Ülkücülükten Taviz Verilmez

Ülkücülük her şeyden önce şahsiyetli olmayı,milleti sevip yükseltmeyi, dünya konjöktüründe olan biteni önceden görüp ona çareler ve alternatifler bulmayı gerektiren bir aksiyoner harekettir.

Ülkücülük,kongrelerle sınırlı olmayan,asıl amacı sadece seçilme,hele parti içi seçimleri kazanma değil,hareketi iktidara getirmek için dışa yönelik seçimleri kazanmayı hesaplayıp akabinde de büyük idealler yolunda milleti çağlar üzerinden sıçratıp bilgi toplumu haline getirmektir.

Ülkücüler boş işlerle uğraşmayacak kadar zamanın kıymetli olduğunu bilendir.Hele teşkilatla resmi görevi varsa boş ve günübirlik oportünist hesaplar peşinde koşmamaktır.

Unutulmasın ki kurnazla aptal arasında çok ince bir çizgi vardır.Kurnazlık yapayım derken aptalca hareket etmenin manası yoktur.Millet için pragmatist olmak gereken yerde şahsi ikbali için her şeyi yapmanın adı Ülkücülük olamaz.

Ülkücü,sadece konuşmuş olmak için konuşmaz,edep,haya,bilgi sahibi olmalıdır.Bilmediğini bilmek erdemini göstermek gerekir ve bu bilmediğini de en kısa zamanda öğrenmektir.

Kısa vadede tek bir amacım var:Arkadaşım,kardeşim, gönüldaşım olan insanların yapılacak olan seçimde mecliste enaz 200-250 vekille temsil edilmesidir.Bunu arkadaşlarımın istikbali için değil,ülkemin ve milletimin geleceği için istiyor ve çalışıyorum.Öyle “rüzgarı arkana almaktır siyaset” demek Ülkücülük değildir.Değil rüzgar fırtınalara bile başkaldırmış bir harekettir Ülkücü hareket.

Yapılan kongrelerde seçilen tüm arkadaşlarımın da aynı temennilerle hareket edeceğini temenni ediyorum ve hepsine de başarılar,nefesi ve gücü kesilmeden çalışmalar ve bu çalışmalar neticesinde de yüce Allah’tan milletimizin hayrına olacak şekilde muvaffakiyetler dilerim.

YORUM EKLE