• 19 Aralık 2015, Cumartesi 14:28
EmirŞenol

Emir Şenol

Cehalet ve İhanet
 Neden bütün dünyada insanlar okumak isterler.Neden her anne baba çocuklarını okutmak ister.Bir meslek sahibi.sağlıklı bir iş kurabilmesi için.İşverenler de hep çok okumuşları,kaliteli okumuşları büyük paralarla işletmelerine alırlar.

OKU emri İslam inancına göre ilk emirdir.Allahın kullarına ilk emri OKU. Bizler okumayı niye hafife alıyoruz.Ya cahiliz işimize gelmiyor ve aklımız basmıyor.Ya da öyle kotlandık.Okuyanları kıskanıyoruz.Tabii okuyup ta kitap yüklü merkep olmamak lazımdır.Açılım vesilesiyle ne kadar CAHİL, YALAKA,KİRALIK kalemşör varsa su yüzüne çıktı.Babasının çocukları, sübyanlar. Yahu bunlar gemi battı mı zannediyorlar. Bütün kinlerini kusuyorlar TÜRK e karşı.Sorarsan onlar da Türk.

Doğru kaynaktan beslenmek.Her insan önce insan olduğunu bilerek ve gereklerini yerine getirmek için yaratılmıştır.İnsani özelliklerini öğrenmek içinde kaynağından, Kur-an dan istifade etmek,bilmek gerekir.Kaç kişi Kur-an ın insanlara ne dediğini bilerek okuyor ve yaşıyor.Anlayarak kaç kişi ibadetini yapıyor.İşte kaynağından beslenmemektir bu.Bir kere herkes dinini kendi anladığı dille okuyup öğrenmelidir.Yaşadığı coğrafyayı çok iyi tanımalıdır.O coğrafyada kimlerin yaşadığını ve ne için yaşadığını bilmelidir. Buna da toplum bilimi yardım eder .Coğrafya da desteklerse doğru kaynaktan beslenilmiş olur.
İçinde bulunduğumuz coğrafyada neden kan dökülmesi bitmez. Yaşadığımız coğrafya çok verimli,insanları sıcak kanlı .Ama her tarafında kan.Nedendir bu acaba.CEHALET olmasın.

CEHALET peşinden İHANET’i getirir .İşte bu coğrafyanın,orta doğunun,asya nın ,Afrika’nın içinde bulunduğu durum.İnsan kendinden olanı öldürmek için vücuduna bombalar dolayıp kalabalıkta patlatıyor.Kendi de ölüyor tanımadığı ama kendinden olan insanlar da.Böyle bir örnek AVRUPA da gören var mı. Tekniği taktiği veriyorlar uygulama bu coğrafya da.Cahil bırakılan insanların yaşadığı coğrafya da.PKK nereden ve nasıl besleniyor.Bir kilo bulgur ve 100 kilo kömür için geleceğimizi ipotek altına almıyor muyuz.Dilenci ve sadaka toplumu yapıldık.İslami yaşayış örneği veren yetkililerimiz kendileri niçin öyle yaşamazlar.İsraf haramsa neden israf ederler her şeyi.Bir elin verdiğini öteki elin görmeyecekse neden kameralarla yapılmaktadır yardımlar.Fenerli yardımlar, sonra Soygunlar.Bunlar hep Allah adına yapılmadı mı.

Birileri devleti ele geçirmek için uğraşıyor,şan şöhret sahibi.Birileri de onun avukatlığını yapıyor.Bir kısmı Atatürk adına,Bir kısmı Allah adına.Peki bize ne oluyor.Ülke bölünüyor sesimiz çıkmıyor.Açılım diye takıldık gidiyoruz.Açlık var,Cehalet var,ihanet var.Var olanları giderme yerine olmayan bir konuyu topluma dayatıyorlar ve insanlar anlayamıyor.
Evet aklımızı başımıza devşirelim ve artık birilerinin aklıyla sözüyle hareket etmeyi bırakıp kaynağından öğrenelim.

