Ülkücüler Devletleşemedi Amma! Devlet Ülkücüleşti mi?

 Bir an için siyaseti, politikayı, partileri ve seçimleri bir yana bırakalım! Sadece günümüze, günümüzde gelişen olaylara ve Batılılar gibi! Çıkar odaklı günübirlik değişen sınır ötesi politikalarımıza ve çıkarlarımıza bakalım!

TSK’nın Fırat’ın doğusunu hedefleyen, Afrin’in etrafını hilal taktiği ile sarıp sarmalayan, olması gereken! Sınır ötesi operasyonuna dair; TV’lerin cepheden ve hareket merkezinden yaptığı canlı yayınlar! Bölgeden aldığımız haberler yüreğimize su serpiyor. Tunç bilekli Bozkurt yürekli yiğitlerimizin destansı ZEYTİN DALI operasyonu; Türk Milleti ve Türk Milletinin er meydanındaki gücü ve temsilcisi TSK küllerinden doğuyor dedirten cinsten bir operasyon! Yapılan bu operasyon geç kalınmış ama yerinde bir operasyondur! 

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli yıllar önce; sınır hattımızda oluşturulan TERÖR DEVLETİNE işaret etmiş ancak karşılık bulmamıştı!... Bu gün ise bir başka hedefi işaret ediyor! Fırat’ın Doğusunu, MENBİÇ’i işaret ediyor. Son derece önemli ve doğru bir tespit! Fırat’ın Doğusuna geçemediğimiz takdirde, Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Operasyonu gölge oyunundan öteye geçemez! 

Bu gün; Devletin bekası için, Türk Milletinin geleceği için, bölgede barışın ve huzurun sağlanması için, Türkmen soydaşlarımız, gardaşlarımız için, mazlumlara destek olmak için Hükümetin mevcut terörle mücadele anlayışına, ZEYTİN DALI operasyonuna gönülden destek olmak asli vazifemiz olmalıdır! Her şeye rağmen, geçmişte yapılan hatalara rağmen, destek olmalıyız!

Hem de bu operasyonun, 29 Ekim 2014 yılında davul ile zurna ile yolcu edilen, karınları devletin parası ile doyurulan,  Ayn El Arab’a gözyaşları ve dualarla uğurlanan YPG/PYD= PEŞMERGE’ye yapıldığı gerçeğini bile bile söylüyorum! 

18 Şubat 2013 de Midyat’ta Milliyetçiliği ayakları altına alıp, 29 Ekim 2014’de Peşmerge’yi karşılayan, ağırlayan ve yolcu eden muhteremlerin bu gün gönüllerinden geçmese de dillerinde “KIZIL ELMA”yı pelesenk etmelerini ise; batı’dan bize bulaşan günübirlik çıkar odaklı politikanın bir gereği olarak görüyorum ve buna rağmen koşulsuz, amasız! Destek olmalıyız diyorum!

Bir an için ben de onlar gibi düşünüyorum! Günübirlik, ancak Türk Milleti’nin çıkarlarına odaklanıp düşünüyorum!  Bu anın tadını çıkarıyorum… Türk’ün Kızıl Elması’ndan bahseden devlet erkanını gördükçe nasıl da keyifleniyorum anlatamam… Milliyetçi söylemlerle ekranlarda meydan okuyan siyasileri gördükçe işte budur! Diyorum. Dedim ya siyasetten ari düşünüyorum! Keyifleniyorum, gururlanıyorum…  Rabbim Devletimizin, TSK’nın, askerimizin ve milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Cephelerde patlayan bombalar gibi çarpıyor yüreğim, kafesine sığmıyor! Kılıcınız keskin olsun yiğitlerim, gardaşlarım! 
Ancak milliyetçilik;  sığ düşüncelerle, koşulsuz biat anlayışı ile liderine taraftarlık eden, düşünmeden kabullenebilecek bir olgu değildir. Sindire sindire öğreti gerektirir, nakış nakış işlemek gerekir yüreklere! Sonrasında ise yapılan uygulama, yüreklerde karşılığını bulur! Böyle olmazsa ne mi olur? Sen KIZIL ELMA dediğin vakit, hedef gösterdiğin vakit! Pazarlarda, tezgahlarda gördükleri KIRMIZI ELMALARA saldıran bir güruh ortaya çıkar ve ellerinde kırmızı elma ile poz verirler. Hatta yetinmezler ekranların karşısında DİŞLEYİP bir de ısırık alabilirler!... Ne mi yapmalı?

