ÜLKÜCÜLER OY VERİRKEN KAÇA BÖLÜNECEK !

 İktidarı belirlemekten öte, iktidar olma potansiyeline sahip Türk Milliyetçilerinin, önümüzdeki seçim, en zor ve acı izler bırakacak bir seçimi olacak!..


Eğer dağları eritip, engelleri aşarak ERGONEKONDAN çıkamaz isek !..


İnşaallah bir  yolunu muhakkak bulacağız ve bulmalıyız da !..


Şimdilik parçalı “oy” tablomuz şöyledir.


Ne yazık ki HDP hariç hemen her partiye az çok rey verecek olan Ülkücüler var.


MHP ...

İYİ PARTİ...

İTTİFAK...

AK PARTİ...

CHP...


Ve birde büyük çoğunluğu oluşturduğuna inandığım HİÇBİRİNİZ diyen 50 Yılın tecrübe ve emanetini taşıyan ÜLKÜCÜLER !..Bakın çevrenize ve kısa bir gözlem yapın.

Oranları az çok değişsede yukarıdaki partilere ülkücü oyların kaydığını ve durumdan hiçte memnun olmayan sessiz fakat kararlı bir Ülkücü çoğunluğu göreceksiniz.


Bu parçalanmanın sebeblerinin neler olduğunu, hemen her ülkücü kendi cephesinden bakınca biliyor ve söyleyecek bir sözü var.


Fakat sonuç ortada.

Ülkücü oylar parçalanıyor!..


Bilinizki 18 Mart MHP kongresi bu parçalanmayı durdurmayacak tam aksine teşvik ve tahrik edecek.


Sn.Bahçeli CYS’nin (Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi) isim babası ve ilk adımını atan siyasetçi olarak, bu sistemin ağırlık merkezlerinin çift odaklı olduğunu biliyor.

Diğer partilerin sadece CYS’nin etkisiz unsurları olması gerektiği düşüncesi ile hareket ediyor.


Bir merkez sağ parti, birde merkez sol parti !..


Aynen 7 Haziran seçimleri sonrası AK Partinin, MHP’nin %50 oy kaybını göze alarak tekrar tek başına iktidar olmasının yolunu nasıl açtıysa, önümüzde ki seçimde de MHP’nin, ülkücülerin tüm oylarını toplayarak güçlenmesini istemeyecektir. 


Çünkü “Önce Ülkem ve Milletim” derken bunun doğru olduğuna inanıyor.


Zaten ne itiraz eden var nede karşı çıkan 

nede kimseye sorduğu var.


Grup toplantısında en önde alkış tutan Vekiller, aynen “kuş yuvasında ağızlarını açmış annelerinin getireceği yemi bekleyen yeni doğmuş  kuşlar” misali Sn.Bahçelinin kontenjanına dahil olma ümid ve hevesi ile herşeye “cik cik” diyerek eyvallah modundalar.


50 yıllık mazisi ile fikri ve inanç yapısı en güçlü ve oy potansiyeli iktidara aday bir partinin bağlıları ve seçmeni nasıl dağıtılır, nasıl etkisiz hale getirilebilinirin  Türk Siyasi tarihinde  örneği olmak üzereyiz.


Eğer bir yolunu bulmaz isek !..

YORUM EKLE