OKUYALIM. Dinimizi KUR-AN dan tarihimizi ATALMARIMIZDAN.TÜRK atalarımızdan.Dayatma tarihçilerden değil.Zorlamalarla çekirdek aile olduk.Dedenin Ninenin yanında oturan torunlar olaydı,torunlara tarihi ve deneyimlerini aktarırdı dedeler ve nineler.Torunlar bilgili ve bilinçli olurdu . Şimdi dede ve torun bayramdan bayrama görüşüyorlar.Zaten eğitimleri bakıcıların elinde.Sonucuna katlanalım.

CEHALET bu milletin kaderi olmamalı.Gençlerimizi okutalım.Onlara vakit ayıralım.Okumaları ve öğrenmeleri için mücadele verelim.Taklitçilikten papağanlıktan kurtaralım.İnsanların en büyük sıkıntısı CEHALET.Peşinden hainlik geliyor zaten.Bakınız Avrupa ve Amerika hep bu kıta da oyunlarını oynuyor.Geçimi bu kıtada.Bölüyor ve yönetiyor.Arap alemine bakınız kaç devlet ve kimlerle savaşıyorlar.Irak’ta,Suriye de canlı bombalar kimleri öldürüyor.PKK kimlerin çocuklarını ŞEHİT ediyor.

ABD başına bir zenci getiriyor ve yine kandırıyor.Adam ben Hıristiyanım diyor, bizler “yok o bir Müslüman bak adı Hüseyin diyoruz “.Kimler diyor. Yetkililerimiz.Din adına yetkililer.Birde diyoruz ki Müslüman bir ısırıldığı yerden bir daha ısırılmaz.Müslüman bir kere kandırılır.O zaman ya kandırılmıyoruz ya da Müslüman değiliz.Sorgulamamız lazım kendimizi. AKLIMIZI.Hani bir söz vardır.”Hoca verir talkımı kendi yutar salkımı”.”Cemaat ne derse desin imam bildiğini okur”.Bunlar atalarımızın deneyimlerden sonra söylediği sözler.”Düşmandan dost ayıdan post olmaz demiş atalarımız”.

”Düşmanım, düşmanlığından vazgeçinceye kadar, ben de onun amansız düşmanıyım” .Mustafa Kemal ATATÜRK
Neredesin ey Türk oğlu Türk aklını başına toplada yapman gerekeni yap. SENİ SENDEN BAŞKA DÜŞÜNEN YOK.Senden gibi gözükenlere aldanma. Biz bu ülkeyi kolay kolay elde etmedik.İki seçimde ele geçirilen, ömür boyu seninle kalamaz.Dolmabahçe toplantıları,Heybeli ada toplantıları,Hilmi efendinin Türkiye’nin adını değiştirme teklifleri (önce kendi adından başlasın).Bunlar kimsenin yanına kar kalamaz.Ben bir kişi olarak DİK duruyorum.Katılmak isteyenler gelsin.

KAVAK AĞACI İLE KABAK
Ulu bir kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve güneşin etkisiyle müthiş bir hızla büyümüş ve neredeyse kavak ağacı ile aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa:
—Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç.
—On yılda, demiş kavak.
—On yılda mı.Diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.
—Ben neredeyse iki ayda seninle aynı boya geldim bak.
—Doğru, demiş kavak.
Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgarları başladığında kabak üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye,soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış.Sormuş endişeyle kavağa:
—Neler oluyor bana ağaç.
—Ölüyorsun, demiş kavak.
—Niçin.
—Benim on yılda geldiğim yere,iki ayda gelmeye çalıştığın için.
Ders:Çalışmadan emek harcamadan gelinen nokta başarı sayılmaz.Kolay kazanılan, kolay kaybedilir.Her işte alın teri ve emek şarttır.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık