• 22 Ağustos 2017, Salı 22:56
EmirŞenol

Emir Şenol

DEĞERLERE SAYGI ve SEVGİ
 “Cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir dava başarıya ulaşamaz”.A.Türkeş

 

Verilmesi en kolay şey nasihat,alınması en güç şey ibrettir.Devleti sevmek. Vatanı sevmek.Milletini sevmek çok mu kötü .Çok mu zor.Çok mu zararlı. Yeryüzündeki devlet yöneticilerinden ibret alarak ülke yönetimine talip olan insanlar sevgileriniz samimi ve dürüstçe olsa daha iyidir.Hiç bir karşılık beklemeden değerlere bağlı kalarak sevebiliriz.

 

“Unutma;OYUN BİTTİĞİNDE ŞAH VE PİYON AYNI KUTUYA GİRER”.

 

Milletini sevene milliyetçi denir.Vatanını sevene vatansever denir. Vatan, Devlet,Millet,KUTSAL DEĞERLERDİR.Millet;Üzerinde yaşadığı toprak parçasına mensubiyetlik hissetmesi gerekir.İnsanlar da bu duygu olmalıdır. Devlet ise yönetenleri aracılığıyla insanlara bu tür sevgi ve saygı öğretilmelidir.Nesilden nesile aktarılacak şekilde devamları sağlanmalıdır.Bu sevgi ve saygı halkalarından birinde zaafiyet gösterilirse her birinde zafiyet ortaya çıkar.Bu zafiyet sonucu yabancı mihraklar çok rahat nüfus eder ve ötekilerine sirayet ettirir.Yani içeride ki işbirlikçiler aracılığı ile.Bilgi eksikliği olanlarda, nemelazımcılık,çarpıcı bir şekilde ortaya çıkar.Nemelazımcılık da vatanı, devleti,milleti sevmeyi zaafa uğratır.Sonra  da her olumsuzluk meşru gibi gösterilir ve algılatılır.Ardından da dış yıkıcılar ve iç işbirlikçiler yönetimi ele geçirirler.Yani bizden olmayan bize benzeyenler planlı programlı olarak bizi yok etmeye çalışırlar.Bunun sonucunda yıkım başlar.

 

“Sahip olmak istiyorsan;ait olmayı bileceksin”.

 

Bu örneklemeyi parçalanan aileler de de görürsünüz.Yönetim zafiyeti içinde olan her kamu kuruluşunda görürsünüz.Bu işten bir tek karlı çıkan vardır.Dış mihraklar ve onların aracılığıyla yıkımı organize edenler.Yıkım sonrasında; İçeride ki işbirlikçiler sadece kemik yalarlar.Yaladıkları kadar tat alırlar,o kadar. Sonra dış mihraklarca,ilk imha edilecekler de onlar olurlar.Bu örnekler siyasi hayatımızda onlarca örnekle gözlemleyebilirsiniz.Hem ülkemizde hem de 3. Dünya ülkelerinde.

 

Sizler bunlardan hangisi oluyorsunuz.Ya da hangisi olmaya talipsiniz.Karar vermeden önce dünya siyasi ve ekonomi tarihini bir kere OKUMALISINIZ.Yani konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız.Ya da bilgili insanlar gurubunda sıkça etkinlikler içinde bulunmalısınız.

 

Bir gün ülkede milliyetçi geçinen politikacılar, yöneticiler, sanatçılar, aydınlar hiç bir çıkar kaygısına düşmeden, yiğitçe, korkusuzca tutum sergilerler ise ülke kazançlı çıkar.İçinde bulunduğumuz şartları herkes kendi penceresinden de gözlemleyebilir.Bazen düşünüyorum da keşke haksız çıkan ben olsam diye.Bir şeye karar vermeden önce lütfen konu hakkında sağlam bilgiler toplayın ve sonra karar veriniz.

 

Lafta olmamalı sevgi.Saygı kültürü gelişmeli her bireyde.Ehil olmadan herhangi bir göreve talip olunmamalı.Her yeni güne uyanırken,heyecanla uyanmalı her alandaki insan.Olumlu düşünceleri geliştirerek geleceğe yürünmelidir.Birkaç sözü kulağımıza küpe etmeliyiz.Çok anlamlı; sıkıntılı bugünleri çabucak atlatabilmemiz için aklımızı başımıza almamıza yarayacak sözler.

 

Birçok düşünür konuyla ilgili çok veciz söz söylemiştir.İbret alalım ve doğru hareket edelim diye.

 

“Görgüsüzle dost olma:yol bilmez, yordam bilmez, kural bilmez; üzülürsün”.

 

“Dalını korumayan kök çürür ,kökünü korumayan dal kurur”.

 

“Ne yaparsan yap, nasıl yaşarsan yaşa. Ama gülebilmek için, birini ağlatma ve çıkarların için kimseyi satma”.

 

“Mideye  giren lokmanın, haram veya helal olduğunu bilmedikçe, ibadet ne kadar çok olursa olsun hükmü yoktur”.

 

“Bir ülkede küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, o ülkede güneş batıyor demektir”.

 

“Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz son, cahiller tarafından yönetilmektir”.

 

“Aydınları korkak olan milletler ,ezilmeğe mahkumdur”.

 

“Biz hain değiliz ki bayrak yakalım, biz haysiyetsiz değiliz ki vatan satalım biz TÜRKÜZ bırakında vatanı bayrağı namus sayalım”.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık