• 29 Nisan 2015, Çarşamba 9:48
EmirŞenol

Emir Şenol

Cambaza Bak ve Atasözlerimiz
Bir musibet bin nasihatten iyidir.Bin nasihatten bir musibet yeğdir: Yanlış bir yol tutmuş kimi insanlar vardır ki, onlara ne kadar çok öğüt verirsen ver, tuttukları yanlış yoldan onları çevirmekte bu öğütler bir fayda temin etmez. Ama takip ettiği yanlış yolda başına gelen bir felaket, onu doğru yola getirmekte daha etkili olur. Çünkü kötü tecrübelerin öğretme gücü oldukça büyüktür.

Bin ölçüp bir biçmeli:En basitinden en zoruna, yapmaya çalıştığımız işin bütün ayrıntılarını önceden düşünmeli;gerekli ölçümleri yapmalı, sonucu iyi hesaplamalı,sonra işe girişmeliyiz. Yoksa istemediğimiz bir zararın ortaya çıkmasından duyacağımız pişmanlık fayda etmez.

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste:Zalim olma, kötülük yapıp da can yakma. Yoksa mazlumların bedduasını alır, yaptığın kötülüklerin cezasını feci şekilde çekersin.

Bu ve benzeri bir çok söz söylemiş ATALARIMIZ. Bizler bu sözlerden kendimize dersler alabiliyor muyuz.Her işin ehline verilmesini de herkes söyler.İşin ehlinden kasıt kimdir.TÜRK insanı yönetici seçiminde kobay gibi kullanılıyor. Birileri menfaat temin ederken,çoğunluk seyrediyor.Şu sıralar yurdumuzda oynanan oyunları göremiyorsak vay halimize.

Kaybettiğimiz; bir nesil ve şehit kanlarıyla sulanmış kocaman bir vatan. Atalarımız bu vatanı bize emanet bırakmıştır beyler.Hoyratça hovardaca harcadık bütün birikimleri.Torunlarımızın mirasını da bitirdik.Birileri bizi yanlış yöneterek oldu bütün bunlar. Asıl önemlisi,yanlış yöneticileri de bizler seçiyoruz.Seçilen yanlış yöneticilerimiz de bizleri yanlış yönetiyorlar.

T.B.M.M. tv’yi seyreden var mı.Ülkemiz için birşeyler yapılması planlanıyor. Vekillerimiz uykuda.Uyumayanlarda liderlerinin etrafında abluka altına alınmışlar.Millet adına kullanmaları gereken hür iradeleri liderlerinin elinde.Oy kullanırlarken takındıkları tavırlara bir baksanız her şey ortada.Oylarını kullanırlarkende bir kısmı ilginçtir,ÇEKİMSER-GEÇERSİZ oy verebiliyorlar.

Yüce Mecliste,Yüce TÜRK Milletin kaderini ilgilendirecek olan kanun çıkarılıyor. Herkes bir gününü ve akşamını feda etsin de çalışmaları gözlemlesin.Bu ülke hepimizin.Birilerinin aldığı ”AH” birilerinden çıkabilir.Ben onlara;Hhakkımı gözetmesi gerekirken yiyenlere hakkımı HELAL etmiyorum.Hakkımı yiyenlerden davacıyım ve hiçbir zamanda davamdan vaz geçmeyeceğim.Yönetici seçerken, arkadaş seçerken biraz ölçüp biçmeliyiz.

Bir musibet değil binlercesi gözüküyor ama bizler ders alamıyoruz.Tam ders alıyor gibi olurken,birileri “CAMBAZA BAK” diyor.Ne oluyorsa o sıralarda oluyor.Musibetleri de unutuyoruz.Son 10 yılın değerlendirmesini yapabilecek var mı.İyi ve kötü yönleriyle.Şu Taraflı bu Taraflı olmadan.

Eğer taraf olacaksak devletimizden,milletimizden taraf olabiliriz.Habur da olanları gördüydük.Seyyar mahkemede TÜRK bayrağı ve ATATÜRK posterleri indirtilmiş.Sebep.PKK militanları alınmasınlar darılmasınlar mış.

CAMBAZA BAK.”Ben ülkemi pazarlamaya geldim”-2003- denildiğinden beri hiçbir şey takip edilemiyor.

Sayın TÜRKİYELİLER.Türkiye bir tarım ve hayvancılık ülkesi değil de sanayi ülkesi mi oldu yoksa.İthalat zenginlerimi oluşturacağız.Borsa zenginlerimiz çoğaldı. İthalat zenginlerimizde çoğalırsa ülke ve insanları ekonomik olarak huzuru yakalayacaklar herhalde.

İthalat sektörü çalışınca hangi ülkenin insanları kazanıyor.İş ve aş sahibi oluyorlar.Köylümüz tarımdan vaz geçti.Hayvancılığı da bıraktık mı,meydan birilerine kalıyor.Dışarıdan getirtilen GDO’lu sebze tohumları mı bizleri düşünemez,idrak edemez yaptı.İthalat yoluyla kalkınan ülke var mı dünya coğrafyasında.Parelel olmasaydı birileri hatalarını kime kimlere atacaklardı acaba.Adalet.emniyet güçleri kime bağlıydı.

Öncelikle biz vatandaşların suçu var.Duyarlı ve tepkili değiliz.Birileri hep CAMBAZA BAK oynuyorlar.Toplum CİNNET geçiriyor beyler.

Tecavüzler,cinayetler,hırsızlıklar,talanlar,zengin ve fakirler arasındaki uçurumlar.Birileri bizleri kullanarak aş iş vaat ediyor.Gücü eline geçirince de fantezi yapıyor.Bugünkü yöneticilerimizin bizlere vaadi neydi bir hatırlayınız.İŞ,AŞ,YOLSUZLUKLA MÜCADELE,YOKSULLUKLA MÜCADELE,DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRMASI. Bu vaad edilenlerden hangisi yerine getirildi.Ner seçim dönemlerinde bir anayasa meselesi ortaya atılıyor.Anayasa değişikliği akıllarına geliyor.Elbet birileri de bunlardan hesap sorar.Tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyenle inşallah bu dünyada da,ahrette de huzur bulamazlar.Lütfen duyarlı olmaya çalışalım.Bizler büyük milletin büyük evlatları olarak BÜYÜK düşünelim.Bizler de bu toplumun birer parçasıyız.En azından ben bu toplumun bir parçasıyım. “CAMBAZA BAK” oynandığı zaman gözümüzü açarsak.Gözümüzü açmayı bir kere deneyip başarırsak gerisi kendiliğinden gelir. Konuları olayları kulağımızla dinlememiz yetmez. Gönlümüzle de görmeye çalışmalıyız.Ben yine son bölümde ALLAHIM bu güzel MİLLETE uyanmayı nasip et diyorum.Çünkü ben benden mesulüm.

Allah Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık