Türkiye Doğru Hedef Tutuyor

En makbul beyin, berrak olan, berrak kalan beyindir. En makbul beyin milletin yüceliği devletin bekası için hedef tutabilen, tuttuğu hedefi doğru planlayan, planını uygulayacak unsurları oluşturabilen beyindir.

Tarihte hep böyle oldu. Yarınlarda da farklı olmayacak. Bu gün Türk milletinin başına gelenler sokakta, sınırda yapılanlar dün yapılmamış değildi.

Dünde tüm Baas ülkeleri kullanılarak sınırlarımızın hemen ötesinde katil sürüleri beslenmişti.

Dünde ekonomimiz her fırsatta manipüle edilmişti.

Dünde içerdeki kültür farklılıklarımız kaçınarak ülkemizin huzuru kaçırılmıştı.

Tüm bu meseleleri öteleyerek dibi olmayan çözüm önerilerini insanüstü formül bulmuşçasına uygulamaya kalkarak halledemezsiniz.

Bugün tüm dünyanın gözü önünde hemen sınırlarımızın yanı başında yüz binlerce insan katlediliyor. Sınırlarımız katil sürüleriyle doldu. Yapılacak olan sınırlarımızın güvenli hale getirmek kalıcı çözüm üretmektir.

Bunun yolu Musul Kerkük’ten başlayan hattın Halep şehrini de içine alarak Lazkiye’ye kadar uzatılmasıdır. Bu insani bir karardır. Aynı zamanda İslami bir karardır.

Coğrafyanın mecbur kıldığı olmazsa olmaz stratejik bir karardır. Çok şükür ki, hükümet bu konuda irade gösteriyor. Bugün gösterilecek siyasi tavır hükümetin kararlılığına destek vermektir.

Dün Başbuğumuz, Alparslan Türkeş böylesine bir meselede “çizmemi giyerim” diyerek o günkü hükümete destek vermişti.

Sorumluluk sahibi iradeler ülke ve millet meselelerinde irade koydukları müddetçe var olurlar. Büyük fikir hareketleri gösterdikleri kararlılıklarla tarihte yerlerini alırlar.

Türk devletinin bekasının karar günlerindeyiz. Hükümet cephesi dünyayı güvenli saha konusunda ikna çabalarını göstermelidir. Dünyanın yüzüne yüz binlerce ölümü 3 milyona dayanmış mültecilerin çaresizliğini vurmalıdır.

Peki, dünya duyarsız kalırsa ne olur?

Hiç bir şey olmaz.

Türkiye 2 bin yıllık geleneği, üreten ekonomisi, fedakâr insan yapısı ile tüm bu işlerin üstesinden gelir.

Türkiye’nin enerji hatları avantajı, Rusya’nın Ukrayna açmazı, Türkiye Rusya ittifakını kolaylaştıracaktır. Bu süreç diğer Türk devletlerinde Türkiye’ye daha yakın durmaya adeta mecbur etmiştir.

Türkiye güvenli hattı oluşturarak hem Esat’ı göndermeli, hem de ideolojisi ne olursa olsun tüm silahlı çeteleri yok etmelidir.

Bu süreçte muhalefette ülke çıkarlarını göz önüne alarak milli bütünlüğü bozmadan sürece destek vermelidir.

Zor coğrafyanın, gereği zor kullanarak yapılır.

Gün bu gündür.

Haydi gereğini yapın.
YORUM EKLE