Üniversiteler, Bölücü Terör Faaliyetleri ve MHP

 Anlamsız bir şekilde son aylarda şiddetini arttıran ve artık kendini saklama gereği bile duymayan terör örgütlerini ve terör faaliyetlerini iç siyasette değerlendirdiğimiz için bir türlü gerekli ve kalıcı netice alamıyor, sonra da şehitlerimizin arkasından döktüğümüz gözyaşları ve yüreğimizdeki acılarla hayatımıza devam ediyoruz.

Son 7 aydır yaklaşık 20 ilimiz de yoğunlukla devam eden 7 ilde hayatın tüm unsurları durma noktasına getirmiş örgütleri ve elemanlarını yok edemiyoruz.

Artık ideolojik ve siyasi mensubiyetlerin oluşturduğu duruşlardan sıyrılarak meselenin bir var olma yok olma meselesi olduğunu hep beraber idrak etmek zorundayız.

Terör örgütünün ve örgütü destekleyen ülkelerin hedeflerini iyi analiz etmeliyiz.

Bugün itibarı ile artık net olarak ortaya çıkmıştır ki, örgütün arkasında hem de her zamandan daha fazla güçlü olarak Rusya, Almanya, İran, Irak merkezi hükümeti durmaktadır. Yine diğer Avrupa ülkeleri ve İsrail’de bugünkü durumdan çok memnun gözükmektedirler. Bu tespitleri yaptıktan sonra hükümet ve muhalefet olarak ne yapmalıyızı konuşmalı ve tespit edilen aksaklıkların hızla giderilmesi için gayret göstermeliyiz.

Bugün artık çok net gözüküyor ki, örgüt eylemlerini batıdaki büyük şehirlere taşıyacak. Buradan elde ettiği sonuçlarla Türkiye’nin dış dünyada güvensiz bir ülke olduğu imajını verdirecek, içerde de, millet nezdinde de, huzursuz ederek amaçlarına ulaşmayı deneyecek.

Bu tespitleri yaptıktan sonra, İstanbul ve Ankara üzerinden muhtemel yapılacaklarına bir göz atalım.

İstanbul Anadolu yakasındaki ilçelerden Maltepe, Ataşehir, Sancaktepe, Kadıköy, Avrupa yakasında Şişli, Beyoğlu, Avcılar, Bağcılar, Esenler, Gaziosmanpaşa, Beylikdüzü, Başakşehir ilçelerinin bazı mahalleleri çok uzun süredir örgütlerin kökleşme çalışmaları yaptıkları ve zaman, zaman güç gösterisi yaptıkları semtlerdir. Örgüt yoğun eylemlerine bu ilçelerde başlayacaktır. Bu bölgelerdeki, toplu taşıma durakları, Polis ve askeri noktalar için şimdiden koruyucu tedbirler alınmalıdır.

Ne yazık ki, bu gerçeklik bilinmesine rağmen, bir türlü büyük kapsamlı bir plan yapılarak bölücü örgütle beraber diğer Marksist örgütlerin de buralarda kök salması engellenememiştir. Yine Ankara Hacettepe ve ODTÜ’de yuvalanan örgütlerin İstanbul Marmara üniversitesinde ki hâkimiyet çalışmaları durdurulamamıştır.

Bugünde örgütlerin büyük eylemleri hazırlandıkları alanlar bu alanlardır.

Yılardır ne yazık ki, tüm haykırışlarımız duyulmamış bu havzaların örgütlerin yatağı olduğu gerçeği göz ardı edilmiştir.

İktidarın eksiklikleri ve yanlış uygulamalarına muhalefetteki MHP’nin de duyarsızlığı eklenince, Türkiye belki de son yılların en büyük tehlikesiyle yüz yüze kalmış durumdadır.

Hassasiyetlerinden uzaklaşmış, iç mücadelesini sağlıklı temellere oturtamamış, MHP’nin tehlikeyi kamuoyu önüne taşıyamamasının sonuçlarını ne yazık ki, Türkiye en ağır şekilde ödeyecektir.

Bugün hızla dünkü yanlışlara bakmadan ileriye bakılmalı. Adana, Mersin, Antalya, Kocaeli, Ankara ve İstanbul bu alınması gereken tedbirler hızla alınmalıdır. Bu bölgelerdeki, üniversitelerde tedbirler hızla en üst seviyeye çıkarılmalı, yeni Fırat’ların kaybına müsaade edilmemelidir. Başta Hacettepe olmak üzere, ODTÜ, Akdeniz üniversitesi, İstanbul Marmara üniversitelerine özel tedbirler alınmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, Türkiye yoksa Türk dünyası yok, İslam âlemi acizdir.

Yarınlar çok geçtir, ne yapılacaksa bugünlerde yapılamalıdır.

Türkiye dışarıdan Rus tehlikesini içerde bölücü örgüt tehlikesini ancak birlik beraberlikle aşabilir. Bu şuurda olmak ümidiyle Allah’tan kolaylıklar dileyelim.

YORUM EKLE