• 02 Ekim 2016, Pazar 22:58
EmirŞenol

Emir Şenol

Bu vatan hepimizin

“Aklın ve ilmin üç büyük düşmanı vardır: Kötülük,bilgisizlik ve tembellik”.

Cahil kalan toplumun hayat damarları kesilmiştir.Toplum ve insanlık bilinçli olarak eğitilmiyor ki yönetilmeleri kolay olsun.Diploma sahibi olan bir kısım insanlarımızın toplum içindeki davranışlarını görmeye çalışınız.Her şehrimizde üniversite açıldı.Sonuç toplum ve bireyler eğitimsiz.Meslek sahibi olmaları yeterli eğitimi aldıkları anlamı taşımadığı görülebilir.Toplumun büyük bir kısmı Müslüman. Gündelik olaylara bakarsanız insanlarımızın hayatlarında yüce dinimiz İSLAM’ın emrettiği hiçbir iz yok.

Kul hakkı.

İsraf.

Cimrilik.

Dedikodu,gıybet,iftira,riyakarlık.

Oku emrini uygulayarak ihanet ve cinayetlerin,haksızlıkların sonunu getirebiliriz. Okuyarak kendimizi geliştirmiş olsak toplum da bu kadar huzursuzluk ve rezalet olamaz.Herkes birşeylerden dertli olmasına rağmen ses çıkaramamakta.Hakkını hukukunu arayamamakta.İnsanlar işsiz olmalarına rağmen oluşturulan algı ile sloganların peşine takılıp geleceğini de perişan etmekte.

“Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz.Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur”. Whoopi Goldberg

Evlatları vatani görevlerini yerine getirirken şehit düşmekte ve yöneticilerin beceriksizliklerini sorgulamamakta.Bir çok yolsuzluk açık seçik yapılırken görmezden duymazdan gelinmekte.Rüşvet adeta hayat nizamı halini aldığını görmesine rağmen sessiz kalmakta.Oluşturulan algıya esir düşmüş kurtulma çaresini de arayamamakta.

Yoksulluk,işsizlik kaderiymiş gibi sessiz kalarak,zorbaların zorbalıklarına göz yummakta.Kötülerin kendilerine tahammül edildikçe,daha çok azdıklarını bilmediğinden anlayamamakta.Unutmayalım;”Bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa,gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder”.George Orvel

Milletimizin idaresinden sorumlu olanların yaptıkları hatalardan,yanlışlardan yine milletimizi sorumlu tutmalarını anlayamadık mı.Ne demek istiyorlar;”Bizi buraya siz getirdiniz,bütün sorumluluk ta size aittir.Eğer ehil değil isek niçin seçtiniz” diyorlar da biz anlayamıyoruz.Seçilene kadar karşımızda saygı ile eğilip düğme ilikleyenler,seçildikten sonra bizim onların karşılarında düğme iliklememizi ve zorunlu saygı göstermemizi istiyorlar.Bu tür davranışlar her alana yayılıyor. Seçilmişler de atanmışlar da liyakatsız olunca milletin ensesinde boza pişiriyorlar. Bilmiyorlar ki evlerine götürdükleri ekmeğin parası millet sayesindedir. Bir işleri varsa bu aziz millet sayesindedir.Bahsettiğim konulardan hiç biri toplumda insanlarda yoktur diyorsanız sözüm yok.

Son günlerde milletimizin başına bela olan bir FETÖ terörü var.PKK bitmeden bitirilmeden bu bela musallat oldu TÜRK milletine.Birisi dini kullanarak ülkemizi karıştırdı.Birisi de Eşitlik,adalet,hak,hukuk diyerek ülkemizi karıştırıyor.Belli ki bunların ipleri dışarıda.Ülkemizde bu kadar rahat davranmalarının sebebi de içeride ki işbirlikçileri.Bu iki beladan da aldatıldık,kandırıldık,özür dileriz diyerek kimse yakasını kurtaramamalı.Bu sıkıntıları yaşayan her birey aklını kullanara, düşünerek çaresini bulmalıdır.Bu iki terörle mücadeleyi kazanamadan bir de korku terörü sardı insanları.Cehalet terörü ise hiç hız kesmedi.Her kötülüğün anası olmaya devam etti.

Fakir ve işsiz bırakılan toplum sadakaya muhtaçken.Birileri saltanat kayığında hayatlarını sürdürmekte.Atadan babadan bir gram geliri olmayanlar sırça köşklerde yaşamakta.Sadakayı hayat nizamı haline getiren garibanlar, köşklerdekini alkışlamakta.Onların yaşantılarını,hatalarını savunak birbirleriyle kavgalar etmekte.Bu halin bir izahı var Cehalet. Sorgulamamak.Algılara,sloganlara kapılıp morfinli bir hayat sürmeyi kabullenmek.

Kendimiz için bir şeyler yapmaya başlasak iyi olur.Kendimiz için yapamazsak evlatlarımıza bırakacağımız hiçbir madde onları huzurlu ve mutlu etmeyecektir. Lütfen hem kendimizi hem geleceğimizi düşünerek hareket edelim.

 “Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir.Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete,yalancılığa karşı büyük bir savaş”.A.TÜRKEŞ


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık