21. TÜRK BOYLARI KÜLTÜR ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR!

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM) tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen "Türk Boyları Kültür Şöleni" kortej yürüyüşüyle başladı. Şölene katılan halk dansları ekipleri Gazipaşa Caddesi boyunca gösteriler sundu.

21. TÜRK BOYLARI KÜLTÜR ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR!

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM) tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen "Türk Boyları Kültür Şöleni" kortej yürüyüşüyle başladı.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, TC Asri Karaarslan Uzun dahil, ağaç ve açık hava

Azerbaycan, Bulgaristan, Başkurdistan, KKTC, Romanya, Kosova, Kabardino-Balkarya, İran, Saha (Yakut) ve Adigey Cumhuriyeti'nden halk oyunu ekiplerinin katıldığı Türk Boyları Kültür Şöleni kapsamında kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

 

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, kalabalık ve açık hava

17 Ağustos Deprem Anıtı önünden başlayan kortej, Gazipaşa Caddesi güzergahını izleyerek 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'na ulaştı.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Ekipler kortej boyunca halk oyunu gösterisi yaptı. Vatandaşlar ve turistler halk dansları grupları oyunlarına eşlik etti.Ekipler, daha sonra Barış Manço Açık Hava Tiyatrosunda gösteriler sundu.Şölen 21 Temmuz'a kadar devam edecek. Şölen boyunca ekipler Yalova ilçelerinde de gösteriler yapacak.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER