes değişir.Herşey değişir.Tabii ki doğal olarak,doğal yönetim hep aynı kalır.Daima da KALACAK.Toplum cehalette ısrar ederse.

Neydi bu topluluğu/yapıyı bir arada tutan.

Vatan aşkı mı.

Devlet aşkı mı.

Bayrak aşkı mı.

İman aşkı mı.

DÜNYALIK AŞKI MI.

Kongre bitmeden neredeyse yeni hükümet belirlenmişti.İşte buna görev aşkı denilir.

İleri demokrasi budur.Çağ atlama budur.Türkiye de ki bütün siyasi partiler bu manzarayı örnek almalılar.Öncesinden iktidar olmalılar ve iktidar nimetlerinden herkese koklatmalılar.Sakın yanlış anlaşılmasın.Devletin malı deniz demedim.

Ülkede bir çok gencimiz kara toprağa verilirken.Bazı yetkililer hiç alınmadan görevleri başında ve makamlarında oturuyorlardı.Hatta düğünlerde şahitliğe koşuyorlardı.Toprağın kara bağrına evladını teslim edenler ise öteki evlatlarını da şehit vermek için birbirleriyle yarışıyorlardı.

Birileri ölmek için yokluk için yarışır ve görev bilirlerse.Birileri de yaşamak için,dünyalık için yarışırlar.Denge böyle sağlanır.

Vatan için ölmek mesele değil.Vatan için ölümü göze alabilmektir esas olan.

Ülkemizde istifa kurumu zaten iptal edildi.Görevden almalar revaçta.Hukuk uzun süredir tozlu raflarda.Adalet adamına göre karar verebilmekte.Öyle değil mi, yanılıyormuyum.Bir savcı vardı kararlarından dolayı zırhlı araç tahsis edilmişti.Nerede o savcı.Bilen var mı.Türkiyede gündem o kadar hızlı seyrediyor ki takip edebilene aşk olsun.

Mesela Avrupaya vizeler Haziranda kalkıyordu.Çok insanda planlarını buna göre yapıyordu.Ben olmaz dedikçe etrafımdakiler pasaportumu kıskanarak olur diyorlardı.

Son olarak Avrupa Birliğinden bir üye açıklama yaptı.Kimin umurunda. Türkiyenin AB ye girişi Kırmızı karın yağışından sonraya kaldığını söyleyiverdi. Bize ne.Biz yeni bir genel başkan seçimini demokratik usullerle gerçekleştirdik ya.

Anlamayanlar.Göremeyenler.Seçmen profilini iyi değerlendirin.Bu seçmen ile muhalefetin iktidar olması zor değil İMKANSIZ.Çora talip olarak,hep beraber gönül seferberliği başlatalım.

Önce insanlarımızı bulundukları durumdan kurtaralım.CEHALET yenilmedikçe İHANET yenilmez.

Cehaletten kurtulmadan,her türlü ihanetin beli kırılmaz.Okuyalım okutalım. Alanımızda yetişmiş insan olalım.İlimde fende zirveye gelemiyorsak.Kalleşlikle ihanet ile toprağın dibini boylarıs.

Yine söylüyorum.Sandığa gitmek ile siyasetçi olunmaz.Adalet sarayına girmek ile de hukukçu olunmadığı gibi.

İster inanın ister inanmayın.Dünya yine de dönüyor.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık