Var Olasın, Çok Yaşayasın Murat Kekilli…

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’ nun çok güzel sözleri vardır yaşamı boyunca söylediği hepsi de birbirinden kıymetlidir benim için ancak öyle bir tanesi var ki her aklıma geldiğinde yüreğimi acıtır. Hele bu günlerde içimi yakıyor, kalbimi sızlatıyor. Rahmetli Yazıcıoğlu; “Bir millete şehit haberi gelmesinden daha acı olan tek şey, o millete şehit haberi gelmesini alıştırmaktır” demişti ve biz 7 Haziran seçimlerinden bu yana her yeni güne yeni şehit haberleriyle uyanıyoruz ve artık şehit haberi almak değil almamak bizi şaşırtıyor. Nasıl bir ülkeysek, nasıl bir devletsek, nasıl bir hükümetse başımızda ki hükümet anlayamıyorum. Biz bu zulme nasıl dayanıyoruz anlayamıyorum, sızlıyor yüreğim her şehit haberinde saatlerce nefes alamıyorum. Ben bu haldeyken dün teröristle masaya oturanlar, hendek kazılmasına ve silah depolanmasına göz yumanlar, meclise sokup itibar kazandıranlar bugün sanki dün o desteği verenler onlar değilmiş gibi açıklamalar yapıyorlar ve de hiç utanmıyorlar.

Bugün ilgimi çeken iki habere rastladım sosyal medyada birincisi Mahsun Kırmızıgül, ikincisi Murat Kekilli ile alakalıydı. Bu iki haberi görünce ve yıllardır bu iki habere konu olan sanatçılara ülkemizde verilen değeri görünce bizim ülkemizde vatansever sanatçıların değil vatan hainlerine destek veren sanatçıların el üstünde tutulduğunu ne yazık ki bir kez daha anladım.

Prestij Müziğin sahibi ve Mahsun Kırmızıgül’ ün eski ortağı Burhan Aydemir, Mahsun Kırmızıgül hakkında “Böyle bir vatan hainini, bilmeden meşhur ettiğimiz için halkımızdan özür diliyorum. Mahsun insan kandırma sanatı ustasıdır.” Diyerek malumu ilan edip eklemiş; “Mahsun, amatörken Almanya konserinde Öcalan posteri önünde poz vermiş, görüntülerini Cem Uzan Star da yayınlayınca ortalık karıştı. O dönem bizim sanatçımız olduğu için Hilmi Topaloğlu gidip Mhp İstanbul eski Milletvekili rahmetli Mehmet Gül’ e ricada bulundu. Mehmet Gül, Reha Muhtar’ a çıkıp Mahsun Türkiye’ nin evladıdır, gençlik hatası yapmış diyerek Mahsun’ u akladı” demiş ve sadece bununla da yetinmemiş daha daha neler demiş. Röportajın tamamını internet den bulup okumanızı tavsiye ediyorum. Ben yıllardır Mahsun Kırmızıgül’ ü “Sanat yapıyorum ayakları ile ne olduğu belli olmayan ve propaganda içeren filmler yapan bir sanatçı bozuntusu olarak görüyorum ve yıllardır ona verilen değeri gördükçe de üzülüyorum. Rahmetli Mehmet Gül bugün yaşıyor olsaydı ve Mahsun Kırmızıgül’ ün bugün halen o gençlik hatasında olduğunu görseydi ne kadar üzülür ve sinirlenirdi tahmin ediyorum.

Bana göre sanat, “hayalleri en güzel ve yaratıcı şekilde resme dökmektir.” Ama sanat sadece sanat değildir. Topluma mal olmuş sanatçılarda sanat yaparken çok dikkatli olmalıdır. Ülkesinde yaşanılan acıları ve sevinçleri görüp halkıyla birlikte yaşayarak sanatlarını bu ruhla yapmalıdır ve halka dokunmalıdır. Bu günlerde her gün şehit haberi var duyarlı ve vatansever bütün halkımızın olduğu gibi sanatçılarımızın da buna duyarsız kalmaması gerekmektedir. Çünkü, kardan beyaz yüreği olan insanlar, başkasının çektiği acıları da yüreğinde yaşarlar, acılara ortak olurlar. O yüzden kalplerin de en derininde yerlerini alırlar. İşte Murat Kekilli de insan denilince, sanatçı denilince, vatansever denilince akla gelebilecek şan ve şöhretin adamlığından zerre parça koparmamış her daim adamlığı ile andığımız gerçek bir sanatçıdır. Adana’ da bir Şehit polisimizin evini ziyaret ederek annesine baş sağlığı diliyor, şehidimizin ardından Kuran-ı Kerim okuyor bu hassas dönemde safını milletinden yana açık açık belli ediyor.

Ülkemiz Devletine baş kaldıranlara destek veren, teröre ve teröriste sahip çıkan, savcı vuranları çirkin kral ilan edip baş tacı yapan bir ülke olduğu için Devletine ve Milletine sahip çıkan, ses veren, devletine destek veren sanatçıları nadir de olsa gördüğümüzde mutlu oluyor ve gururlanıyoruz. Bu yüzden bütün sanatçı geçinenlerimize Murat Kekilli’ yi örnek almalarını tavsiye ediyorum ve diyorum ki;

Var olasın çok yaşayasın Murat Kekilli…

YORUM EKLE