• 04 Eylül 2016, Pazar 16:20
EmirŞenol

Emir Şenol

Bakmak görmek
Dostlar bakmakla yetinmeyip görmeye de çalışalım.
Ağaca bakmayı bırakıp ormana bakmaya başlarsak her konuda daha sağlıklı düşünüyor olabiliriz.
Siyasi alanda değerlendirecek olursak sözü.ağaç parti ve iktidarlığı.Orman ise Siyasi düşünce mensuplarının ülkeleri için her ne bahasına olursa olsun alacakları riskler ile yapabilecekleri her konu  olabilir.Siyaset ile uğraşan vatandaşlarımız birilerinin oluşturdukları algı ile ağaca bakarak oldukları yerde patinaj yaparak siyaset yaptıklarını zannediyor olabilirler.Akıl ile düşünecek olurlarsa onlarda işin farkına varacaklardır.Siyasi hırs ile çırpınanların gözlerini ağaçtan ayırıp ormana bakmaları gerekir.
Türkiye ve Türk Milleti son yıllarda her zamankinden çok iç ve dış saldırıların oyuncağı yapılmaya çalışılmakta.Ne kadar Türklük düşmanı varsa siyasi iktidarların gözleri önünde her türlü hilelerini alenen uygulamaktalar.İktidar sahiplerine gösterdikleri yapmacık yüzleriyle ANADOLU üzerinde ki çıkarlarını  yerine getirmeye çalışmaktalar.İşte tam bu ortamda milletin milli refleksleri siyaset adına tavır gösterme yerine;Ülke ve insanlarının lehine geliştirdikleri proğramları devreye sokuverirler.Eğer Türk Milliyetçileri de siyasi ikbal peşinde olurlarsa ülkenin sahipsizliği ortaya çıkar ve şer güçler çok rahat oyunlarını oynayabilirler.
Türk Milliyetçiliği senelerdir meselelere böyle bakmıştır ve bakmaya devam etmelidir.Çünkü TÜRK Milliyetçiliğinin temeli karşılıksız sevmektir.Cemil Meriç’in dediği gibi “Karşılık beklenilerek yapılan iyilik TEFECİLİKTİR “. Milliyetçiliğin birinci hedefi iktidar olmak değildir.Muktedir olmak için gönüllerde yer etmektir.Yani Top yekün mücadeledir.Gönül seferberliği ilanı ile bu kutlu yolu yürümektir.
Bütün gönüllere girip gönül iktidarlığını gerçekleştirmeyen siyasi iktidarlar en kısa zamanda geldikleri gibi giderler.Ülkemizde ki siyasi tarihçeyi incelerseniz açıkça görürsünüz.Ya bütün gönülleri feth edeceksiniz.Ya da devleti yönetecek kadro yetiştireceksiniz.
Kendimize şu iki soruyu sorarak ilk adımı atalım.Türk Milletinin bütün bireyleri milli konularda yeterince bilgililer mi.Milli ruh ve heyecanları her alanda mevcut mu.Milli konularda sorumluluklarının farkındalar mı.
Yine Türk Milletini her ferdi dini ve örfi ahlak bakımından yeterli bilgilere ve görgüye  sahipler mi.Yüzde doksan dokuzu Müslüman olan ülkemizde İslam Ahlakı,fertlerin gönüllerinde ve beyinlerinde yer bulmuşmudur.İslam hukuku ve adaleti işlemektemidir.Hak haklının slogan olmaktan çıkıp hayat nizamı halini almışmıdır. ”Türklük onur ve şuuru,İslam ahlak ve fazileti” slogan olmaktan çıkıp her gönülde uygulanır ve toplum da hayat nizamı haline gelmişmidir.
İnsanlarımız birbirlerine karşı saygı da kusursuzmudur.Biriyler alanlarında bilgiyi ve tecrübeyi esas alarak mı görevlere talipler.Herkes işi ehline verilmesinden yana tavır sergileyebiliyor mu.
Son günler de olağan üstü hal uygulamalarında adalet terazisi ibreyi doğru gösteriyor mu.Geciken adalet,adalet olmaktan çıkarılıyor mu.
Tamiri mümkün olmayan yaralar açarsa toplumda,kurumlar ve kuruluşlar büyük yara alabilir.İnsanlar devlet kurumlarına güvenlerini kaybetmemelidir.Adamcılık oynanarak bir başarı elde edilemiz.Her alanda işi ehline bırakarak başarıya ulaşılır.Yetkili her vatandaş bin düşünüp bir karar vermelidir.
Çünkü başka TÜRKİYE/ANADOLU yok.Hepimiz bu geminin içindeyiz.Devletine milletine ihanet eden her kes gözünün yaşına bakılmaksızın cezalandırılmalı. Özür dileyenlerde eylemleri süresi içindeki kazandıklarını da devlete bırakmalı. Yada devlet el koymalı.Toplumda adalet güçlünündür fikri hakim olursa kimse bu ağır vebalden kurtulamaz.Kuru bir özür ile kendini kurtardığını zannedenler, tarih ve ilahi adalet önünden hep mahkum kalırlar.

Sloganlardan kurtulup.Her işin ehline verileceği.Milli konularda top yekün bir ve beraber olunucağı. Güzel ahlak ile yaşamayı hayat nizamı halinde getiren bir toplum olmayı görmek heyecanıyla;Türkçe düşünün,Türkçe konuşun ve Türkçe yaşayın.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık