Teşekkürler Güzel İnsanlar

Alışıla gelmiş bakış açılarının haricinde, bir başka gözle bakılmış Çanakkale’ye, başka değerle değerlendirilmiş Çanakkale mahşeri.

2000 yıldır tarih sahnesinin başrol oyuncusu tarih yazmayı becerememiş ama tarih yapmış. Büyük bir milletin hep gözden kaçan hasretleri satır aralarında ne kadar da güzel işlenmiş, ne kadar da güzel anlatılmış, en önemlisi de ne güzel miras bırakılmış gelecek nesillere.

İnsanlığın ama daha önemlisi Türk insanının yaradılıştan gelen mükemmel özellikleri zulüm altında olurken bile ne güzel aktarılmış.

Bu toprağın çocuklarının bu topraklara, bu toprakları vatan yapanlara, hizmeti ne güzel;

Teşekkürler Yılmaz Erdoğan.

Teşekkürler Cem Yılmaz.

Ön yargıları paramparça ettiğiniz için, sanatın bir millet için önemini tekrar hatırlattığınız için, en çok o birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, en üst perdeden yeniden bu hasretleri, bu coğrafyanın önüne koyduğunuz için teşekkürler…

Çanakkale savaşları ile ilgili çekilen Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın rol aldığı Son Umut filminden bahsediyorum. Çanakkale savaşları ile ilgili ne bulursa okuyan, ne eser ortaya konursa takip eden birisi olarak söylüyorum. Nefis bir eser ortaya konmuş, herkesin muhakkak seyretmesi gereken bir film diyebilirim.

Türk sanatçıları bu ve buna benzer çalışmalara devam etmeli ve en az Son Umut filmi titizliğinde çalışmaları ortaya çıkartmalı. Bu çalışmaları yapanlar baş tacı edilmeli, onurlandırılmalı, teşvik edilmeli.

Böyle buyurmuyor mu büyük Atsız?

“Hangi gönül anılmakla olmaz sarhoş” demiyor mu?

Öyleyse anmalıyız.

Tekrar teşekkürler güzel insanlar.

Teşekkürler Cem Yılmaz.

Teşekkürler Yılmaz Erdoğan.

Ve tüm emeği geçenlere, binlerce teşekkürler…


YORUM EKLE