• 18 Ağustos 2015, Salı 8:12
EmirŞenol

Emir Şenol

Allah Herkesi Islah Etsin
"Ey âmenû olanlar (Allah'a ulaşmayı, teslim olmayı dileyenler) Allah için kavvâmîn olun (hakkı ayakta tutun)! Adaletli şâhidler olun.Ve bir topluluğa karşı duyduğunuz kin, sizi adaletten saptırmasın.Adil davranın.O takvaya en yakın olandır. Allah'a karşı takva sahibi olun. Muhakkak ki Allah,yaptıklarınızdan haberdar olandır". Maide-8

Her konuda eyleme geçmeden sadece her işi Allah'a havale ederiz ya. Devletimizin,Milletimizin birliğini ve beraberliğini sağlaması için de hep işi kendimiz dışında bir güce havale ederiz.Devletimizi yönetmeye talip olanları hiç incelemeden araştırmadan seçeriz.Sonunda da yakarır dururuz.İyi sonuç elde edince aklımızla övünürüz.Kötü sonuçlanınca da birilerini suçlar ve bir yerlerden yardım bekleriz.

Ne kadar anlayışı kıt insanlarız.Ne kadar hak ve hakikatten uzağız.Allah'ı şahit tutarız,Allah adına konuşuruz da Allah'ın dinini öğrenmek istemeyiz.Kuran Dinini öğrenmek istemeyiz.Kendimizi doğruya getirmeyi gerçekleştirmeden hiç kimseye faydamız dokunamaz.Ülkenin birliğini de koruyamayız.İsrafı da önleyemeyiz.

“Bir ülkeyi parçalayıp güçsüz hale getirmek istiyorsan,Topluma nifak sok.Haktan adaletten uzaklaş.İsrafı rüşveti yaygın hale getir”.

Etrafımızda bir Arap Baharı yaşatıldı bazı ülkelere.O ülkelerin insanları şu an da ne durumdalar.Televizyon ekranlarında gösteriliyorlar mı.Oralar da rüşvet, adaletsizlik ve insanların birbirlerine karşı saygıları tükenmiş idi.Sonra.

Sonrası meçhul.

Bir zamanların Romanya'sında devletin başı vardı.ÇAVUŞESKU.Bükreş de bir saray yaptırmıştı.Gidenler görenler mukayeseli baksınlar.Sonra bir halk ayaklanması yaşandı o ülkede.Sarayda bir gün oturamadan,Saray.mülkün sahibi olan Millete-Romanyalılara kalıverdi.

Kendi parası ile köşkler-saraylar yaptıranlar israfın içindedirler.Kuran da onların sonlarını iyi görmemektedir.Eğer köşkler-saraylar milletin parası ile yapılıyorsa. Sonucu nedir acaba.Fırat'ın kenarında kaybolan kuzunun hesabı sorulacaksa, Lüks harcamaların hesapları sorulmaz mı.

Geçim darlığı içinde olan vatandaşlarımız,yarın bunun hesabını yetkililere sormayacaklar mı.Kullar sormaz ise bu işin İlahi sorgulaması yapılmayacak mı.İnsanlarımızı mağdur edenler.Sizler geceleri nasıl uyuyabiliyorsunuz.

Yetkililere karşı,"emredersin efendimin" hesabı sorulmayacak mı.

Bizler verdiğimiz oylardan dolayı hesaba çekilmeyecek miyiz.

Yarınımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza nasıl bir vatan bıraktığımızın farkında mıyız.Her tarafımız nifak çeteleri ile sarılmışken,geleceğimizi güllük gülistanlık görebilen var mı.

Devleti yönetenler,rakiplerine karşı saldırgan tutum içinde olmamalılar.Hele hakaret etmeleri nasıl izah edilebilir.

Bizler yaşadıklarımızı hak ediyor muyuz.

Aklımızı kullanmaz isek hak ediyoruzdur.

Vatandaşlarına karşı adaletle davranmayanlar.Hak ve hukuklarını gözetmeyenler.Büyüğüne saygıyı,küçüğüne karşı sevgiyi taşımayanlar...

Ben sizlere haklarımı helal etmiyorum.Sığınacak bir limanım var.

Allah Türk Milletine yardımcı olsun.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
yukarı çık