1) Kaldırdığınız ANDIMIZ tekrardan ilkokullarda okunmaya başlamalı! Taze beyinlere, saf tertemiz yüreklere, mensup oldukları milletin değerleri nakış nakış işlenmeli! Karda, kışta, ayazda, liyakat sahibi, samimi yürekler kişisel çıkarlarından arınmış, gerekirse! Gelecekte; bu millete kendilerini armağan  etmeyi öğrenmelidirler!

2) Dağlardan sildiğiniz, tabelalarını indirdiğiniz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” veciz sözü tekrar yerlerine konulmalı, sayıları arttırılmalıdır! Türk Milletine mensup olmanın şuurunda genç nesillerin yetişmesi için şükretmek için yerlerine konulmalıdır!

3) 15 Temmuz sonrasında çıkarılan ilk KHK ile kuvvet komutanları Milli Savunma Bakanlığına bağlanmış, Genelkurmay Başkanı baypas edilmişti! Ancak Afrin operasyonunda görüyoruz ki; Karargah ve Hareket merkezinde Kuvvet Komutanlarını koordine eden, operasyonu yöneten Genelkurmay başkanı var! Farklı bir durum da beklenemezdi zaten! Bu işler ben yaptın oldum ile izah edilemeyecek kadar ciddiyet ister! Askerlikten bahsediyoruz efendim! Savaştan… Politik kıvraklık ile yönetilemeyecek kadar ciddiyet isteyen bir durumdan, harpten bahsediyoruz! Acilen yapılan bu yanlış düzeltilmeli, kuvvet komutanlarının komutası Genelkurmay başkanlığına bağlanılmalıdır! 

4) Yine aynı KHK ile Harp okulları Milli Savunma Üniversitesi rektörüne, dolaylı yollardan da Milli Savunma Bakanlığına bağlandı. İstirham ediyorum, bırakın günübirlik siyasi anlayışınızdan ve politik kıvraklığınızdan etkilenebilecek muvazzaf subaylar yetişmesin! Dengeleri bozulmasın, etkilenmesinler sizden ve bizden! Aslına rücu olsun… KHK ile kapattığınız Askeri Liseleri yeniden açın! Askerlik; öğretidir, ciddiyettir, liyakat gerektirir! Tüm bunlar ancak taze beyinlerde, saf, temiz yüreklerde yeşerebilir! Türkiye’yi gelecekte önemli sıkıntılar ve sorunlar bekliyor! Her yeni günde yeni bir cephe açılabilir! Kapattığınız Askeri Hastaneleri tekrar açın! Tekrar açın ki askerlerimiz kansız teröristler tarafından ya da sevicileri tarafından zehirlenmesinler, ihmal edilmesinler, yaralarına tuz basılmasın!
Dedik ya; Türkiye’yi gelecekte önemli sıkıntılar ve sorunlar bekliyor! Her yeni günde yeni bir cephe açılabilir, diye! Yapıcı eleştirilere eyvallah! Ki yukarıda ifade etmeye çalıştıklarım, onarmaya, yapıcı olmaya ilişkindi. Bu süreçte, hükümete muhalefet edeceğiz diye, yapılan bu kutlu operasyona gölge düşürmek,  müttefiklerimizin üzerine olur olmadık yaftalar yapıştırmak,  destek olmaktan öte köstek olmaktır! Mahalle yanarken saçını taramaktır! Merhum Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top  sindiremez.” 
Gün birlik olma günüdür! Mühim değil Ülkücülerin Devletleşmesi, Günümüz şartlarında; YETER Kİ DEVLET ÜLKÜCÜLEŞSİN!
Kalın sağlıcakla… 03.02.2018-İSTANBUL
YORUM EKLE