Trabzonspor Lig' den İhraç Edilmeli…

Ağır konuşmak, ağır yazmak istemiyorum ama ifade edecek ve anlatacak başka kelime bulamıyorum. Trabzonspor'un bazı taraftarlarının Fenerbahçe’ ye karşı olan bu büyük düşmanlığı nasıl giderilecek bu düşmanlığa nasıl çözüm bulunacak bilemiyorum. Ancak belki en son söylenecek olanı en başından söylüyorum bu geceden sonra Trabzonspor bu ligden ihraç edilmeli. Türkiye’ de futbol terörü bitsin isteniyorsa bu yapılmalı.

1- Geçen yıl 4 Nisan akşamı Trabzon şehri sınırları içinde Fenerbahçe otobüsü kurşunlanıyor. Şöför hedef alınarak otobüsün devrilmesi ve içinde bulunan herkesin ölümü amaçlanıyor. Ancak aradan 1 yıl geçmesine rağmen herhangi bir sonuç alınamıyor veya sonuçları ağır olacağı için sonuç alınmak istenmiyor.

2- Bundan yaklaşık 5 ay önce Türkiye’ de ilk defa Trabzonspor Başkanı’ nın talimatıyla stadyumda rehin alınıyor. Şehrin Valisi, Emniyet Müdürü sesini çıkaramıyor. Gece sabaha kadar hakemler rehin tutuluyor. Uyduruk cezalarla geçiştiriliyor.

3- Ve bu gece yani 24.04.2016 Türk futbol tarihinin belki de en kara gecesi. Türkiye’ de büyük takım denilen aslında sıradan bir takım olduğunu kabullenemediği için belki de bu noktalara gelen bir takımın stadyumda göz göre göre taraftarlar sahaya iniyor ve yardımcı hakemi çok ağır bir şekilde darp ediyor.

Artık bu işin şakası kalmadı. Trabzonspor en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bu gece ucuz atlatılmıştır. Ve Trabzonspor bu cezadan ihraç edilmezse futbol terörü bitmez.

Gelelim Trabzonspor'un bazı taraftarlarının düşmanlığının nedenine;

1- Trabzonspor 3 puanlı sistemde Şampiyon olamamıştır. Ve 2 puanlı sistemde Şampiyon olduğu ve olamadığı sezonlarda hep Fenerbahçe ile yarışmıştır.

2- 1996 yılında Şampiyonluğa çok yaklaşmışken son 4 hafta da evinde 1-0 öne geçtiği maçta 2-1 mağlup olarak Fenerbahçe’ ye Şampiyonluğu kaybetmiştir.

3- 2010-2011 sezonunda ligin ilk yarısını Trabzonspor 9 puan önde kapatmışken, Fenerbahçe’ nin ligin ikinci yarısı 17’de 16 yapmış ve şampiyonluğu Trabzonspor’ un elinden almıştır.

4- 2010-2011 sezonunda Galatasaray’ ın çok zor bir sezon geçirmesi, Beşiktaş’ ın kötü durumda olması , dönemin Spor Bakanı Faruk Nafiz Özak ve “Trabzonspor için ince ince çalışıyoruz” açıklamaları yapan Erdoğan Bayraktar’ ın siyasi desteği ile Fenerbahçe ile yarışıp 3 Temmuz kumpası sonrası kendini şampiyon zannedip ve taraftara boş hayaller kurdurulması

5- İ. Hacıosmanoğlu’ nun kışkırtıcı ve spor ahlakına uymayan Başkanlık dönemi

6- Trabzonspor’ un 6 yıldır Fenerbahçe’ yi yenememesi

7- Trabzonspor’ un 4 yıldır Fenerbahçe’ ye gol dahi atılamaması

Trabzonspor ve Trabzonspor’ lu taraftarlar artık geçmişi unutmalı ve Futbola odaklanmalı, kendilerine rakip olarak Fenerbahçe’ yi görmemeli. Yoksa bu olaylar hiç bitmez. Siz bundan sonra ne yaparsanız yapın kendinize zarar vereceksiniz ve 2010-2011 sezonun Şampiyonun Fenerbahçe olduğu gerçeğini değiştiremeyeceksiniz.

YORUM EKLE