Ülkem Adına Üzgünüm....

Anlaşılan o ki çiçeği burnunda Cumhurumuz tarafsız,yine çiçeği burnunda Başbakanımızda bağımsız değil,hatta çok ileri gittiğimi düşünebilirsiniz kabine bağımsız çalışamayacak gibi..

Henüz bu gün kurulacak Hükümetin proğramı okunurken gece haberlerinde Cumhurbaşkanı Başbakanlığa çok alışkınlığından mı yoksa ipleri kimseye teslim etmem düşüncesi ilemi bilemem adeta kendi görevini unutmuş ve Başbakan edasıyla neler yapılacağını ve emniyette yapılacak dördüncü operasyon talimatını basın aracılığı ile veriyordu.

Yadırgadım....

Hele ki daha vahim olanı Anayasal kurumlar arasındaki hassas dengeyi kurarak yönetimde güçler ayrılığı ilkesini koruyarak yönetim ahengini sağlaması gereken bir Cumhurbaşkanı'nın kinci tavırla yeni Adli yıl açılışını sudan bir sebeple protesto etmesi "falan konuşursa ben katılmam" tavırları çok yakışıksız ve sonraki yıllara hiçte iyi olmayan bir kötü yönetici mirası olarak kalacaktır.

Kınadım...

Cumhurbaşkanımızın bu tavrına hükümet kanadınında rol eğitimi almışçasına Başbakandan,Adalet Bakanına diğer üyelerde dahil iştirakleri heleki Adalet Bakanının Cumhurbaşkanını kast ederek o katılmassa bende katılmam tavrı hiçte kabullenilecek bir durum değildir.

Bu gelişmeleri üzüntü ile izlerken bir açıklamada Özel paşamızdan geldi "bende Adli  yıl açılışına katılmayacağım,akşam resepsiyona katılacağım", buyrun buradan yakın.

Ülke adına tüh dedim..

Eleştiriye açık olmayan ve eleştiri yapanlara yaşam hakkı tanımayan Cumhurbaşkanımızın ülkeyi bir yıl sonra nereye,üç yıl sonra nereye götüreceği düşünmeye hiç gerek yok,iyiye götürmeyeceği kesin.

Bir vehamet gördüm...

                  *****                  *****                   *****

Son günlerde okul müdürlerinin yaşadığı zalimane uygulamayı çok az sayıda kendini bozmamış,safını değiştirmemiş,oy'unu satmamış Şile'de görev yapan Burak Candaş,yine bölgemizde Nesimi Alpkılıç ve diğer az sayıdaki arkadaşımız için protesto ediyorum...

 

Burak Candaş ve diğer ülkücü hocalarımızın hepsi okulunu bölgesinde çok iyi konuma taşımız eğitimde tarafsızlık ilkesini ön plana alarak birinci yapmış yerel ve Milli Eğitimde ilgili birimlerce defalarca ödüllendirilmiş isimlerdir.

Hem ülkücülük oynayaıp hem  AKP  yalakalığı yapanların bu uygulamada sayıları az değil ve bende bunlar için asla üzgün değilim...

Hem onlarca öğretmeni,hemde yüzlerce veliyi AKP 'ye işaretle oy verdirdiklerini bildiğimden bir gün bu AKP'nin bunlara böyle bir ikramı olacağını bekliyordum doğrusu...

Bu olayda Burak Candaş kardeşim aslanlar gibi hem protestosunu yaptı,hemde tavrını koydu..

Ülkücü herzaman örnek insandır,,diğer köpekleşenler utansın...

YORUM EKLE